Jak przygotować się na przyjście dziecka w 30 tygodniu

Jak przygotować się na przyjście dziecka w 30 tygodniu

W trzydziestym tygodniu dziecko kobiety ciężarnej jest mniej więcej wielkości główki kapusty. Waży około trzech funtów i mierzy od piętnastu do dwudziestu pięciu centymetrów wzrostu. W tym momencie dziecko znajduje się w pozycji głową w dół i oczekuje dalszego zejścia do miednicy. Istnieje kilka sposobów, aby przygotować się na przyjście dziecka na tym etapie ciąży. Pierwszym krokiem jest przybranie na wadze co najmniej 18 do dwudziestu pięciu kilogramów.

Artykuł zrealizowany przy wsparciu serwisu naszedzieciwsieci.org

Powinnaś być gotowa na przyjęcie dziecka w 30 tygodniu

Jeśli spodziewasz się swojego pierwszego dziecka, teraz jest czas, aby się przygotować. W tym tygodniu Twoje ciało ma około 15 do 16 cali długości, a Twoje dziecko waży około trzech funtów. Twoje dziecko ma wzrok 20/400, co oznacza, że może skupić się tylko na obiektach znajdujących się blisko jego twarzy. Jeśli nie jesteś jeszcze gotowa na dziecko, masz kilka tygodni, aby dojść do formy. Możesz też spodziewać się nowych odczuć, takich jak zgaga.

Powinnaś przytyć co najmniej 18 do 25 funtów

Niezależnie od tego, czy planujesz przytyć kilka dodatkowych kilogramów, czy kilka więcej, ważne jest, abyś w czasie ciąży przybrała zdrową ilość kilogramów. Chociaż dokładna ilość zależy od Twojej wagi wyjściowej i typu ciała, powinnaś dążyć do uzyskania co najmniej 18 do 25 funtów. Jeśli masz niedowagę, powinnaś dążyć do przyrostu od 3 do 5 funtów w pierwszym trymestrze, a jeśli masz nadwagę, powinnaś dążyć do przyrostu od 15 do 25 funtów tygodniowo.

Powinnaś poddać się masażowi krocza

Przy pierwszym masażu krocza powinnaś uważać, aby nie zranić siebie lub partnera. Masaż krocza trwa tylko pięć minut na sesję, więc możesz go wykonać samodzielnie lub z partnerem. Nie są one bolesne i większości kobiet nie przeszkadzają. Przed rozpoczęciem masażu należy skonsultować się z lekarzem. Ważne jest również, aby unikać stosowania syntetycznych olejków lub lubrykantów.

Powinnaś przygotować się na termin porodu

W 30 tygodniu Twoje dziecko wciąż kręci się w pobliżu Twojej klatki żebrowej. Pływa w około półtora litra płynu owodniowego i nadal ma dużo miejsca do poruszania się. Twój brzuch jest jeszcze stosunkowo pusty, ale w miarę zbliżania się terminu porodu będzie coraz bardziej zatłoczony. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci przygotować się do porodu. Zrób wszystko, aby utrzymać dziecko w stabilnej pozycji i uniknąć stresu.

Powinnaś móc karmić swoje dziecko piersią

Karmienie piersią w czasie ciąży jest ogólnie bezpieczne dla kobiet ciężarnych. Mleko matki jest przechowywane do karmienia starszego dziecka, a nienarodzone dziecko otrzymuje składniki odżywcze od matki. Karmienie piersią może również powodować łagodne skurcze, ale jest to normalne w nieskomplikowanej ciąży. Najlepiej jest zasięgnąć porady lekarza, jeśli jesteś zagrożona przedwczesnym porodem. Należy również skonsultować się z lekarzem, jeśli uważasz, że Twoja ciąża jest wyjątkowo długa lub krótka.

Powinnaś unikać alkoholu w czasie ciąży

Chociaż większość kobiet rezygnuje z alkoholu w czasie ciąży, nadal istnieją przypadki, w których picie w czasie ciąży może być szkodliwe dla dziecka. Chociaż ryzyko związane ze spożywaniem alkoholu w ciąży jest niewielkie, nadal najlepiej jest całkowicie unikać alkoholu. Jeśli nie jesteś pewna, czy spożywanie alkoholu jest bezpieczne dla Twojego nienarodzonego dziecka, porozmawiaj z położną lub lekarzem o swoich możliwościach. Możesz również odwiedzić stronę internetową Drinkaware, aby dowiedzieć się, ile alkoholu znajduje się w różnych napojach.

Powinnaś przygotować się do ciąży bliźniaczej

W 30 tygodniu możesz zastanawiać się, jak najlepiej przygotować się do narodzin bliźniąt. Podczas gdy większość bliźniąt rodzi się przed pełnym terminem, niektóre z nich są nadal dostarczane przed tym czasem. W takim przypadku możesz mieć pokusę, aby martwić się, że masz paranoję na temat przyszłości swoich dzieci. Na szczęście szanse są wysokie, że twoje bliźniaki będą zdrowe i przeżyją. Chociaż każda ciąża i poród bliźniaczy jest inny, powinieneś omówić swoje opcje z żoną i upewnić się, że wcześniej je omówiliście.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *