Imiona dla niemowląt ze znaczeniem w hindi

Imiona dla niemowląt ze znaczeniem w hindi

Istnieje wiele imion dla niemowląt w języku hindi, które mają znaczenia związane z wiarą. Słowo Bachcha (bccaa) jest jednym z najbardziej popularnych wyborów, ponieważ oznacza wiarę. Inne popularne imiona dla dzieci w języku hindi to Vivaan, Samaksh, Nihal i Vijaya. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się o niektórych z tych imion. Mamy nadzieję, że te artykuły pomogą Ci znaleźć odpowiednie imię dla Twojego noworodka.

Bachcha (bccaa)

Słowo bachcha ma kilka definicji w języku angielskim. W języku hindi wymawia się je jako ntkhtt. W języku angielskim jest to rzeczownik, natomiast w hindi jest to nieformalna część mowy. Oznacza „dziwactwo”, „nierzetelność” lub nieszczęście. Czasami jest używane w odniesieniu do kobiety, choć nie ma ustalonej definicji.

Vivaan oznacza „wiarę”

Vivaan, czyli „wiara” w języku hindi, może oznaczać różne rzeczy. Imię to ma korzenie hinduistyczne i jest związane z bóstwem Panem Kryszną. Może też oznaczać „pełnię życia” i jest też chętnie wybierane przez rodziców mających dzieci. Inne znaczenia to: wschód słońca, wczesne poranne słońce, pełnia życia, Pan Kryszna i świt. Wszystkie one mają związek z tym, jak ważna jest wiara w naszym życiu.

Samaksz oznacza „wiara”

Imię Samaksz to hinduskie imię dla chłopców. Oznacza ono „bliski”. Planetą rządzącą jest Uran, a szczęśliwą liczbą jest osiem. Inne szczęśliwe liczby to 1, 3, 7 i dziewięć. Imię Samaksh jest uważane za bardzo spokojne i kochające imię. Reprezentuje ono wiarę i hojność. Imię to jest również związane z idealizmem, tolerancją i wolnością. Jest to często pierwsze imię chłopca urodzonego w małżeństwie.

Nihal oznacza „sadzonkę”

Zazwyczaj obdarzony doskonałymi zdolnościami analitycznymi, Nihal posiada umiejętność manipulowania wydarzeniami tak, aby odpowiadały jego upodobaniom. Na wyidealizowany świat Nihala może wpływać jego zdolność do wprowadzania do swojego życia idealnych ludzi. To samo dotyczy jego zdolności do przynoszenia konsekwentnych objawień. Oto kilka cech osób o tym typie osobowości. Oto kilka sposobów na rozpoznanie Nihal.

Onkar oznacza „wizję”

Ek Onkar jest sanskryckim zwrotem, który pojawia się na początku pism sikhijskich. Oznacza „Jedno ze wszystkim” i jest zapisane pismem Gurmukhi. Zawiera kilka składników i przywołuje ideę jednej twórczej istoty i jednego Boga przejawiającego się w całym stworzeniu. Innymi słowy, stwórca jest również stworzeniem, a te dwie rzeczy są jednym bytem, tak jak kropla wody składa się z poszczególnych kropel wody.

Yuvaan oznacza „ten, który myśli dobrze o wszystkich”

Imię Yug ma pochodzenie indyjskie i sanskryckie. To fajne imię ma nieuchwytne znaczenie i ma szansę zabłysnąć jako nowoczesne imię dla chłopca. Znani rodzice celebryci to między innymi jugosłowiański aktor Yug Jovanovic, który wystąpił w takich filmach jak Jean et elle czy Sept jours. Ponadto Yug Mahnot jest indyjskim aktorem, który wystąpił w takich filmach jak Torbaaz, który jest filmem Netflix, a także w bollywoodzkim filmie Machhli Jal Ki Rani Hai (2014).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *