Jak nazywa się zwierzę dla niemowląt? Dziecko to zwierzę, które wciąż rośnie

Jak nazywa się zwierzę dla niemowląt? Dziecko to zwierzę, które wciąż rośnie

Pewnie zastanawiałeś się, „Jak nazywa się małe zwierzątko? Dziecko to zwierzę, które wciąż rośnie” lub „Jak nazywa się kijanka?”. Nie jesteś sam – wiele zwierząt rodzi się z nietypowymi nazwami, a jednym z przykładów jest jeżozwierz. Chociaż jego nazwa jest nieco myląca, nadal istnieje przyzwoita szansa, że jest to najbardziej urocze zwierzę na planecie!

ephyra

Młoda meduza laguna plamista pływa w okrągłym zbiorniku, aby utrzymać swoje zawieszenie. Meduza, czyli polip, rozpoczyna życie jako mikroskopijny polip i odłącza się od swojego rodzica odpływając. Następnie rozwija się w niedojrzałą galaretkę znaną jako efebra. Niedojrzałe meduzy żywią się krewetkami solankowymi, zanim rozwiną się w dorosłe meduzy.

Meduza księżycowa ma postać niemowlęcą. W tym czasie polipy w meduzie uwalniają szlaki spermy. Samice następnie pobierają szlaki spermy i zapładniają je wewnętrznie. W przeciwieństwie do meduzy, która składa ikrę bezpośrednio w wodzie, efebra rozwija się w polipy na dnie morza. Kiedy meduza dojrzeje, rozwinie się w dzwonkowatego dorosłego osobnika, który nazywany jest meduzą.

Oprócz efebry, niektóre młode zwierzęta nie mają nazw zwyczajowych i są określane jako efebra, cub lub pupil. Wiele roślinożernych zwierząt kopytnych nazywanych jest również płodami lub koźlętami. A wiele ssaków morskich zaczyna jako larwy. Nazwy młodych zwierząt są różne, ale wszystkie związane są z gatunkiem, w którym się znajdują.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *