Ile pieluch dla noworodków należy kupić?

Jak często noworodek śpi?

Kiedy kupujesz pieluchy dla noworodków, możesz się zastanawiać „Ile pieluch dla noworodków powinienem kupić?”. Przewodnik po rozmiarach może pomóc Ci oszacować Twoje zapotrzebowanie, ale liczba pieluch w pudełku zależy od wagi i wieku Twojego dziecka. Ogólnie rzecz biorąc, większe rozmiary mają mniej pieluch w każdym pudełku. Na przykład rozmiar 1 zawiera 164 pieluchy, podczas gdy rozmiar 3 zawiera tylko 136 pieluch. Istnieje również kategoria „premium”, która jest przeznaczona dla dzieci ważących do 6 funtów. Należy zaplanować zakup tych pieluch w miarę potrzeb.

Rozmiary pieluszek dla noworodków

Rozmiary pieluszek dla noworodków są uzależnione od wagi dziecka. Noworodki ważą po urodzeniu około 7 i pół funta, a w ciągu pierwszego miesiąca rosną o około dwa funty. Jednak dokładna liczba może się znacznie różnić w zależności od konkretnego dziecka. Zazwyczaj potrzebujesz od 240 do 360 pieluch dla noworodków, aby dopasować je do siebie. Z łatwością znajdziesz również pieluchy w rozmiarze P, które są zwykle przeznaczone dla dziecka ważącego około pięciu funtów.

Pieluszka dla noworodka powinna całkowicie zakrywać pupę dziecka, a mankiety na nóżki nie powinny być wciągnięte. Jeśli pieluszka jest za mała, otwory na nóżki spowodują czerwone ślady, dlatego ważne jest, aby kupić rozmiar większy. Jeśli jednak Twoje dziecko nie nauczyło się jeszcze chodzić, możesz spróbować innej marki, aby sprawdzić, czy któraś pasuje. Aby uzyskać najlepsze dopasowanie, upewnij się, że używasz pieluszki, która jest co najmniej dwa rozmiary mniejsza niż rzeczywisty rozmiar dziecka.

Kolejnym krokiem przy zakupie pieluch dla noworodków jest zrozumienie rozmiaru dziecka. Najmniejsze pieluchy dla noworodków przestają być używane w ciągu kilku miesięcy. Noworodki również szybko rosną, więc nie zdziw się, jeśli Twój noworodek przerośnie pieluchy w rozmiarze pierwszym. Aby uniknąć marnowania pieniędzy na pieluchy, których nie będziesz używać, kupuj tylko jeden rozmiar na raz. Możesz też poprosić o karty podarunkowe i użyć tabeli pieluch jednorazowych jako przewodnika.

Rozmiary pieluch materiałowych

Istnieje wiele różnych rozmiarów pieluch materiałowych, ale istnieją pewne wspólne zasady, których powinieneś przestrzegać. Niezależnie od wieku dziecka, istnieją określone rozmiary pieluch, które są najbardziej odpowiednie dla noworodków. Noworodki zazwyczaj często robią kupę i potrzebują częstej zmiany pieluch. Co więcej, noworodki nie śpią przez długi czas. Jeśli zastosujesz się do tych wskazówek, będziesz w stanie kupić odpowiednią pieluszkę dla swojego dziecka.

Aby dokonać właściwego wyboru, musisz najpierw poznać wymiary swojego dziecka. Jest to szczególnie ważne, jeśli Twoje dziecko pokrywa się ze swoją wagą. Nogawki małej pieluszki mogą wbijać się w skórę dziecka lub pieluszka może być zbyt luźna dla rozmiaru dziecka. Ponadto, jeśli pieluszka jest zbyt ciasna na dziecku, może powodować przeciekanie. Możesz też kupić większy rozmiar, jeśli dziecko zaczyna się bardzo wiercić podczas noszenia.

Jednorazowa pieluszka jest najlepsza dla noworodka poniżej dziesięciu funtów, ale ważne jest, aby zrozumieć, że jeden rozmiar nie pasuje prawidłowo na noworodki. Dotyczy to większości marek, ale nie są one zaprojektowane dla noworodków. Pieluchy materiałowe dla noworodków powinny być wykonane w rozmiarze specyficznym dla noworodka. Jeśli Twój noworodek jest za mały na odpowiedni rozmiar, możesz używać jednorazówek, czekając na idealny rozmiar.

Rozmiary pieluch jednorazowych

Kupując pieluchy jednorazowe dla noworodków, musisz zaplanować z wyprzedzeniem. Zazwyczaj są one sprzedawane w dziewięciu rozmiarach od preemie do rozmiaru 7. Wybierz pieluchę dla noworodka na podstawie wagi i wyglądu dziecka. Twoje dziecko zyska około trzech kilogramów w ciągu pierwszego miesiąca życia. Niektóre marki oferują pieluchy w rozmiarach preemie, podczas gdy inne nie. Możesz znaleźć wagi dla niemowląt, których możesz używać w domu, i możesz ważyć noworodka razem z dzieckiem.

Spróbuj dopasować pieluszkę dla noworodka, umieszczając palce wewnątrz zakładek. Powinny one łatwo pasować, nie powodując punktów nacisku i przecieków. Sprawdź, czy pieluszka Twojego dziecka ma jakieś czerwone ślady po zapięciu. Jeśli Twoje dziecko ma podmuchy lub czerwone ślady na skórze, zwiększ rozmiar. W przeciwnym razie zmniejsz rozmiar. Jeśli Twoje dziecko może jeszcze machać kończynami wewnątrz, wybierz następny rozmiar w górę.

Możesz również porównać dwa rodzaje pieluch dla noworodków według ich wagi. Większość pieluch z materiału ma ogólne rozmiary. Jednak mogą występować różnice w zależności od marki i wieku dziecka. Pieluchy są zazwyczaj dostępne w trzech głównych rozmiarach. Co więcej, nie wszystkie są wykonane z tego samego materiału. Co więcej, jeden rozmiar pasujący do wszystkich pieluch może być zbyt duży dla Twojego rosnącego dziecka. Z tego powodu należy kupić taką, która jest odpowiednio dopasowana do dziecka.

Rozmiary pieluszek preemie

Istnieje dziewięć rozmiarów pieluszek preemie. Wybierz rozmiar w zależności od wagi i wyglądu Twojego dziecka. W gabinecie pediatry Twoje dziecko będzie regularnie ważone, aby określić właściwy rozmiar. Jeśli chcesz uniknąć kosztów wizyty u pediatry, możesz kupić wagę łazienkową i ważyć dziecko w domu. Po dodaniu dziecka zważ je ponownie, aby zanotować różnicę wagi.

Rozmiar pieluszki dla Twojego preemie będzie zależał od jego wielkości i Twojej tolerancji dla konkretnej marki. Jeśli Twoje dziecko ma wrażliwą skórę, możesz spróbować mniejszej marki. Znalezienie odpowiedniej pieluszki może wymagać trochę prób i błędów, ale spróbuj! Twoje dziecko jest tego warte. Na szczęście wybór rozmiarów jest ogromny. Poniżej wymieniono kilka opcji. Możesz znaleźć odpowiednią dla swojego noworodka, stosując się do tych wskazówek:

Istnieją trzy rozmiary pieluszek preemie. Najmniejszy jest rozmiar pierwszy. Ten typ pieluchy jest najlepszy dla noworodków ważących od czterech do ośmiu funtów. Może być jednak za mała dla bardzo małego preemie. Inną opcją jest rozmiar trzy. Możesz znaleźć pieluchy, które pasują na noworodka w rozmiarze drugim, pięć miesięcy w rozmiarze trzecim i do dwóch lat. Ale uwaga: nie wszystkie marki produkują te rozmiary.

Rozmiary Pampers Swaddlers

Pampers Swaddlers dla noworodków są dostępne w szerokiej gamie rozmiarów i charakteryzują się ultra miękką warstwą zewnętrzną. Wkładka BreatheFree Liner odprowadza wilgoć, aby skóra dziecka była zdrowa i wygodna. Pieluszki są również klinicznie hipoalergiczne i posiadają podwójną barierę zabezpieczającą przed przeciekaniem wzdłuż mankietu na nogi. Nadruki obejmują ręcznie rysowane zwierzęta. Każdy z rozmiarów zawiera wskaźnik wilgotności.

Wybierając rozmiar, pamiętaj o sprawdzeniu zakresu wagi dziecka. Rozmiary Pampers Swaddlers dla noworodków są oparte na wadze Twojego noworodka. Na przykład, jeśli Twoje dziecko waży 4 funty, rozmiar dla noworodka powinien odpowiadać rozmiarowi 3-6 miesięcy. Jeśli Twoje dziecko jest bliżej średniego przedziału wagowego, możesz spróbować rozmiaru większego niż noworodek.

Wybierając pieluszkę, weź pod uwagę wagę i wzrost dziecka. Noworodki powinny nosić pieluchę, która zakrywa całą pupę, z mankietami na nóżki, które można podwinąć. Unikaj wyboru zbyt małej lub zbyt dużej pieluszki; czerwone ślady na skórze dziecka są oznaką ciasnego dopasowania. Rodzice często skarżą się, że pieluszka w rozmiarze 1 jest za mała lub za duża na ich noworodka. Jeśli nie jesteś pewna, spróbuj złożyć talię przed założeniem pieluszki. Jeśli Twoje dziecko nadal jest za małe, spróbuj innej marki.

Rozmiary Mama Bear

Jeśli spodziewasz się nowego dziecka, być może zastanawiasz się, jakie rozmiary pieluszek dla noworodków Mama Bear powinieneś kupić. Pieluchy te są marką własną Amazon i są dostępne wyłącznie na Amazon. Te pieluchy są bardzo chłonne i świetnie sprawdzają się przez noc. Jeśli masz bardzo małe dziecko, możesz rozważyć zakup małej pieluchy zamiast dużej. Amazon oferuje również wysyłkę prime za jedyne 19,99 $.

Jeśli jesteś na budżecie, to można zaoszczędzić pieniądze, wybierając jednorazową pieluchę z linii Mama Bear. Marka jest znana z wysokiej jakości, wygodne i trwałe pieluchy. Możesz jednak rozważyć zakup pieluszek materiałowych, jeśli troszczysz się o środowisko. Jeśli martwisz się o zdrowie swojego dziecka, powinieneś sprawdzić, czy pieluchy są wykonane z ftalanów. Niektóre marki pieluch mogą zawierać ftalany i dlatego nie są odpowiednie dla Twojego dziecka.

Inną popularną marką pieluch jest Mama Bear. Pieluszki Best Fit tej marki zostały wycofane z produkcji, ale nadal można znaleźć style Gentle Touch i Plush Protection. Wszystkie pieluszki dla noworodków Mama Bear nie zawierają chloru i są wykonane z ekologicznej masy drzewnej. Można je kupić w Internecie lub u lokalnych sprzedawców. Jeśli nie chcesz wydawać zbyt wiele pieniędzy, możesz również spróbować pieluszek Gentle Touch firmy Amazon. Te pieluchy są również wykonane bez ftalanów i balsamów.

Koszt zakupu luzem

Kupując pieluchy dla noworodków luzem, zaoszczędzisz znaczną ilość pieniędzy. Większość producentów produkuje pieluszki dla noworodków do rozmiaru szóstego, a niektóre marki produkują nawet pieluszki dla preemie i większe wersje dla maluchów. Pudełko pieluch dla noworodków zawiera zazwyczaj 164 pieluchy. Istnieją dwa programy, do których możesz dołączyć, aby zaoszczędzić 20% na pieluchach. Jeden to usługa subskrypcji, drugi to jednorazowy zakup. Tak czy inaczej, kupowanie pieluch luzem może być doskonałą wartością.

Jednym z najlepszych sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy na pieluchach jest robienie zakupów online. Możesz znaleźć świetne oferty u popularnych sprzedawców internetowych, a nawet w sklepach typu brick-and-mortar. Zniżki na pieluchy dla noworodków w klubach magazynowych mogą nie być najlepszą wartością, jeśli szukasz dobrej oferty. Możesz również znaleźć kupony, które mogą zaoszczędzić pieniądze na pieluchach. Pamiętaj jednak, że najlepiej jest używać kuponów, aby zmaksymalizować oszczędności. Możesz również kupować hurtowo w klubie magazynowym.

Pierwszym krokiem przy kupowaniu pieluch dla noworodków luzem jest określenie ile ich potrzebujesz. Jest to ważne, ponieważ noworodki szybko rosną. Niekoniecznie wykorzystasz wszystkie pieluchy z pudełka, a czasem nawet dzieci nie używają ich wszystkich. Zastanów się również nad możliwościami utylizacji pieluch dla noworodka. Nie możesz ich po prostu wyrzucić do kosza. Aby zapobiec nieprzyjemnym zapachom i odpadom, kup wiadro na pieluchy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *