Ile snu dla noworodka?

WHO czy CDC Newborn Growth Chart?

Jak dużo śpi noworodek? W pierwszych sześciu tygodniach życia, noworodek spędza około 2/3 dnia śpiąc. Będzie budził się okresowo aby jeść i pić pomiędzy drzemkami. Sen jest niezbędny dla noworodków, ponieważ ich ciała są tak małe i potrzebują go. Noworodki zazwyczaj robią cztery lub więcej krótkich drzemek w ciągu dnia. Oto kilka dodatkowych faktów na temat snu noworodka. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej!

16 godzin

Noworodki potrzebują co najmniej 16 godzin snu każdego dnia. Na początku może się wydawać, że nie śpią wystarczająco dużo, ale im więcej snu dostaną noworodki, tym większe prawdopodobieństwo, że będą szczęśliwymi, zdrowymi dziećmi. Podczas tego pierwszego tygodnia, noworodek będzie walczył ze snem, ale w końcu będzie spał jak mistrz! Poniżej znajduje się kilka wskazówek, które pomogą Twojemu noworodkowi przespać całą noc i pozostać zdrowym w pierwszych dniach.

W wieku około trzech tygodni, noworodek może pozostać na nogach przez godzinę lub dwie w ciągu dnia, w zależności od harmonogramu karmienia. Noworodek powinien mieć około 14 do 17 godzin snu każdego dnia, chociaż może być mniej lub bardziej marudny w tym czasie. W tym wieku, noworodki dojrzewają również ich systemy nerwowe. Chociaż nadal potrzebują dużo snu każdego dnia, ważne jest, aby pamiętać, że nie mają jeszcze poczucia dnia i nocy, więc ich drzemki są często bardziej intensywne niż u ich starszego rodzeństwa.

Więcej

Noworodki mogą dużo spać, ale nadal potrzebują więcej niż siedem godzin w nocy. Dobra wiadomość jest taka, że ciche, spokojne otoczenie jest najlepsze dla ich snu. Możesz również ustalić rytm dobowy, taki jak karmienie ich po przebudzeniu, co będzie im dobrze służyć na dłuższą metę. Ten artykuł da Ci kilka wskazówek, jak uzyskać więcej snu noworodka. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej. Poniżej wymieniono kilka wskazówek, dzięki którym Twoje dziecko będzie lepiej spało.

Wypróbuj ten harmonogram drzemek dla noworodków: Po każdej drzemce stopniowo wydłużaj czas spędzony na czuwaniu. Pomaga to dziecku dostosować się do harmonogramu i przesunąć najdłuższy sen na noc. Harmonogram od dwóch do czterech godzin jest idealny dla Twojego noworodka, ponieważ pozwala mu łatwo zasnąć, nawet gdy jest w ruchu. Im więcej czasu śpi Twój noworodek, tym większe prawdopodobieństwo, że prześpi całą noc. Pamiętaj tylko, aby unikać głośnego otoczenia i zachować spokój, bo inaczej będzie niespokojny.

Normalny

Czym jest normalny sen noworodka? W sieci można znaleźć wiele komentarzy na ten temat, ale rzadko kiedy zawierają one dokładne informacje. W tym artykule zbadamy naturę snu w pierwszych miesiącach życia, wykorzystując ramy ewolucyjne i rozwojowe, aby zrozumieć wzorce snu Twojego dziecka. Dzięki temu nie tylko Ty sam będziesz mógł się lepiej wyspać, ale także cała Twoja rodzina. Zrozumienie wzorca snu noworodka nie zawsze jest łatwe, więc dobrze jest to zrozumieć z perspektywy ewolucyjnej.

Niemowlęta na ogół nie śpią długo, od dwóch do trzech godzin. Ich naturalny rytm okołodobowy nie jest w pełni ustalony do trzeciego miesiąca życia, a ten schemat snu utrudnia im utrzymanie stałego harmonogramu. Na szczęście wraz ze wzrostem dziecko rozwija swój harmonogram, więc wzorce snu staną się bardziej spójne wraz z wiekiem. Do 6 miesiąca życia 90% noworodków przesypia całą noc.

Przemęczony

Kiedy masz dziecko, które jest przemęczone po zbyt dużej ilości snu noworodka, kładzenie go do łóżka może być trudne. Musisz zwracać szczególną uwagę na ich wczesne sygnały do zaśnięcia, ponieważ mogą nie być w stanie odróżnić głodu od zmęczenia. Ogólnie rzecz biorąc, przemęczone niemowlęta będą walczyć ze snem, ponieważ chcą wyłączyć stymulację. Aby to zwalczyć, spróbuj śpiewać kołysanki lub uspokoić dziecko ciepłą kąpielą lub masażem. Upewnij się, że rozpoczynasz rutynę wystarczająco wcześnie, aby zapewnić odpowiedni czas na jej wykonanie.

Innym znakiem, że Twoje dziecko jest przemęczone jest płacz przez co najmniej 20 minut. Możesz również zauważyć, że dziecko budzi się w mniej niż dziesięć minut po drzemce i nie chce zasnąć. Prawdopodobnie będzie się ono budzić wielokrotnie w ciągu nocy. Wydaje się, że problem będzie się pogłębiał im bardziej będzie płakać. Szybka drzemka pomoże im odzyskać siły. Kiedy Twoje dziecko jest przemęczone, poziom jego hormonów prawdopodobnie jest podwyższony.

Zbyt dużo

Wzorzec snu dziecka jest w dużym stopniu uzależniony od wielu czynników, od oddychania po zaburzenia pracy serca, a nawet wcześniactwo. Nadmierna ilość snu może również wskazywać na żółtaczkę, chorobę, która wpływa na skórę noworodka i może wpływać na jego apetyt. Żółtaczka u noworodków może powodować, że dziecko traci na wadze i staje się ospałe. W ciężkich przypadkach Twoje dziecko może być nawet odwodnione, a to może skutkować ponad 24 godzinami bezproduktywnego snu na dobę.

Noworodek potrzebuje co najmniej sześciu do ośmiu godzin snu w ciągu 24 godzin. Spanie więcej niż to powoduje dezorientację w ciągu dnia i nocy. Ponadto dzieci są bardziej podatne na zrzędzenie i marudzenie w nocy. Podczas gdy większość rodziców martwi się o nawyki senne dziecka, powinni oni pamiętać, że noworodki muszą pozostać w stanie czuwania, aby móc się karmić i rozwijać. Jest również bardzo ważne aby noworodek otrzymywał sześć do ośmiu karmień dziennie aby zapewnić prawidłowy rozwój.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *