Jaką ilość napojów dla noworodka wypić?

Zostaw dziecko z kimś znajomym

Jeśli zastanawiasz się, ile piją noworodki, czytaj dalej! Ilość mleka matki, którą noworodek powinien wypić co 3 do 4 godzin jest inna niż w przypadku dziecka karmionego formułą. Aby dowiedzieć się, ile mleka powinien wypić noworodek przy każdym karmieniu, zamieściliśmy kalkulator karmienia piersią. Jest to przydatne narzędzie dla niemowląt karmionych mieszanką i mam karmiących piersią. Wystarczy kilka minut, aby dowiedzieć się, ile dziecko powinno wypić przy każdym karmieniu.

Dzieci karmione piersią jedzą mleko co 3 godziny

Harmonogram karmienia dziecka karmionego piersią różni się w zależności od wieku, wagi i potrzeb dziecka. Podczas gdy noworodek nie potrzebuje dużej ilości mleka przy każdym karmieniu, lepiej jest aby matka karmiła często (co jedną do trzech godzin) aby zwiększyć produkcję mleka. Częste karmienie zachęca również dziecko do ćwiczenia połykania i ssania, dwóch ważnych umiejętności dla rozwoju niezależności. Ogólnie rzecz biorąc, dziecko karmione piersią zjada mleko co trzy godziny, ale jeśli masz pytania, skonsultuj się z lekarzem dziecka.

Podczas gdy mleko matki zawiera wszystkie witaminy i minerały, których potrzebuje dziecko, mleko matki nie zawiera witaminy D. Witamina D powinna być uzupełniana, jeśli dziecko nie otrzymuje wystarczających ilości tej witaminy. Mleko matki jest jednak cennym źródłem składników odżywczych dla dziecka. Oto kilka rzeczy, o których należy pamiętać, suplementując dziecko witaminą D. Ogólnie rzecz biorąc, powinnaś zacząć suplementować dziecko witaminą D, zanim zacznie ono karmić piersią.

Wiele mitów i przekonań dotyczących karmienia piersią opiera się na wyobrażeniach z połowy XX wieku, pochodzących z pseudonauki i norm dotyczących karmienia piersią. Mogą one być szkodliwe lub po prostu błędne. Niektórzy wierzą, że wstrzymywanie się z karmieniem do czasu, gdy dziecko jest starsze, sprawi, że piersi szybciej się wypełnią. Ale jeśli dziecko wraca po mleko po godzinie, to jest to oznaka problemu. Nie ma żadnych naukowych podstaw dla tych twierdzeń.

Ważne jest, aby utrzymać otwartą otoczkę dziecka podczas karmienia i ściągnąć trochę mleka przed każdym karmieniem. Chociaż nie zaleca się odciągania mleka co trzy godziny, delikatne ściśnięcie otoczki pomaga dziecku w zatrzaśnięciu. Najlepiej nie zmuszać dziecka do przyłożenia się do brodawki. Pozostawienie go otwartego nie pomoże dziecku w prawidłowym zatrzaśnięciu i w efekcie otrzymasz mniej mleka niż myślałaś.

Jeśli Twoje dziecko jest karmione piersią, będzie jadło mleko co trzy godziny, przynajmniej pięć razy dziennie. W tym czasie dziecko będzie przybierać na wadze. Możesz zauważyć, że budzi się co dwie godziny i produkuje od sześciu do czterech mokrych pieluszek. Twoje dziecko zacznie również jeść więcej niż zwykle. Po sześciu dniach karmienia piersią prawdopodobnie zauważysz, że Twoje piersi zaczynają mięknąć, co wskazuje na to, że dziecko pobiera mleko co trzy godziny. Ponadto dziecko prawdopodobnie zacznie dłużej spać.

Podczas gdy Twój noworodek zazwyczaj karmi piersią przez 20 minut na raz, najlepszym rozwiązaniem może być naprzemienne przystawianie go do piersi. Dzięki temu dziecko będzie miało mleko w obu piersiach i uniknie bolesnego obrzęku. Należy jednak karmić dziecko tylko wtedy, gdy jest ono głodne i tylko wtedy, gdy jest pełne. Najważniejsze to być cierpliwym i wytrwałym. Jeśli dziecko karmi się jedną piersią, pierwsza sesja może trwać zaledwie pół godziny.

Niemowlęta karmione formułą jedzą formułę co 3 do 4 godzin

Ilość formuły, którą wypija Twoje dziecko, zależy od jego wieku i wagi. Powinnaś karmić dziecko raz na dwie do czterech godzin i starać się podać ponad uncję mleka za każdym razem. Idealnie, brodawka powinna mieć nieco więcej niż cal długości. Formuła powinna również znajdować się wewnątrz szyjki butelki. Po każdym karmieniu należy raz lub dwa razy beknąć dziecku. Częstotliwość beknięć zależy od ilości powietrza połykanego przez dziecko i tempa, w jakim dziecko pije.

Apetyt Twojego dziecka będzie się zmieniał w zależności od karmienia, dlatego ważne jest, abyś zwracała uwagę na to, kiedy jest ono najbardziej głodne. Większe dzieci mają tendencję do wypijania większej ilości pokarmu niż mniejsze. Częstotliwość karmienia również będzie się zmieniać z dnia na dzień, więc upewnij się, że bierzesz pod uwagę sygnały od dziecka. Na przykład, jeśli dziecko staje się niespokojne lub wierci się, może być najedzone, ale nadal głodne.

Karm dziecko tak często, jak tego potrzebuje. Brzuszek noworodka jest wielkości pięści, więc częste karmienie pomoże dziecku poczuć się najedzonym. Z wiekiem dziecka możesz zwiększyć odstępy między karmieniami. Zdrowe dziecko, które nie jest głodne, powinno być karmione co trzy lub cztery godziny. Nie przekarmiaj dziecka, ponieważ grozi to biegunką, wymiotami lub nadmiernym przyrostem wagi. Nie zostawiaj resztek pokarmu w butelce, ponieważ zawierają one zarazki, które mogą się rozwijać.

Istnieje wiele rodzajów preparatów dla niemowląt. Większość dzieci dobrze radzi sobie z preparatami na bazie mleka krowiego. Formuła wzbogacona żelazem jest kolejną świetną opcją, ponieważ pomaga zapobiegać niedoborom żelaza, które mogą spowolnić rozwój. Ważne jest, aby przechowywać mleko w lodówce przez cały czas, ponieważ zepsuta butelka może zaszkodzić dziecku. Ważne jest również, aby pozbyć się resztek formuły lub mleka matki, ponieważ bakterie będą rosły w butelce i sprawią, że dziecko będzie chore.

Zalecaną ilość preparatu dla dziecka należy wymieszać z przegotowaną wodą. Możesz odmierzyć ilość proszku lub koncentratu za pomocą łyżki pomiarowej dołączonej do preparatu. Ilość powinna być mniej więcej taka sama dla obu marek, więc nie używaj połowy miarki! Ważne jest również, aby zmierzyć temperaturę formuły przed karmieniem dziecka. Płyn powinien być ciepły, ale nie gorący. Poza tym ważne jest, aby przestrzegać wskazówek na butelce. Nie przechowuj wymieszanej formuły dłużej niż 30 minut, ponieważ będzie ona zawierała zarazki, które mogą sprawić, że Twoje dziecko będzie chore.

Karmienie piersią jest najlepszą metodą żywienia niemowląt. Jednak preparaty dla niemowląt wpływają na wskaźniki karmienia piersią. W Stanach Zjednoczonych wskaźniki karmienia piersią drastycznie spadły w XXI wieku, co zostało powiązane z poważnymi problemami zdrowotnymi, takimi jak cukrzyca i otyłość u dzieci. Pomimo wad karmienia formułą, karmienie piersią jest najbezpieczniejszym i najbardziej efektywnym sposobem karmienia dziecka. Z tych powodów, zawsze najlepiej jest unikać stosowania preparatów dla niemowląt.

Obliczanie ilości preparatu, który powinien wypić noworodek

Obliczając ilość preparatu, który powinien wypić noworodek, weź pod uwagę, że dziecko nie jest jeszcze w pełni rozwinięte. W zależności od jego wagi, Twój noworodek może potrzebować od 150 do 200 ml mleka na dobę przez kilka pierwszych miesięcy. Ilość pokarmu, którego potrzebuje Twój noworodek będzie się zmieniać z czasem, ponieważ dziecko może stać się bardziej aktywne lub zacząć jeść stałe pokarmy. Jednak zgodnie z wytycznymi National Health and Medical Research (NHMR) dotyczącymi karmienia niemowląt, zalecana dzienna ilość wynosi od 60 do 90 ml na kilogram masy ciała.

Najlepszym sposobem na określenie ilości preparatu, jaki powinien wypić Twój noworodek, jest pamiętanie o tym, że każdy noworodek jest inny. Większe dzieci mogą pić więcej niż mniejsze. Możesz również zauważyć, że apetyt Twojego noworodka zmienia się w zależności od karmienia. Dlatego ważne jest, abyś zwracała uwagę na wskazówki dziecka i zwracała uwagę na to, jak długo spędza ono czas w stanie bezczynności lub marudzenia.

Ogólnie rzecz biorąc, noworodki potrzebują około 150 do 200 mililitrów preparatu na kilogram masy ciała każdego dnia. Jednak ta liczba dotyczy tylko noworodków w pełni sił i dzieci, które nie jedzą jeszcze pokarmów stałych. Należy skonsultować się z lekarzem neonatologiem, aby ustalić, ile Twój noworodek będzie potrzebował każdego dnia. Ogólnie rzecz biorąc, zdrowe, pełnowartościowe dziecko będzie potrzebowało od 450ml do 600ml formuły dziennie. Jeśli Twoje dziecko urodziło się zbyt wcześnie, będzie potrzebowało mniejszej ilości.

Twój noworodek powinien wypić od czterech do sześciu uncji mieszanki na jedno karmienie. W tym początkowym okresie karmienia zaleca się podawanie dziecku mniejszej porcji na raz, a następnie zwiększanie ilości o 1 uncję (30 mL) co drugą godzinę. Jednak z czasem może to znacznie wzrosnąć i warto porozmawiać z pediatrą o zaleceniach dotyczących karmienia. W tym wieku Twoje dziecko może być karmione piersią i formułą. Jednakże, jeśli karmisz dziecko mieszanym mlekiem i formułą, powinnaś skonsultować się z pediatrą, aby ustalić odpowiednią kombinację obu metod.

Smoczek może pomóc zaspokoić potrzebę ssania u dziecka. Czasami jednak Twoje dziecko może potrzebować specjalnej butelki pomiędzy karmieniami lub uzupełnienia butelki mlekiem matki. Zawsze upewnij się, że prawidłowo rozcieńczasz mleko w proszku. Rozcieńczenie jej zbyt małą ilością wody spowoduje, że będzie ona bardziej skoncentrowana i podniesie liczbę kalorii na uncję. Pamiętaj też, aby nie przesadzać z ilością.

Aby przygotować własny preparat dla niemowląt, musisz zagotować wodę w czajniku. Jeśli używasz wody ze studni, musisz ją zagotować przed dodaniem preparatu. Pozwól jej ostygnąć przez około 30 minut. Następnie wyrównaj je za pomocą noża. Po ostygnięciu mleka dodaj formułę. Po wymieszaniu jej z wodą, dobrze wstrząśnij. Jeśli Twoje dziecko jest małe, mleko powinno być ciepłe, ale nie gorące.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *