Ile powinien jeść noworodek?

Ile powinien jeść noworodek?

Ile powinien jeść noworodek? Dziecko karmione piersią powinno jeść około ml mleka matki co trzy godziny. Dziecko karmione piersią powinno być karmione co najmniej osiem do dziesięciu razy dziennie, aby zapewnić odpowiednią podaż mleka. Ilość mleka, którą spożywa noworodek podczas jednego karmienia zależy od rodzaju mleka matki. Jeśli dziecko nie wypija wystarczającej ilości mleka, może być konieczne karmienie go większą lub mniejszą ilością.

Dzieci karmione piersią jedzą ml mleka matki co 3 godziny

W ciągu pierwszych kilku dni Twoje dziecko dostanie tylko niewielką ilość mleka matki. To nic złego; niewielka jego ilość jest korzystna dla dziecka! Obliczenia, których używasz, przybliżą ilość mleka matki, którą dziecko powinno dostawać co trzy godziny. Jednak niektóre dzieci będą potrzebowały więcej mleka z piersi niż inne i mogą chcieć więcej niż małą ilość mleka z piersi na butelkę. W tym czasie będziesz musiała stopniowo zwiększać ilość mleka w każdej butelce.

Jakość mleka matki również jest różna. W porównaniu z mlekiem matki, mleko matki jest nieco gęstsze i zawiera więcej tłuszczu. Jeśli zdecydujesz się przestać karmić piersią jako osoba dorosła, Twoje dziecko straci szansę na otrzymanie mleka tylnego. Z tego powodu będziesz musiała częściej karmić dziecko. W rezultacie, dzieci karmione piersią spożywają ml mleka co trzy godziny.

Obliczanie spożycia mleka dla noworodka

Mleko matki jest jedynym źródłem pożywienia dla noworodka. Dlatego należy bezwzględnie dostarczać jej codziennie wystarczającą ilość mleka matki. Znajomość zalecanej ilości mleka jest również ważna dla pracujących matek, które muszą odciągać mleko dla swojego dziecka będąc poza domem. Kalkulatory mleka matki są doskonałym narzędziem do tego celu. Poniższy wzór może pomóc Ci obliczyć ilość mleka, którą Twój noworodek potrzebuje każdego dnia. Jeśli nie jesteś pewna, jakie jest zapotrzebowanie na mleko Twojego dziecka, możesz skonsultować się z pediatrą.

Ilość mleka, jakiej potrzebuje Twój noworodek, będzie zależała od wieku i wagi dziecka. Noworodki potrzebują około 70 do 105 ml formuły na jedno karmienie. Liczba karmień jest większa u starszych dzieci. W wieku dwóch tygodni Twój noworodek może wypić do 70 ml. W wieku dwóch miesięcy będzie potrzebował od 70 do 105 ml formuły na jedno karmienie. Podobnie, dziecko powinno mieć cztery do sześciu karmień dziennie.

Harmonogram karmienia noworodka

Harmonogram karmienia to dobry sposób, aby jak najlepiej wykorzystać pierwsze tygodnie życia Twojego dziecka. Przez pierwsze dwa tygodnie Twój noworodek będzie musiał być karmiony przynajmniej co trzy godziny. Możesz stopniowo zacząć bardziej rozłożyć karmienia. Następnie, gdy dziecko podrośnie, możesz zwiększyć odstępy między karmieniami. Ogólnie rzecz biorąc, Twój noworodek powinien być karmiony co cztery do pięciu godzin do szóstego miesiąca życia. Należy jednak omówić wszelkie wątpliwości z lekarzem.

Kiedy po raz pierwszy wprowadzasz noworodkowi formułę, będzie on zazwyczaj przyjmował dwie do trzech uncji co dwie do trzech godzin. Po dwóch miesiącach dziecko może zacząć przyjmować od czterech do sześciu uncji co trzy do czterech godzin. Do szóstego miesiąca powinno przyjmować około ośmiu uncji dziennie. Ponadto należy rozpocząć spożywanie pokarmów stałych około szóstego miesiąca życia. Aby dowiedzieć się więcej, przeczytaj nasz artykuł o harmonogramie karmienia noworodków.

Dzieci karmione piersią jedzą mniej lub więcej przy danym karmieniu

Niektóre dzieci rosną w różnym tempie. Dziecko, które w młodym wieku je rzadziej, z wiekiem może potrzebować częstszych karmień. Jest to normalne, ale rodzice powinni rozważyć wprowadzenie częstszego karmienia do rutyny dziecka. Zwiększy to również ilość mleka, które otrzymuje dziecko. Jednak ten rodzaj karmienia może powodować pleśniawki w jamie ustnej, co jest nieprzyjemne dla dziecka.

Z reguły noworodki potrzebują jeść około ośmiu do dwunastu razy dziennie. Na początku należy je karmić co dwie do czterech godzin. Później mogą jeść rzadziej. Ważne jest jednak, aby rozpoznać sygnały dotyczące karmienia. Płaczące dziecko często wskazuje na głód, podczas gdy marudne dziecko może płakać tylko wtedy, gdy jest głodne. Jednakże płacz jest późną oznaką głodu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *