Jaki preparat dla niemowląt został wycofany?

Czy Twój noworodek 7 tygodni nie śpi?

Jeśli martwisz się o bezpieczeństwo żywienia swojego niemowlęcia, możesz zastanawiać się, jakie preparaty dla niemowląt zostały wycofane. Ten artykuł zawiera informacje na temat różnych marek wycofanych przez Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków (FDA). Wśród nich są Similac, Cootehill, Abbott Nutrition i Nature’s Way. Aby upewnić się, że nie kupujesz zanieczyszczonego preparatu dla niemowląt, sprawdź etykietę produktu.

Artykuł przygotowany z myślą o naszych czytelnikach, dzięki współpracy z babyboss.pl

Similac

Niedawne wycofanie preparatu dla dzieci Similac wywołało niepokój wśród rodziców. Wycofanie produktu zostało zainicjowane w odpowiedzi na doniesienia o jego zanieczyszczeniu. Pojawiły się cztery skargi konsumentów, które doprowadziły do dobrowolnego wycofania preparatu dla niemowląt przez firmę. Skargi te są związane z obecnością Cronobacter sakazakii, bakterii, która jest związana z SalmonellaNewport. Firma zapewni bezpłatną formułę zastępczą dla dotkniętych rodzin.

Wycofanie preparatu dla niemowląt Similac spowodowało tymczasowy brak produktu. Firma dobrowolnie wycofała trzy różne odmiany formuły z powodu potencjalnego skażenia bakteryjnego. Formuła została wyprodukowana w Sturgis, Michigan, gdzie wykryto bakterię znaną jako Cronobacter sakazakii. Bakteria ta jest niebezpieczna, powoduje poważne infekcje i naraża zdrowie niemowląt. Cztery niemowlęta zostały już hospitalizowane z powodu tej skażonej formuły.

Obecnie odnotowano szereg przypadków, między innymi w Stanach Zjednoczonych, Izraelu i Kanadzie. Jeden z tych zgonów niemowląt był związany ze skażeniem. Dochodzenie jest w toku, ale uważa się, że produkt mógł przyczynić się do śmierci dziecka. Jak na razie wycofanie dotyczy tylko Similac PM 60/40 i nie dotyczy płynnych formuł lub produktów bez kodów lub dat ważności. Jeśli używałeś jednej z wycofanych formuł w przeszłości, możesz skontaktować się ze swoim pediatrą. Istnieje kilka alternatywnych formuł, a Food and Drug Administration posiada dodatkowe informacje na temat tego, jak bezpiecznie je stosować.

Cootehill

W odpowiedzi na wycofanie produktu, producent preparatu dla dzieci Cootehill codziennie wysyła do USA zapasy irlandzkiego mleka w proszku. Niedobór produktu spowodował, że półki sklepowe były racjonowane, a rodzice musieli czekać tygodniami, aby dostać go w swoje ręce. Wycofanie produktu z rynku następuje w wyniku dochodzenia przeprowadzonego przez Food and Drug Administration. Dochodzenie wykazało, że preparat dla niemowląt, o którym mowa, został wyprodukowany w fabryce w Michigan w niehigienicznych warunkach.

Od lutego, niedobór popularnej formuły dla niemowląt nęka Stany Zjednoczone, powodując, że główni detaliści racjonują swoje dostawy. Firma boryka się również z poważnym niedoborem z powodu zamknięcia swojej fabryki w Sturgis, Michigan. Abbott pracuje nad uzupełnieniem braków poprzez zwiększenie produkcji w zakładzie w Cootehill w Irlandii. W oświadczeniu firma stwierdziła, że podejmuje „wszelkie wysiłki”, aby rozwiązać problem niedoboru.

Firma z siedzibą w USA, Abbott Nutrition, wysyła obecnie drogą lotniczą do kraju miliony puszek sproszkowanej formuły dla niemowląt. Chociaż wycofanie produktu z rynku uderzyło w rynek Stanów Zjednoczonych, reakcja firmy jest również godna uwagi. Prezydent USA Joe Biden powołał się na prawo, które wymaga od firm, by przed wysłaniem zagranicznych produktów najpierw dostarczyły składniki amerykańskim producentom. Tymczasem Biały Dom zezwolił na loty w celu sprowadzenia dostaw z innych krajów.

Abbott Nutrition

Niektóre formuły produkowane przez Abbott Nutrition zostały wycofane po odkryciu bakterii, które mogą wywołać infekcję bakteryjną. Choroby te mogą prowadzić do odwodnienia, problemów z sercem i letargicznego zachowania. Niemowlęta, które spożywają skażone formuły w proszku, powinny natychmiast szukać pomocy medycznej, jeśli wykazują którykolwiek z tych objawów. Jednak FDA wydała również list ostrzegawczy dla wszystkich konsumentów. Aby dowiedzieć się więcej o wycofaniu produktu, przeczytaj następujące informacje.

Firma przeprowadza szeroko zakrojone testy jakości swoich gotowych produktów, aby zapewnić bezpieczeństwo ich produktów. W tym przypadku wykryli ognisko bakterii Cronobacter sakazakii, która jest powszechnie występującą bakterią środowiskową. Chociaż firma przeprowadza testy mikrobiologiczne na swoich gotowych produktach, bakterie nadal zakażone preparaty dla niemowląt nie zostały przetestowane pod kątem Salmonelli lub innych toksyn. Firma bada, czy bakterie są winne wycofania produktów.

FDA przeprowadziła inspekcję zakładu produkcyjnego Abbott pod koniec września i stwierdziła, że warunki były niehigieniczne. Niektórzy pracownicy nie myli rąk. Firma nie musiała wstrzymywać produkcji, ale wycofanie produktu pogłębiło niedobory punktowe. Firma obecnie wysyła formuły z Irlandii. Podczas gdy wycofanie produktu wpłynęło na produkcję preparatów dla niemowląt, firma robi wszystko co w jej mocy, aby zapewnić rodzicom dostęp do wycofanego preparatu tak szybko jak to możliwe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *