Jak często należy podawać dziecku Panadol i Paracetamol?

Nowy singiel Baby Queen "Colours Of You" już dostępny!

Być może zastanawiasz się jak często podawać dziecku paracetamol lub panadol dla dzieci. Ważne jest, aby przestrzegać zaleceń dotyczących dawkowania podanych na etykiecie. Dzieciom poniżej miesiąca życia należy podawać inną dawkę niż tym, które ważą ponad dwanaście kilogramów. Skonsultuj się z pediatrą, jeśli Twoje dziecko waży mniej niż cztery kilogramy. Zawsze należy pamiętać, aby mieszać lek baby panadol z sokiem lub wodą. Nie należy podawać więcej niż cztery dawki w ciągu 24 godzin. Należy również upewnić się, że dawka jest odpowiednia dla dziecka.

Prezentowany materiał jest efektem współpracy z naszedziecko.pl

Dawkowanie leku Panadol dla dzieci

Panadol jest powszechnie stosowanym środkiem znieczulającym u dzieci już w wieku trzech miesięcy. Zazwyczaj Panadol przepisywany jest w postaci zawiesiny, a prawidłowa dawka dla dzieci wynosi 15 miligramów na kilogram masy ciała. Dawka jest podawana przez specjalną strzykawkę, a efekty działania Panadolu będą widoczne w ciągu 15 do 20 minut. Dzieci mogą przyjąć Panadol ponownie po sześciu godzinach, aby leczyć tę samą dolegliwość.

Panadol jest dostępny w różnych postaciach, w tym w postaci syropu i płynnej zawiesiny. Postać tabletek jest preferowana przez małe dzieci, ponieważ nie mogą one żuć ani połykać leku. Zawiesinę stosuje się zwykle u dzieci, u których temperatura ciała wzrasta po szczepieniu, chociaż można ją również podawać kobietom w ciąży. Zawiesina jest bezpieczna do stosowania w czasie ciąży, ale należy zawsze przestrzegać zaleceń lekarza dotyczących dawkowania leku Panadol dla dzieci.

Dawka leku Panadol dla dzieci zależy od ich masy ciała i wieku. Dawka jednorazowa dla dzieci poniżej 12 roku życia wynosi zwykle od dziesięciu do piętnastu miligramów na kilogram. Ponadto, zalecana dawka dobowa wynosi 60 miligramów na kilogram masy ciała i musi być podzielona na trzy do czterech dawek na dobę. Dawka dla dzieci w wieku poniżej dwóch lat wynosi zazwyczaj piętnaście miligramów na kilogram masy ciała.

Panadol nie jest zalecany dla dzieci poniżej trzeciego roku życia. Chociaż jest bezpieczny dla dzieci, może powodować poważne działania niepożądane. Na przykład może powodować u niektórych dzieci reakcje alergiczne, które mogą objawiać się wysypką lub swędzeniem. Syrop może również wywołać reakcję w przewodzie pokarmowym, co skutkuje wymiotami, bólami brzucha lub nudnościami. W niektórych przypadkach może również dojść do zmniejszenia stężenia cukru we krwi i skurczu oskrzeli.

Panadol dla dzieci występuje w różnych, przyjaznych dla dzieci postaciach. Jest dostępny jako zawiesina, czopki i tabletki do żucia. Jest bezpieczny dla dzieci w wieku od jednego miesiąca do dwunastu lat. A ponieważ został stworzony dla małego i delikatnego ciała dziecka, jest o wiele bezpieczniejszy niż lek taki jak Nurofen. Tak więc, gdy dziecko źle się czuje, ważne jest, aby znać odpowiednie dawkowanie dla dzieci.

Jako najbardziej rozpowszechniona forma leku przeciwbólowego, paracetamol jest silnym środkiem przeciwbólowym. Działa poprzez hamowanie biologicznie aktywnych substancji w podwzgórzu. Struktura ta jest częścią podwzgórza, regionu mózgu zawierającego główne ośrodki życiowe: oddechowy, sytości, przyjemności, termoregulacji i bólu. Jeśli jednak podwzgórze nie funkcjonuje prawidłowo, wówczas leki mogą wywierać szkodliwe działanie.

Panadol dla dzieci jest dostępny w postaci syropu. Butelka zawiera 100 mililitrów leku i wygodny dozownik. Płyn ma różowy kolor i truskawkowy smak. Sprzedawany jest w butelkach z ciemnego szkła, a każda dawka posiada specjalną strzykawkę z miarką. Zawiesina Panadol dla dzieci zawiera 120 mcg paracetamolu.

Działanie panadolu jest różne u różnych osób. Czas potrzebny na zadziałanie leku w organizmie zależy od wielu cech fizjologicznych, w tym od wieku. Dzieci mają większą ilość płynu krążącego i intensywny metabolizm, więc efekt trwa około godziny. Z kolei u osób starszych działanie pandolu trwa do pół godziny. Również ilość krążącego pandolu u starszych pacjentów zmniejsza się, co oznacza, że lek ma dłuższe półgodzinne działanie. Lek ten wiąże się również ze zwiększeniem lepkości krwi, co zwiększa ryzyko krwawienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *