Jak uspokoić płaczącego noworodka

Wybór ubranek dla noworodka 00000

Twoje nowe dziecko jest wrażliwe na zmiany temperatury, więc ważne jest, aby znać oznaki przegrzania i jak je uspokoić. W poniższym artykule znajdziesz wskazówki jak zapobiegać przegrzaniu i udarowi cieplnemu u Twojego dziecka, a także jak uspokoić płaczącego noworodka. Niezależnie od tego, czy Twoje dziecko jest w samochodzie, w samolocie, czy po prostu w domu, ważne jest, aby monitorować jego temperaturę.

Objawy przegrzania u noworodka

Objawy przegrzania u noworodka to uczucie ciepła i lepkości w dotyku, zarumieniona twarz i szybki oddech. Dziecko może również wydawać się niereaktywne lub rozdrażnione. Jeśli zauważysz któryś z tych objawów, natychmiast ochłódź dziecko. Podaj dziecku dużo płynów, weź chłodną kąpiel i zadzwoń do pediatry. Jeśli podejrzewasz przegrzanie, zadzwoń do pediatry.

Przegrzanie może prowadzić do poważnych skurczów mięśni ud, rąk i nóg. Twoje dziecko może wymiotować, co jest kolejnym objawem przegrzania. Jeśli zauważysz te objawy, natychmiast zadzwoń pod numer 911. Twoje dziecko może być również odwodnione. Brak łez i zmniejszona ilość mokrych pieluch to dwie oznaki, że Twoje dziecko jest odwodnione. Jest to szczególnie niebezpieczne, jeśli przebywa ono już w nieschłodzonym środowisku.

Oprócz uczucia gorąca, Twoje dziecko może być senne, gdy budzisz je na karmienie. Jeśli dziecko nie budzi się, natychmiast podejmij działania, aby uniknąć dalszych szkód. Ważne jest, aby pamiętać, że normalna temperatura spoczynkowa dziecka wynosi 9-7,5 stopni Fahrenheita. Temperatura powyżej tego poziomu oznacza, że dziecko jest przegrzane. Jeśli dziecko nie poci się, możesz mieć do czynienia z udarem cieplnym.

Objawy udaru cieplnego u noworodka

Jednym z pierwszych objawów świadczących o tym, że dziecko cierpi na udar cieplny, jest szybko rosnąca temperatura ciała. Nieleczony może spowodować trwałe uszkodzenie mózgu, a nawet śmierć. Pierwszym krokiem, który należy podjąć po zauważeniu tych objawów jest wprowadzenie dziecka do domu i rozpoczęcie szybkiego schładzania. Zanurz dziecko w wannie z zimną wodą lub połóż zimne ręczniki na większą część ciała. O ile dziecko nie jest przytomne, nie próbuj wpychać mu płynów do ust. Rób częste przerwy w piciu wody i ubieraj dziecko w lekką odzież.

Oprócz rozpoznania objawów udaru cieplnego u noworodka, należy zwrócić uwagę na objawy odwodnienia. Twoje dziecko może stać się bardziej zmęczone i wilgotne niż zwykle. Może również skarżyć się na skurcze nóg i wydawać się niereagujące. Zdrowie Twojego dziecka będzie ściśle monitorowane. Unikaj podawania dziecku wody lub leków, dopóki całkowicie nie odzyska zdrowia. Lekarz może przepisać lek, który pomoże kontrolować upał, ale powinieneś spróbować tego na niemowlęciu tylko wtedy, gdy nie jesteś pewien efektów danego rodzaju leku.

Sposoby zapobiegania przegrzaniu u noworodka

Lato może być czasem zabawy zarówno dla Ciebie, jak i Twojego dziecka, ale może być również niezwykle gorące, zwłaszcza dla noworodka. Chociaż może to być niebezpieczne, przegrzanie jest problemem o każdej porze roku dla Twojego dziecka. Może ono zwiększyć ryzyko wystąpienia SIDS i wysypki cieplnej. Oto kilka wskazówek, jak zapewnić dziecku komfort podczas upałów. Możesz nawet schłodzić zawartość swojej torby na pieluchy! Przetarcie główki dziecka chłodną ściereczką może pomóc w regulacji jego temperatury.

Unikaj umieszczania dziecka w gorącym pomieszczeniu. Jeśli nie możesz schłodzić pokoju dziecka, zabierz je do środka, aby się wykąpało. Następnie zmień mu ubranie, aby temperatura w pokoju była chłodna. Wysypka powinna ustąpić po ochłodzeniu skóry dziecka. Możesz odwiedzić centra chłodzenia, aby uzyskać dodatkową ulgę. A jeśli musisz zostawić dziecko w samochodzie, nie zostawiaj go bez opieki. Upał może spowodować SIDS i inne poważne schorzenia.

Sposoby na uspokojenie płaczącego noworodka

Widok płaczu noworodka może być stresujący, ale pierwszy raz, kiedy usłyszysz płacz swojego dziecka, to ekscytujący moment. To znak, że jest zdrowe, ale może też szybko stać się frustrujące. Dzieci płaczą z różnych powodów i podczas gdy niektóre z nich są dość oczywiste, inne są trudniejsze do uspokojenia. Poniżej podajemy kilka sposobów na uspokojenie płaczącego noworodka.

Zmień scenerię i baw się z dzieckiem. Zmień scenerię i poruszaj się, aby uspokoić dziecko. Spróbuj zabawić dziecko rymującymi się książkami z planszy lub muzyką. Możesz również skorzystać z bujaczka. Zapewni to dziecku rozrywkę na co najmniej kilka minut. Jeśli będziesz to robić regularnie, Twoje dziecko będzie spokojniejsze i mniej marudne w krótkim czasie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *