Ile pieluch dla noworodków powinnaś kupić?

Urodziło się dziecko bez głowy

Jako nowy rodzic, możesz się zastanawiać ile pieluch dla noworodka kupić. Odpowiedź zależy od rozmiaru dziecka, ale w pierwszych tygodniach noworodek może potrzebować nawet dziesięciu pieluch dziennie. W miarę jak dziecko będzie się starzeć, prawdopodobnie będzie potrzebować tylko około sześciu pieluch dziennie. Mimo to może się okazać, że kupujesz więcej pieluch niż potrzebujesz na początku.

Rozmiar 0

Nie ma nic bardziej frustrującego niż próba znalezienia odpowiedniego rozmiaru pieluchy dla Twojego nowego dziecka. Jeśli sama nie byłaś w ciąży, prawdopodobnie nie wiesz nawet, jakie rozmiary istnieją. Istnieją jednak pewne rzeczy, które możesz zrobić, aby ułatwić sobie poszukiwania. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, jak znaleźć rozmiary pieluszek dla noworodków. Dobrym pomysłem jest kupienie co najmniej dwóch różnych rozmiarów na początek. W ten sposób będziesz mieć wiele opcji, gdy Twoje dziecko podrośnie.

Talia pieluszki dla noworodka powinna zakrywać pupę dziecka, a mankiety na nóżki nie powinny być podwinięte. Ponadto zbyt ciasne dopasowanie może pozostawić czerwone ślady na skórze dziecka. Jeśli nie wiesz, jak sprawdzić, czy pieluszka dla noworodka jest za mała, spróbuj złożyć talię przed założeniem. Możesz też wypróbować różne marki pieluch dla noworodków, aby sprawdzić, które z nich najlepiej pasują na Twoje dziecko.

Rozmiar 1

Jeśli kupujesz dla swojego dziecka pieluchy dla noworodków w rozmiarze 1, być może zastanawiasz się, jak stwierdzić, kiedy nadszedł czas na ich zmianę. Pierwszym znakiem, że Twoje dziecko potrzebuje większej pieluchy jest to, że wycieka z pieluchy. Jeśli ma ciasne dopasowanie, możesz się martwić, że skończy się to eksplozją pieluchy. Może to również pozostawić go z czerwonymi śladami. Właściwe dopasowanie może zaoszczędzić Ci frustracji związanej z częstym zmienianiem pieluszki dziecka.

Pieluszka dla noworodka to najczęstszy rodzaj pieluszki przekazywany nowym rodzicom. Zazwyczaj mają one 120-240 sztuk i pasują na noworodki o wadze do 18 funtów. Jednak wiele noworodków przerasta pieluchy noworodkowe w ciągu kilku tygodni i pomija ten etap. Warto poprosić o prezent, który zawiera zarówno pieluchy dla noworodków, jak i kolejne rozmiary, ale zawsze należy pamiętać, że noworodki bardzo szybko wyrastają z pieluch dla noworodków. Zaleca się zakup pieluch noworodkowych w rozmiarze 1 i rozmiarze 2, aby być po bezpiecznej stronie.

Rozmiar 2

Trudno uwierzyć, że dzieci mogą przechodzić przez tak wiele różnych rozmiarów pieluszek. W końcu większość noworodków waży około 7 funtów, a to nie dotyczy nawet wcześniaków! Niezależnie od tego, pieluchy dla noworodków przydadzą się, ponieważ możesz kupić najbardziej odpowiedni rozmiar dla swojego dziecka. Pieluchy dla noworodków mają również dodatkową warstwę rozciągliwą, która sprawia, że są wygodniejsze i bardziej komfortowe w obsłudze, a także otwór w kształcie litery U ułatwiający pielęgnację pępowiny. Ponieważ noworodki stale zmieniają pieluszki, musisz kupić pieluszkę, która będzie na nie wygodnie pasować.

Najmniejszy rozmiar pieluszek dla noworodków szybko wyjdzie z mody. Kupując pieluchy dla noworodków, pamiętaj, że dzieci szybko je przerastają, więc być może będziesz musiał kupić więcej niż potrzebujesz. Możesz zaoszczędzić pieniądze, kupując pieluchy dla noworodków hurtowo, co da ci więcej opcji na różne okazje. Jeśli jednak nie możesz sobie pozwolić na zakup tak wielu pieluch dla noworodków, możesz po prostu kupić kilka dodatkowych w różnych rozmiarach.

Rozmiar 3

Jednym z rozmiarów pieluszek dla noworodków jest pieluszka dla noworodka w rozmiarze 3. Pieluchy dla noworodków są zazwyczaj używane dla dzieci ważących od siedmiu do dziesięciu funtów. Można również kupić pieluchy w rozmiarze P, aby dostosować je do swoich potrzeb. Pieluchy dla noworodków mają wycięcie na pępowinę, dzięki czemu pępowina nie ociera się i nie ulega podrażnieniu. Pasują również na dzieci, które są nieco większe niż przeciętny noworodek.

Jeśli dziecko jest nieco większe niż przeciętna pieluszka dla noworodka, należy zwiększyć rozmiar. Pieluszki te powinny zakrywać pupę, bez wsuniętych mankietów na nóżki. Należy również sprawdzić, czy na skórze dziecka po przewijaniu nie ma czerwonych śladów. Ciasne dopasowanie spowoduje powstanie tych śladów. Możesz też spróbować innej marki. Niektóre dzieci szybko rosną, więc wybierz nową pieluszkę, która jest prawidłowo dopasowana.

Rozmiar 4

Pieluszki dla noworodków występują w kilku rozmiarach, począwszy od rozmiaru 1. Są one zazwyczaj najbardziej powszechne, ale są też inne rozmiary. Przeciętny noworodek waży około 7 funtów, ale niektóre dzieci mogą być mniejsze lub większe. Ogólnie rzecz biorąc, noworodek przybiera około dwóch funtów w ciągu pierwszego miesiąca życia. Jeśli nie jesteś pewien ile waży Twój noworodek, sprawdź tabelę rozmiarów. Tabela ta jest ogólną wskazówką i nie musi być gwarancją właściwego rozmiaru pieluszki.

Wybierz odpowiedni rozmiar dla swojego dziecka. Zapewnia to komfort, a także pomaga zapobiegać rozdmuchiwaniu i przeciekom. Jeśli pieluszka nie jest prawidłowo dopasowana, dziecko może się o nią ocierać i powodować dyskomfort. Postaraj się znaleźć pieluszkę, która jest dopasowana poniżej pępka i która wygodnie układa się wokół nóżek. Spróbuj wsunąć palce między pieluszkę a brzuch dziecka, aby sprawdzić, czy jest dobrze dopasowana.

Rozmiar 5

Pieluchy dla noworodków w rozmiarze 5 mają wiele zalet. Są miękkie, chłonne i nie zawierają chloru. Ponadto wyglądają stylowo i nie przeciekają. Pieluszki są również hipoalergiczne i nie zawierają balsamów, barwników ani parabenów. Są również wygodne. Plus, nie mają żadnych testów na zwierzętach. Jest to dobre połączenie funkcji i stylu. Poznajmy niektóre z najważniejszych zalet pieluch dla noworodków w rozmiarze 5.

Kupowanie pieluch dla noworodków to zniechęcające zadanie dla nowych rodziców. Noworodki przechodzą przez kilka pieluch dziennie i mogą nawet szybko przerosnąć najmniejszy rozmiar. Dlatego tak ważne jest, aby zaopatrzyć się w więcej niż jeden rozmiar pieluch. Możesz skorzystać z tabel pieluch jednorazowych i zapisać się do serwisu subskrypcyjnego, aby uniknąć wyczerpania jednego rozmiaru. Zakup dodatkowych pieluch nie jest konieczny, jeśli nie potrzebujesz ich od razu. Należy jednak wziąć pod uwagę tabelę rozmiarów, jeśli planujesz używać tego samego stylu przez kilka miesięcy.

Rozmiar 6

Wybór odpowiedniego rozmiaru pieluch dla noworodków dla Twojego dziecka to łatwiej powiedzieć niż zrobić. W przeciwieństwie do pieluch dla dorosłych, pieluchy dla noworodków nie są dostępne w standardowym rozmiarze, a wytyczne na pudełku nie zawsze są idealne. Istnieją jednak pewne kluczowe znaki, których należy szukać. Oto kilka wskazówek, jak zdecydować, czy Twoje dziecko ma właściwy rozmiar. Weź również pod uwagę wzrost i wagę dziecka, aby określić odpowiedni rozmiar pieluszki.

Jeśli chodzi o rozmiar, noworodek waży zazwyczaj od siedmiu do siedmiu i pół kilograma. Chociaż poszczególne noworodki różnią się od siebie, zazwyczaj przybierają około 2 funtów w pierwszym miesiącu życia. Jeśli więc Twoje dziecko waży od 7 do 10 funtów, powinnaś wybrać rozmiar, który mieści się gdzieś pomiędzy tymi dwiema kategoriami wagowymi. Jeśli nadal rośnie, spróbuj kupić rozmiar większy. Możesz również użyć rozmiaru większego niż normalnie, jeśli Twoje dziecko ma kilka miesięcy.

Rozmiar 7

Zakup pieluch dla noworodków może być kosztowny. Jednak jeśli masz dużo miejsca do przechowywania, możesz zarejestrować się na więcej niż jeden rozmiar w tym samym czasie. Ponadto zaleca się unikać kupowania więcej niż dwóch rozmiarów podczas jednego zakupu i poprosić o karty upominkowe, jeśli nie możesz sobie na nie pozwolić. Poniższa tabela rozmiarów jest pomocnym przewodnikiem, ale nadal jest to przybliżony szacunek. Rodzice muszą również wziąć pod uwagę liczbę kilogramów, które ich noworodek przybierze w ciągu pierwszego miesiąca.

Pieluchy dla noworodków występują w dziewięciu rozmiarach, w tym dla preemitentów. Rodzice powinni wybierać pieluchy dla noworodków w zależności od wagi i wyglądu dziecka. Podczas wybierania pieluch dla noworodków, dzieci będą często ważone w gabinetach pediatrów. Alternatywnie, rodzice mogą zakupić wagę, aby ważyć swoje dzieci w domu. Gdy dodasz swoje dziecko do wagi, zapisz różnicę. Możesz również wypróbować różne marki pieluch dla noworodków, aby znaleźć najbardziej odpowiedni rozmiar dla swojego dziecka.

Rozmiar 8

Kiedy jesteś nowym rodzicem, kupowanie odpowiedniego rozmiaru pieluch dla dziecka może być przytłaczające. Na szczęście CVS jest doskonałym miejscem do ich zakupu. Poniżej wymieniliśmy kilka wskazówek, które pomogą Ci wybrać najlepszy rozmiar dla Twojego noworodka. Wskazówki te mogą być stosowane zarówno do pieluch materiałowych, jak i jednorazowych. Są one zaprojektowane tak, aby dać nowym rodzicom wygodę łatwej zmiany pieluch i zaoszczędzić pieniądze w tym procesie. Oto kilka ważnych wskazówek:

Jeśli Twoje pieluchy dla noworodków są zbyt ciasne lub zbyt łatwo przeciekają, powinieneś spróbować większego rozmiaru. Nisko dopasowana pieluszka prawdopodobnie będzie powodować przecieki. Górna część pieluszki powinna znajdować się 2 cale poniżej pępka dziecka. Powinno to zapobiec dyskomfortowi i otarciom. Jeśli jest zbyt luźna lub nie pasuje prawidłowo, czas na zmianę. Jeśli jest za duży, spróbuj złożyć talię przed założeniem go dziecku.

Rozmiar 9

Pieluchy dla noworodków w rozmiarze dziewiątym przeznaczone są na pierwszy miesiąc życia dziecka. Przeciętny noworodek waży po urodzeniu siedem i pół kilograma. Chociaż poszczególne dzieci mogą ważyć więcej lub mniej, zazwyczaj przybierają dwa funty w pierwszym miesiącu życia. Większość szpitali wyśle Cię do domu z zapasem pieluch dla noworodków w rozmiarze 9. Jeśli nie wiesz, który rozmiar pieluchy kupić, oto kilka wskazówek dla rodziców. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o rozmiarach pieluch dla noworodków i co one oznaczają dla Twojego nowego przybycia.

Pierwszy miesiąc w domu z noworodkiem jest niesamowicie wymagający. Ledwo pamiętasz swój pierwszy miesiąc, co wiąże się z brakiem snu i dostosowaniem. Niektórzy rodzice wolą nie podejmować ważnych decyzji w tym czasie i poczekać aż dziecko nabierze doświadczenia, które pomoże im w podejmowaniu decyzji. Rozmiar 9 jest dobrym wyborem dla noworodków, ponieważ jest wystarczająco duży, aby dziecko mogło go nosić bez zwisania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *