Jak często noworodek robi siusiu?

Ciąża a lampa rentgenowska

Jak często noworodek robi siusiu? W zależności od ilości płynów, które spożywa Twój noworodek. Dziecko będzie piło więcej płynów jeśli jest obudzone, a mniej jeśli śpi. Podobnie dzieci, które nie piją wystarczająco dużo płynów będą siusiały rzadziej. Jeśli widzisz, że Twoje dziecko sika bardzo ciemno, to znaczy, że nie pije wystarczająco dużo płynów. Im ciemniejszy mocz, tym bardziej skoncentrowane są odpady.

Kolor siusiu noworodka

Kolor siusiu noworodka jest podobny do koloru siusiu osoby dorosłej. Waha się od bezbarwnego do jasnożółtego, a czasem może być nawet różowy lub pomarańczowy. Kolor moczu noworodka może się również zmieniać od czasu do czasu, w zależności od karmienia piersią, suplementów ziołowych lub barwników spożywczych. Ogólnie rzecz biorąc, ciemnożółty mocz wskazuje na to, że dziecko jest odwodnione i należy zgłosić się do lekarza. Oto tabela różnych odcieni siusiaka noworodka.

Najczęstszym kolorem siusiaka noworodka jest jasnożółty, ale mocz niektórych dzieci może mieć głęboki pomarańczowy lub różowy kolor. Niezależnie od odcienia siusiaka noworodka, jest on zdrowy i nie stanowi powodu do niepokoju. Ogólnie rzecz biorąc, mocz noworodka jest bardzo jasnożółty do jasnopomarańczowego, ale może być bardziej skoncentrowany lub ciemniejszy niż to, a dziecko potrzebuje więcej płynów niż to. Noworodki nadal powinny być karmione piersią lub butelką, a gdy będą starsze, możesz podawać im niewielkie ilości wody. Podczas gdy różowe lub pomarańczowe siusiu jest nieszkodliwe, brązowe lub ciemnożółte siusiu jest oznaką poważniejszego problemu zdrowotnego, który może wymagać pomocy medycznej.

Liczba siusiaków u noworodków jest bardzo zmienna. Niektóre robią kupę siedem razy dziennie, a inne raz na siedem dni. W obu przypadkach siusiu noworodka jest bezkrwawe. U noworodków płci żeńskiej częściej niż u mężczyzn występują plamy krwi. W obu przypadkach kryształy są spowodowane przez hormony i są nieszkodliwe. Gdy Twoje dziecko oddaje mocz, również na nie uważaj! Nie są one szkodliwe i powinny ustąpić w ciągu kilku dni.

Kolor kupy

Jeśli kupa Twojego noworodka jest biała, szara lub kredowa, może to być problem podstawowy. Twoje dziecko może mieć również problem z wątrobą lub pęcherzykiem żółciowym. Jeśli zauważysz którąkolwiek z tych zmian, powinieneś natychmiast skontaktować się z pediatrą. Kolor i tekstura kupy Twojego noworodka stanie się nawykiem dla Ciebie i Twojego lekarza. Jeśli zauważysz którąś z poniższych zmian w kupie swojego dziecka, skontaktuj się z pediatrą, aby zlecić odpowiednie badania.

Konsystencja kupy noworodka zależy od tego, czy dziecko jest karmione piersią czy mieszanką. Dzieci karmione piersią mają konsystencję smoły; dzieci karmione mieszanką mają luźniejsze, żółtobrązowe stolce, które są bardziej uformowane. W stolcu noworodka można zauważyć materiały przypominające nasiona, ale nie musi to oznaczać problemu. Jednakże, jeśli zauważysz śluz w stolcu dziecka przez więcej niż kilka dni, powinnaś zadzwonić do pediatry po poradę.

W miarę jak Twoje dziecko kontynuuje spożywanie stałych pokarmów, możesz zauważyć zmianę koloru stolca dziecka. Niektóre niemowlęta robią kupę czerwoną lub pomarańczową, ale te kolory nie są zazwyczaj oznaką poważnego stanu. Zamiast tego, kolory te mogą być spowodowane niestrawionymi pokarmami, które mogą wpływać na układ trawienny. Skonsultuj się z pediatrą, jeśli jesteś zaniepokojony. W niektórych przypadkach jednak kolor stolca Twojego dziecka może wskazywać na problem zdrowotny, taki jak choroba wątroby.

Kupa noworodka składa się z dwóch różnych rodzajów smółki. Pierwszy rodzaj to smolista, czarna kupa, która pojawia się zaraz po urodzeniu. To zupełnie normalne, że noworodek ma w swoim stolcu smółkę, ale jeśli Twoje dziecko ma ciemnozieloną kupę, powinnaś natychmiast skonsultować się z lekarzem. Jeśli jest ona koloru żółtego, pomarańczowego lub brązowego, prawdopodobnie jest w porządku.

Kolor kupy po fazie smółki

Smółka to zielonkawo-czarna kupa, którą dziecko oddaje w ciągu pierwszych 24 godzin po urodzeniu. Zawiera ona płyn owodniowy, śluz i różne komórki. Jest również lepka. Na szczęście faza smółki w rozwoju jelit Twojego dziecka jest krótka. Po tym początkowym etapie, kupa dziecka zmieni kolor. Faza przejściowa trwa zazwyczaj tylko dwa do czterech dni.

Pierwsza kupa Twojego dziecka będzie zielonkawo-czarna lub brązowo-zielona i prawdopodobnie będzie zawierała cząstki podobne do nasion. Będzie mniej lepka niż zwykle, dzięki czemu łatwiej będzie ją wytrzeć z pupy dziecka. Podczas tej fazy kupa będzie stopniowo przechodzić w trzeci rodzaj. Będziesz mogła stwierdzić, jaki rodzaj kupy będzie miało Twoje dziecko, gdy zauważysz zmiany.

Kupa noworodka jest zazwyczaj zielona i gęsta. Jednak czasami dziecko może oddać pomarańczową lub żółtą kupę. Jest to spowodowane pigmentem zawartym w niektórych pokarmach. Siara Twojego noworodka jest również źródłem siary, która zawiera białe krwinki i przeciwciała, a także właściwości przeczyszczające. Jeśli zauważysz któryś z tych kolorów, koniecznie skonsultuj się z pediatrą.

Jeśli Twoje dziecko nie oddaje stolca ze smółką w ciągu pierwszych kilku dni po urodzeniu, może mieć opóźnione przejście. Stolce przejściowe są jaśniejsze i bardziej zielone niż te z fazy smółkowej. Są to prekursory stolców mlecznych, dlatego jeśli kupa dziecka zmienia kolor przez dłuższy czas, powinnaś szukać pomocy lekarskiej. Możesz też użyć wazeliny, aby ułatwić zmianę pieluchy.

Kolor kupy po obrzezaniu

Pierwsze kilka dni po obrzezaniu są kluczowe. Twój syn może trochę płakać i marudzić, ale w ciągu tygodnia powinno być już dobrze. Miejsce nacięcia powinno być utrzymywane w czystości za pomocą ciepłej wody. Nie używaj nawilżanych chusteczek dla niemowląt ani alkoholu, pudrów, balsamów lub oliwki dla niemowląt, ponieważ mogą one podrażnić to miejsce. W ciągu pierwszych 24 godzin trzymaj synka w kołysce i co godzinę sprawdzaj pieluszkę, czy nie ma nieprawidłowego krwawienia. Należy również zastosować wazelinę w miejscu nacięcia oraz na całej główce penisa.

Twoje dziecko prawdopodobnie będzie oddawało więcej moczu niż zwykle, a po zabiegu może wystąpić niewielkie krwawienie. Jest to całkowicie normalne, ale mimo wszystko dobrze jest ograniczyć ilość oddawanego przez dziecko moczu po obrzezaniu. Różowy mocz, na przykład, to kryształki kwasu moczowego. Mocz łososiowy jest oznaką łagodnego odwodnienia i jest nieszkodliwy. Krwawienie zazwyczaj ustępuje, gdy dziecko zacznie więcej pić, a żółta wydzielina będzie stopniowo zanikać.

Kolor kupy po obrzezaniu będzie zależał od rodzaju żołędzi, którą miałeś. Początkowo żołądź będzie wydawać się biaława, biaława lub żółta. Jest to normalny proces i zniknie w ciągu tygodnia lub dwóch. Ważne jest, aby wiedzieć, że ta żółta i zielona wydzielina nie jest ropą lub infekcją, ale normalnym procesem gojenia. Możesz mieć również kawałek żółtej taśmy wokół penisa, ale to powinno spaść na własną rękę. Można zwilżyć taśmę, aby ułatwić jej usunięcie.

Nacięcie będzie czerwone i delikatne przez kilka dni po obrzezaniu, ale w ciągu tygodnia zacznie pokrywać się strupem. Może wystąpić pewne krwawienie w miejscu nacięcia, ale nie jest to nic nadzwyczajnego. Miejsce nacięcia jest skłonne do krwawienia kilka razy, jeśli jest podrażnione. W końcu plastikowy pierścień odpadnie, więc nie należy się tym przejmować.

Kolor moczu

Siusiu noworodka zwykle wygląda jak jasno do ciemnożółtego, a różnica między normalnym siuśkiem noworodka a ciemnożółtym lub czerwonym kolorem może wskazywać na kilka rzeczy. Jasnożółty jest całkowicie normalny; ciemne odcienie mogą wskazywać na odwodnienie lub zagęszczony mocz. Podczas gdy siusiu noworodka może mieć normalny odcień żółci, niektóre kolory wskazują na problem. Oto tabela kolorów siusiaka noworodka, która pomoże Ci rozpoznać różnice.

Noworodek jest zwykle senny i budzi się tylko na jedzenie. Karmi często, osiem lub więcej razy dziennie. Robią siusiu i kupę w odpowiednich ilościach, ale są jeszcze senne i często mają pomarańczowe plamy na pieluszkach. Mocz noworodków ma ciemnożółty kolor, z pomarańczowymi plamami. Stolce nadal zawierają smółkę i są rzadsze niż jedno wypróżnienie na 24 godziny.

Częstotliwość robienia kupy przez noworodka jest bardzo zmienna. Noworodek powinien robić kupę siedem do ośmiu razy dziennie lub raz na siedem dni. Jeśli jednak zauważysz krew w moczu, nie jest to powód do niepokoju. Mocz noworodka może zawierać kryształki moczanu, które są spowodowane przez hormony. Na szczęście jest to całkowicie normalne, a zabarwiony krwią kolor powinien ustąpić w ciągu kilku dni.

Kolor moczu noworodka może wskazywać na różne kwestie. Po pierwsze, ilość płynu, którą spożywa noworodek jest kluczowa w określeniu ilości moczu. Dziecko może spożywać więcej mleka lub formuły, kiedy jest bardziej rozbudzone, ale mniejsza ilość płynu, kiedy jest senne, spowoduje, że będzie sikać mniej. Im ciemniejszy jest mocz, tym bardziej jest skoncentrowany. Ponadto, dzieci mogą być pod wpływem leków, które powodują częstsze siusianie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *