Ile pieluch dla noworodków dziennie?

Gdzie powinien spać twój noworodek?

Więc ile pieluch dla noworodków dziennie? Ile tak naprawdę będziesz potrzebować? W zależności od wielkości Twojego noworodka, możesz spodziewać się od 8 do 10 mokrych pieluch dziennie. Około trzy lub cztery pudełka 164 pieluch są wymagane dla noworodka. Następnie będziesz potrzebować około 15 do 20 opakowań dziennie dla dziecka, które ma od trzech do ośmiu miesięcy.

Spodziewaj się zobaczyć do 8 mokrych pieluch dziennie

W ciągu pierwszych kilku dni spodziewaj się zobaczyć od trzech do pięciu mokrych pieluch dla noworodków. Kiedy dziecko zaczyna jeść stałe pokarmy, spodziewaj się co najmniej sześciu mokrych pieluch dla noworodków dziennie. W drugim tygodniu życia spodziewaj się ośmiu lub więcej mokrych pieluch dziennie. W trzecim tygodniu życia, Twoje dziecko powinno już oswoić się z regularnym harmonogramem karmienia i nie powinno mieć problemów z jedzeniem. Do tego momentu spodziewaj się zobaczyć sześć do ośmiu mokrych pieluch noworodka dziennie, chociaż mogą mieć aż 10 lub więcej. Aby dokładnie określić, jak często noworodek moczy swoje pieluchy, sprawdź pod warstwami, czy nie ma wilgoci. Dotknięcie pieluszki może również wskazywać, że dziecko zrobiło siusiu.

Jeśli chodzi o liczbę mokrych pieluch dla noworodków w ciągu dnia, spodziewaj się, że będziesz zmieniać dziecko sześć do ośmiu razy dziennie. Jednak gdy dziecko osiągnie wiek jednego miesiąca, liczba zabrudzonych pieluch będzie się zmniejszać. Sześciomiesięczne dziecko może potrzebować od pięciu do sześciu mokrych pieluch dziennie, co stanowi mniej niż połowę liczby zabrudzonych pieluch dla noworodków. W ciągu pierwszego roku życia noworodek zużyje aż dwie do trzystu pieluch.

Rozmiary pieluch dla noworodków pokrywają się

Podczas zakupów pieluch dla noworodków należy pamiętać o kilku kwestiach. Niektóre rozmiary pieluszek dla noworodków pokrywają się z tabelą rozmiarów dla dzieci w tym samym wieku, więc jeśli Twoje dziecko jest już w środku przedziału wagowego, łatwiej będzie wybrać mniejszą pieluszkę. Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko pozostało suche i wygodne, nogawki pieluszki dla noworodka powinny ściśle przylegać do ud, tak aby mankiety nie opadały.

Większość marek pieluch oferuje kilka rozmiarów, od noworodka do rozmiaru 6. Pamiętaj jednak, że pieluszki dla noworodków pasują na dzieci ważące od 8 do 10 funtów. Rozmiary dziecięce 1 i 2 pokrywają się, podobnie jak rozmiary markowe. Dzieje się tak dlatego, że noworodki szybko rosną i zakup zbyt dużej lub zbyt małej pieluszki może być niebezpieczny. Jeśli nie jesteś pewien, czy Twoje dziecko jest za duże czy za małe, spróbuj złożyć talię przed założeniem pieluchy, aby upewnić się, że jest ona prawidłowo dopasowana do Twojego dziecka.

Koszt pieluszek

Koszt pieluszek dla noworodków może się znacznie różnić, ale kilka rzeczy do rozważenia może pomóc Ci uzyskać najlepszą możliwą cenę. Wiele blogów parentingowych zaleca kupowanie mniejszych paczek pieluch zamiast masowych zakupów w sklepach wielkopowierzchniowych. Możesz także szukać sprzedaży i kuponów podczas zakupów pieluch, ale nie dyskontuj gratisów. W ten sposób będziesz mieć pewność, że otrzymasz najwyższej jakości pieluchy możliwe za niską cenę. I pamiętaj, że jakość pieluch, które kupisz, będzie decydować o tym, ile kosztują.

The Honest Company oferuje usługę subskrypcji, więc możesz zaoszczędzić na abonamencie. Aplikacja Walmart Savings Catcher sprawdzi inne sklepy i zwróci różnicę. Możesz również kupić duże paczki pieluch w sklepach internetowych, które często oferują bezpłatną wysyłkę. Jeśli nie czujesz się komfortowo z dużym zakupem, rozważ dołączenie do usługi subskrypcji, aby zaoszczędzić czas i pieniądze. Zapisując się do programu subskrypcji pieluch, nie będziesz musiał martwić się o śledzenie liczby potrzebnych pieluch.

Oznaki skutecznego karmienia piersią

W jednym z ostatnich badań naukowcy sprawdzili, jak często dziecko oddaje stolec. Stwierdzili, że mniej niż cztery stolce dziennie to wiarygodny wskaźnik niskiego spożycia mleka. Jednak w badaniu stwierdzono, że ilość stolców na dzień nie była związana z początkową utratą wagi niemowlęcia lub początkiem przyrostu wagi. Podczas badania niemowlęta, które były najczęściej karmione piersią, miały najgorsze wyniki.

W ciągu pierwszych kilku tygodni większość dzieci traci kilka uncji, odzyskuje wagę urodzeniową i podwaja ją. Z reguły dzieci odzyskują swoją wagę urodzeniową w ciągu miesiąca, ale niektóre pozostają poniżej swojej wagi urodzeniowej przez dłuższy czas. Z tego powodu ważne jest, aby słuchać sygnałów dziecka i karmić je wtedy, kiedy chce. Nie zmuszaj dziecka do karmienia na siłę, aby dopasować je do swojego harmonogramu, ponieważ nie będzie to skuteczne i może skutkować niską podażą mleka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *