Jak odebrać mieszkanie po remoncie?

jak odebrać mieszkanie po remoncie

Kupno mieszkania często wiąże się z remontem. Remont to ważne przedsięwzięcie, które powinno być dobrze przemyślane i niekiedy uregulowane prawnie. Wybierając usługi danej firmy należy przede wszystkim pamięta o sporządzeniu umowy, dzięki której zleceniobiorca będzie nieco bardziej zobligowany do rzetelnego wykonania wszelkich zobowiązań. Taka umowa powinna bardzo dokładnie określać prawa oraz obowiązki dwóch stron, a także zakres wszelkich prac jakie powinny zostać wykonane. Odbiór mieszkań po remoncie jest bardzo kluczowym momentem. Jak się do tego przygotować?

Sporządź protokół odbioru mieszkania po remoncie

Remont powinien być udokumentowany w protokole odbioru mieszkania. To nic innego jak dokument zawierający wszelkie informacje na temat wad, usterek czy poprawności wykonania pracy przez fachowców. Protokół odbioru powinien opisywać cały zakres remontu.

Zleceniodawca ma zawsze pełne prawo ku temu, aby żądać spisania protokołu. Taki dokument zawsze powinien zostać uzupełniony, niezależnie od tego czy nasze mieszkanie znajduje się na rynku pierwotnym czy wtórnym. W pierwszym przypadku, ekipa remontowa powinna zdawać sobie sprawę z możliwości wystąpienia licznych usterek jakie mógł zostawić po sobie deweloper.

Co powinien zawierać protokół?

W protokole powinny znajdować się najważniejsze informacje, takie jak data czy miejscowość oraz adres sprawdzanego budynku. Ponadto, najistotniejszą treścią w protokole jest opis prac, jakie zostały wykonane podczas remontu. Nie można zapomnieć także o udokumentowaniu w protokole nazwisk wszyskich osób, które były obecne podczas dokonywania oględzin mieszkania. Kolejnym punktem w protokole odbioru mieszkania po remoncie jest ocena stanu mieszkania, a także wszelkie, ewentualne zastrzeżenia. Jeśli odkryjemy jakieś wady czy usterki, protokół powinien jasno określać do kiedy muszą zostać usunięte. Warto wspomnieć, iż do rzetelnego sprawdzenia czy praca danej firmy została należycie wykonana dobrze byłoby skorzystać z usług profesjonalisty.

Skorzystanie z pomocy specjalisty, który wykona rzetelne oględziny mieszkania może być szczególnie wskazane w sytuacji, kiedy fachowcy wykonywali trudne i złożone pracy. Osoba nieposiadająca odpowiedniej wiedzy najzwyczajniej w świecie nie będzie w stanie zweryfikować poprawności wykonanych prac.

Co zrobić, gdy remont został wykonany niedokładnie?

Kiedy efekt pracy danej firmy remontowej nie spełnia naszych oczekiwań, wówczas może wezwać wykonawcę do poprawy konkretnych mankamentów. Koszty poprawy wad i usterek powinien ponieść wykonawca.

Więcej podobnych informacji na https://pewnylokal.pl/newsy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *