Jak często należy karmić noworodka?

Czy Baby Yoda to naprawdę Yoda?

Dzieci karmione piersią jedzą 25 uncji dziennie

Typowe dziecko karmione piersią spożywa około dwudziestu pięciu uncji mleka dziennie pomiędzy pierwszym a szóstym miesiącem życia. Ilość ta jest różna, niektóre dzieci spożywają więcej niż dwadzieścia pięć uncji mleka dziennie. W tym czasie średnie spożycie mleka wynosi od dwudziestu pięciu do trzydziestu pięciu uncji dziennie. Chociaż ilość mleka, którą spożywa dziecko karmione piersią, może być wyższa niż przeciętna ilość mleka dziecka karmionego formułą, to jednak ilość ta jest znacznie niższa.

Aby obliczyć ilość mleka matki, jakiej dziecko potrzebuje w ciągu dnia, należy podzielić liczbę karmień przez wagę dziecka. Na przykład, dziecko ważące dziesięć funtów będzie potrzebowało dwadzieścia pięć uncji mleka matki każdego dnia. Odpowiada to dwóm i pół uncjom mleka na butelkę. Jeśli jednak Twoje dziecko waży osiem funtów i ma tylko osiem karmień dziennie, jego spożycie będzie nieco większe.

Ilość pokarmu, jaką powinno spożywać dziecko, różni się znacznie w zależności od niemowlęcia. Jeśli odciągasz wyłącznie swoje mleko, karm dziecko na żądanie. Karmienie w odpowiednim czasie jest kluczowe. Niektóre dzieci zjedzą więcej podczas jednego karmienia, podczas gdy inne wytrzymają dłużej pomiędzy karmieniami. Pamiętaj, że Twoje dziecko jest ekspertem, więc przestrzegaj jego harmonogramu karmienia! W razie wątpliwości poproś lekarza o wskazówki.

Pierwsze cztery tygodnie życia Twojego dziecka są wypełnione karmieniami. W zależności od nastroju dziecka, może ono potrzebować od dwóch do trzech karmień dziennie. Po miesiącu dziecko potrzebuje od 25 do 35 uncji mleka matki. Następnie, w wieku około sześciu miesięcy, zaczynają jeść pokarmy stałe. Jeśli będziesz postępować zgodnie z tymi wskazówkami, Twoje dziecko zacznie jeść pokarmy stałe i możesz oczekiwać, że będzie przyjmować od trzech do czterech uncji na jedno karmienie.

Podczas gdy liczba uncji, które powinno spożywać dziecko karmione piersią, będzie się różnić, ilość mleka, którą dziecko zje przy każdym karmieniu, również będzie się różnić. Pamiętaj, aby słuchać sygnałów dziecka i kierować się instynktem – dziecko da Ci znać, kiedy jest najedzone i gotowe na więcej. Jeśli dziecko wydaje się być najedzone lub przekarmione, czas skonsultować się z pediatrą i przedyskutować różne opcje.

Dzieci karmione formułą jedzą 4 do 6 uncji co 4 godziny

Dziecko rośnie tak szybko, że nie jest w stanie wytrzymać czterech lub pięciu uncji mleka na raz, więc większość dzieci karmionych formułą zaczyna jeść cztery do sześciu uncji co cztery godziny. Kiedy dziecko osiągnie wiek sześciu miesięcy, zwykle może utrzymać więcej mleka niż to. Do tego czasu, zwykle jedzą co trzy do czterech godzin. Jeśli dziecko kontynuuje karmienie w nocy, kolejna pora karmienia może być opóźniona o kilka godzin.

Jeśli zauważysz, że Twoje dziecko nie wydaje się w ogóle przybierać na wadze w ciągu pierwszych dwóch miesięcy życia, możesz się martwić, że harmonogram karmienia nie jest właściwy. Jeśli jednak plan karmienia nie jest prawidłowy, to dziecko nie wykazuje oznak niedożywienia. W rzeczywistości może to być oznaką zaburzeń zdrowotnych. Jeśli Twoje dziecko ma stałą niedowagę, możesz ryzykować zaburzenia zdrowotne. Ponadto, jeśli dziecko nie rośnie w oczekiwanym tempie, może rozwijać się u niego zaburzenie odżywiania.

Przez pierwsze kilka dni możesz karmić dziecko od jednej do trzech uncji na raz, ale nie powinnaś karmić dziecka więcej. Brzuszek noworodka jest jeszcze bardzo mały, więc powinnaś karmić dziecko na żądanie. Nie zmuszaj go do tego. W wieku od trzech do siedmiu miesięcy dziecko zacznie przyjmować od trzech do siedmiu uncji na raz i wydłuży czas między karmieniami.

W środku nocy dziecko może potrzebować częstego karmienia, ale powinno to być krótkie, nudne karmienie. Kiedy karmisz swoje dziecko, pamiętaj, że większość dzieci preferuje pokarm o temperaturze ciała. Inne dzieci mogą preferować ją cieplejszą lub zimniejszą. Preferencje temperaturowe Twojego dziecka określą optymalną temperaturę. Pamiętaj, że ciepła butelka z mlekiem może poparzyć usta dziecka. Zawsze przechowuj mleko w lodówce, dopóki nie nadejdzie czas karmienia.

W ciągu pierwszych kilku tygodni dzieci karmione formułą przyjmują zwykle od jednej do dwóch uncji na jedno karmienie. W tym czasie będą jadły mniej więcej co trzy do czterech godzin. Jednak wraz z wiekiem dziecka powinno się to zwiększać. Zdrowe dziecko będzie jadło do czterech uncji co cztery godziny. Jeśli dziecko odmawia jedzenia, powinnaś przestać je karmić. Przekarmienie może prowadzić do biegunki, wymiotów lub nadwagi. Ponadto zawiera ono zarazki i może powodować rozwój bakterii. Dlatego ważne jest, aby zachować dobry harmonogram karmienia dziecka.

Dzieci karmione formułą jedzą 5 uncji dziennie

To normalne, że noworodek zjada mniej niż pięć uncji formuły dziennie, ale to nie znaczy, że powinnaś przestać karmić swoje dziecko. Powinnaś karmić dziecko przynajmniej raz na dwie do czterech godzin, tak aby jego naturalny apetyt kierował ilością podawanej mieszanki. Aby uniknąć przekarmienia, nigdy nie zmuszaj dziecka do skończenia butelki. Naturalne mechanizmy głodu i sytości dziecka zaczną działać, a Ty będziesz musiała podawać mu odpowiednią ilość pokarmu, aby mogło się prawidłowo rozwijać.

W pierwszych dniach większość dzieci przyjmuje jedną do dwóch uncji mieszanki przy każdym karmieniu i je co trzy do czterech godzin. W wieku czterech lub pięciu dni dziecko powinno zmoczyć pieluszkę pięć do sześciu razy dziennie. Wtedy mogą zacząć pić większe ilości mleka w regularnych odstępach czasu. Jeśli nie jesteś pewna ile mleka przyjmuje Twoje dziecko, użyj wody z przedszkola do wymieszania mleka.

Chociaż trudno jest określić dokładną ilość pokarmu, którą powinno otrzymywać Twoje dziecko, ważne jest aby pamiętać, że każdy funt masy ciała odpowiada dwóm do trzech uncji pokarmu dziennie. Oznacza to, że noworodek ważący 7 funtów będzie potrzebował od 14 do 21 uncji mleka dziennie, a czteromiesięczne dziecko będzie potrzebowało od 28 do 32 uncji.

Istnieją również cele dotyczące wagi dziecka, która powinna być dwa lub trzy razy większa od wagi urodzeniowej do piątego miesiąca życia. Dziecko nie może przybierać na wadze, jeśli jest ona w porównaniu z tym zbyt niska, a brak postępów może sygnalizować problem zdrowotny. Możesz również rozważyć częste karmienia, jeśli dziecko nie przybiera wystarczająco na wadze. To tylko kilka z wielu korzyści wynikających z karmienia formułą.

Dzieci karmione formułą jedzą 2,5 uncji dziennie

Kiedy Twoje dziecko skończy sześć miesięcy, powinnaś być w stanie przejść cztery do sześciu godzin pomiędzy karmieniami. Jednak niektóre dzieci karmione są co trzy lub cztery godziny aż do ukończenia 9 lub 10 miesiąca życia. Niektóre dzieci kontynuują karmienie w nocy po ukończeniu sześciu miesięcy, jeśli cierpią na refluks. Niemowlęta karmione mieszanką powinny spożywać około dwóch filiżanek mieszanki na dobę.

W wieku sześciu miesięcy możesz zacząć wprowadzać dziecku pokarmy stałe. Idealna liczba posiłków to sześć do ośmiu uncji co cztery do sześciu godzin. Przy każdym karmieniu możesz podać dziecku do ośmiu uncji mieszanki, co stanowi około sześciu do ośmiu uncji. W pierwszym miesiącu życia dziecko powinno nadal karmić piersią co cztery do pięciu godzin i powinno otrzymywać prawie wszystkie swoje dzienne kalorie poprzez formułę.

Ilość pokarmu, jaką potrzebuje Twoje dziecko zależy od jego wielkości, wieku i wymagań żywieniowych. Noworodek powinien spożyć około trzech do czterech uncji pokarmu podczas jednej sesji karmienia. Ilość ta powinna być stopniowo zwiększana do siedmiu do ośmiu uncji w każdym miesiącu. Przez pierwszy miesiąc karmienia dziecko może wypić nie więcej niż siedem do ośmiu uncji. Jeśli Twoje dziecko jest karmione piersią, skonsultuj się z pediatrą w celu uzyskania wytycznych dotyczących łączenia karmienia mlekiem matki i formułą.

Niektóre dzieci mają większą potrzebę ssania niż inne, dlatego najlepiej jest używać smoczka, aby pomóc naśladować ruch ssania. Jeśli nie możesz znaleźć smoczka, użyj pięści lub palców, aby symulować tę czynność. Pamiętaj, że przygotowana przez Ciebie formuła powinna zawierać odpowiednią ilość wody, aby żołądek dziecka był pełny. Zbyt duża ilość wody spowoduje, że dziecko będzie miało znaczną ilość wody, co może skutkować drgawkami.

Mleko matki jest bardziej odżywcze i strawne niż preparat. Apetyt noworodka zmienia się z dnia na dzień i z karmienia na karmienie. Ważne jest, aby słuchać sygnałów głodu dziecka i przygotowywać najpierw mniejsze porcje mleka. W razie potrzeby możesz przygotować większe porcje. Następnie, gdy dziecko wydaje się być głodne, przygotuj kolejne kilka uncji. Z tego powodu najlepiej jest przestrzegać harmonogramu karmienia, do którego dziecko jest przyzwyczajone.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *