Jak noworodki powinny spać

Jak zorganizować udany baby shower

Jako nowy rodzic, możesz zastanawiać się, jak noworodki powinny spać. W końcu opieka nad nowym dzieckiem jest dla Ciebie wyczerpująca. Ale to nie jest jedyny powód, dla którego potrzebujesz odpowiedniego odpoczynku. Cała Twoja rodzina również potrzebuje odpoczynku. Oto kilka rzeczy, o których warto pamiętać, aby pomóc noworodkowi w zasypianiu. Trzymaj się z dala od sztucznego oświetlenia i przegrzania, gdy śpi. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o śnie przejściowym i śnie REM.

Unikanie przegrzania podczas snu noworodka

Wszyscy chcemy, aby nasze dziecko było przytulne i ciepłe w nocy, ale co możemy zrobić, aby uniknąć przegrzania podczas ich snu? Noworodki potrzebują odpoczynku, a sen jest niezbędny dla ich wzrostu, rozwoju i naszego zdrowia. Wielu rodziców martwi się, że ich dzieci są zbyt gorące lub zbyt zimne podczas snu, ale oba te stany mogą skutkować złym snem i wysypką cieplną. Ponadto, przegrzanie wiąże się ze zwiększonym ryzykiem wystąpienia SIDS i innych poważnych schorzeń.

Unikanie sztucznego oświetlenia podczas snu noworodka

Unikanie sztucznego oświetlenia podczas snu noworodka może bardzo pomóc. Dzięki temu ich rytmy okołodobowe nie będą się zbytnio rozjeżdżać. Ponadto, naturalne światło może dać im wskazówki dotyczące dnia. Rodzice mogą poprosić przyjaciela o pilnowanie noworodka podczas drzemki. Eksperci od laktacji sugerują, aby nie karmić butelką w ciągu pierwszych trzech do czterech tygodni życia dziecka. Może to zmniejszyć produkcję mleka i uniemożliwić sukces w karmieniu piersią w przyszłości.

Sen przejściowy

Ważne jest, aby zrozumieć, jak działają cykle snu Twojego dziecka. Podczas gdy zdrowi dorośli potrzebują od siedmiu do ośmiu godzin snu każdej nocy, noworodki potrzebują więcej. Zamiast jednej nieprzerwanej sesji snu, Twój noworodek będzie musiał wstawać kilka razy w ciągu dnia na serię krótkich drzemek. W wieku sześciu miesięcy Twoje dziecko będzie potrzebowało około trzynastu godzin snu każdego dnia. Jeśli zastosujesz się do powyższych kroków, Twój noworodek prześpi okres przejściowy.

Sen REM

Zdrowa ilość snu REM dla noworodków to dwadzieścia do 25 procent całkowitego czasu snu. Jest to odpowiednik około dziewięćdziesięciu minut snu dla noworodka. Procent ten maleje wraz z wiekiem dziecka. W pierwszych miesiącach życia noworodki potrzebują około 50 procent swojego snu, aby doświadczyć REM. Do ukończenia pierwszego roku życia powinny spać około pięćdziesięciu procent czasu.

Czas na brzuszku

Dziecko może spędzać kilka minut każdego dnia, leżąc na brzuszku, a nawet może samo ćwiczyć tę technikę. Spróbuj położyć coś w pobliżu i pocierać ręką. Możesz też użyć oliwki dla dzieci lub naturalnego balsamu, aby ukoić plecy dziecka, gdy leży na brzuszku. Jeśli jesteś zbyt przerażona, aby położyć dziecko na brzuszku, zawsze możesz użyć poduszki.

Rutyna karmienia piersią

Jeśli próbujesz ustalić udaną rutynę karmienia piersią, ważne jest, abyś wiedziała, że karmienie dziecka na żądanie jest kluczowe dla powodzenia procesu karmienia. Większość noworodków nie jest głodna po urodzeniu, a jeśli dziecko nie jest karmione regularnie, może być konieczne zainicjowanie karmienia. Staraj się karmić dziecko co najmniej 8 do 12 razy dziennie, co dwie do trzech godzin. Nawet jeśli dziecko jest karmione tylko od czasu do czasu, staraj się, aby każde karmienie było jak najdłuższe.

Kładzenie dziecka do łóżka, kiedy jest senne, ale wciąż się budzi

Istnieje technika kładzenia dziecka do łóżka, kiedy jest senne, ale wciąż się budzi: Timed interval check-ins. Kiedy dziecko jest senne, ale wciąż się budzi, wyjdź z pokoju na krótką chwilę, a następnie w określonych odstępach czasu sprawdź, co się dzieje. Nie możesz podnosić dziecka, ale możesz krótko powiedzieć: „Dobranoc”, „Kocham cię”, „Jestem przy tobie”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *