Kiedy noworodek będzie płakał, jeśli jest głodny?

Zostaw dziecko z kimś znajomym

Kiedy noworodek zapłacze, jeśli jest głodny? To częste pytanie, ale nie zawsze łatwo na nie odpowiedzieć. Płacz jest późnym sygnałem głodu, więc istnieją inne powody, dla których Twoje dziecko może płakać. Może być chore, mieć gazy, a nawet po prostu mieć gazy. Najlepiej jest karmić dziecko, gdy płacze, niż trzymać się ścisłego harmonogramu. Płacz często oznacza, że dziecko nie jest głodne, ale możesz użyć technik uspokajających, aby zachęcić je do jedzenia.

Prezentujemy Państwu treść opracowaną z udziałem przedszkole126.pl

Płacz jest późną oznaką głodu u niemowląt

Jeśli jesteś nowym rodzicem, prawdopodobnie zastanawiałeś się, czy płacz jest oznaką głodu u noworodka. Podczas gdy starsze dzieci mogą dać to jasno do zrozumienia, noworodki mają różne sposoby komunikowania swojego głodu. Możesz rozpoznać wczesne oznaki głodu u swojego dziecka, szukając subtelnych wskazówek. Oto kilka wskazówek dotyczących karmienia dziecka, które płacze. Dowiedz się więcej o tym, jak karmić dziecko na żądanie!

Jeśli Twój noworodek nie wykazuje żadnych z powyższych objawów, może być nadal głodny, ale ma problemy z przystawieniem. Płacz utrudnia dziecku zatrzaśnięcie się, dlatego należy je uspokoić przed przystawieniem do piersi. Poniżej znajduje się kilka filmów i zdjęć przedstawiających wskazówki dla niemowląt oraz sposób ich rozpoznawania. Obserwuj uważnie swojego noworodka. Upewnij się, że jesteś konsekwentna w karmieniu dziecka.

Korzenienie się jest naturalnym działaniem, a nie odruchem

Odruch korzeniowy u noworodków jest naturalnym działaniem, a nie czysto odruchową reakcją. Jest on częścią apetycznego cyklu PA i pomaga noworodkowi zwrócić głowę w kierunku piersi. Gdy mleko zaczyna płynąć z piersi, odruch ten staje się przydatny do ssania. Oprócz wyżej wymienionych korzyści, rycie może być również oznaką komfortu.

W ciągu pierwszych kilku tygodni życia instynkty niemowląt odgrywają ważną rolę w przetrwaniu. Jednym z takich odruchów jest odruch rycia. Kiedy jakiś przedmiot jest umieszczony w ustach, powoduje to, że dziecko zwraca się w jego kierunku. Odruch ten może być również wywołany przez reakcję zaskoczenia, która polega na wyrzuceniu rąk lub nóg i płaczu. Inne odruchy mogą wystąpić, gdy dziecko jest potrząsane lub startle – odruch ten powoduje, że dziecko odwraca głowę w jedną stronę i trzyma rękę w drugą. Inny odruch, zwany odruchem chwytania, polega na tym, że palce niemowlęcia zamykają się wokół przedmiotu spożywczego w jego dłoni.

Obserwowanie, jak Twoje dziecko przełyka podczas karmienia

Jeśli jesteś nowym rodzicem, możesz zastanawiać się, jak obserwować, jak Twój noworodek przełyka podczas karmienia. W pierwszych dniach Twój noworodek będzie miał łagodny refluks z powodu problemów żołądkowo-jelitowych i normalnych różnic w tonie i rozwoju mięśni. Inną przyczyną refluksu u noworodków jest spożywanie zbyt dużej ilości powietrza podczas karmienia butelką. Nadmiar powietrza może powodować dyskomfort, rozszerzać żołądek i sprawiać, że noworodek będzie marudził.

Najczęstsze dźwięki, które usłyszysz podczas karmienia piersią to ssanie, przerwy i fale języka. Te wzorce są powszechne w ciągu pierwszych kilku minut i wskazują, że dziecko pobiera odpowiednią ilość mleka. Częstotliwość tych dźwięków powinna się zmniejszać wraz ze zmniejszaniem się przepływu mleka, ale powinny one szybko powrócić, kiedy dziecko przełączy się na drugą pierś.

Obserwuj, jak dziecko oddycha szybciej i mocniej niż zwykle

Jeśli Twoje dziecko ssie pokarm, możliwe, że czuje się nieco głodne. Zauważysz, że jego oddech jest intensywniejszy i szybszy niż zwykle. Jest to częste, gdy dziecko jest głodne. Kiedy dziecko jest głodne, często chce się poruszać, a także oddycha z większą siłą. Nie oznacza to jednak, że jest ono niedożywione. W rzeczywistości może to być po prostu zbyt wysoka temperatura.

Tempo oddychania Twojego dziecka wynosi zazwyczaj 60 oddechów na minutę, kiedy nie śpi. Jednak kiedy płacze, oddycha znacznie szybciej. Chociaż ten szybki oddech jest normalny przez krótki czas, ważne jest, aby zauważyć, że tempo oddychania dziecka prawdopodobnie wróci do normy, gdy dziecko przestanie płakać. Jeśli jednak tempo oddychania dziecka stale przekracza sześćdziesiąt oddechów na minutę, jest to objaw poważniejszego problemu.

Używanie różnych dźwięków i ruchów do sygnalizowania, kiedy dzieci potrzebują karmienia

Jako nowa matka możesz martwić się o odżywianie swojego dziecka. Faktem jest, że nie potrafią one wyrazić swoich potrzeb słowami, ale potrafią wydawać różne dźwięki i ruchy, aby zasygnalizować, kiedy potrzebują jedzenia. Zazwyczaj nie płaczą, kiedy potrzebują jedzenia, ale sygnalizują to różnymi dźwiękami i ruchami zanim zapłaczą. Dzięki praktyce można nauczyć się rozpoznawać te sygnały.

Wczesne sygnały głodu to budzenie się ze snu i otwieranie ust przy głaskaniu. Często podczas głaskania dziecko odwraca głowę w kierunku piersi. Ale dzieci mają też inne sposoby komunikowania potrzeby karmienia. Do najczęstszych sygnałów w połowie karmienia należy przeciąganie się i zwiększanie aktywności. Mogą również trzymać rękę przy ustach i jest to kolejny sposób na zasygnalizowanie, że są gotowe do jedzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *