Gdzie śpi noworodek?

Imiona dla niemowląt ze znaczeniem w hindi

Oczy Twojego noworodka są szare, kiedy się urodzą. W końcu oczy te mogą stać się orzechowe lub brązowe. Może spać na plecach, na boku lub na brzuchu. Starając się znaleźć odpowiednią pozycję do spania dla swojego dziecka, pamiętaj, że jego oczy mogą być szare, ale w końcu staną się brązowe lub orzechowe. Przeczytaj te wskazówki, aby zapewnić dobry sen swojemu noworodkowi. Oto kilka pomocnych wskazówek, gdzie położyć noworodka do snu.

Co-sleeping

Co-sleeping to praktyka umieszczania niemowlęcia lub małego dziecka w bliskiej odległości od rodziców podczas snu. Jest to korzystne, ponieważ zarówno rodzic, jak i dziecko mogą wyczuć obecność drugiej osoby. Wielu rodziców zaczyna praktykować co-sleeping jako nową opcję. Jeśli planujesz wprowadzić tę praktykę do swojej rutyny, możesz chcieć dowiedzieć się o niej więcej.

Współspanie może przynieść wiele korzyści Twojemu dziecku. Bliski kontakt fizyczny pomaga dziecku utrzymać bardziej stabilną temperaturę ciała, oddychać bardziej regularnie i efektywniej wykorzystywać energię. Zwróć uwagę jakie kwiaty posiadasz w pokoju, aby uniknąć możliwości, że dziecko będzie miało uczulenie od nich. Kliwia idealnie się nadaje jako bezpieczna ozdoba sypialni. Spanie z rodzicem przyspiesza rozwój dziecka, które w starszym wieku będzie prawdopodobnie bardziej przedsiębiorcze i kreatywne. Jednak ta praktyka nie jest zalecana w każdej sytuacji. Jeśli nie karmisz dziecka piersią, rozważ bezpieczeństwo tej praktyki zanim ją rozpoczniesz.

Room-sharing

Room-sharing dla noworodków jest dobrym pomysłem, o ile zarówno Ty, jak i Twoje niemowlę jesteście zdrowi i zdolni do adaptacji. Amerykańska Akademia Pediatrii zaleca, aby rodzice dzielili pokój z noworodkami przez trzy miesiące lub przez pierwszy rok. Może to zmniejszyć ryzyko wystąpienia zespołu nagłej śmierci niemowląt (SIDS), śmiertelnego stanu związanego ze snem. Jednak dzielenie pokoju przez noworodki ma swoje plusy i minusy.

Trzymanie dziecka blisko łóżka jest korzystne zarówno dla rodziców, jak i dla niemowlęcia. Badania sugerują, że dzielenie pokoju zmniejsza ryzyko wystąpienia zespołu nagłej śmierci niemowląt (SIDS). Daje to również rodzicom więcej czasu na zareagowanie na wołanie noworodka o pomoc. Lekarz medycyny naturopatycznej mówi, że szybka reakcja pomaga zapobiegać problemom z funkcjami autonomicznymi. Dlatego dzielenie pokoju jest świetną opcją dla rodziców.

Tummy time

Tummy time to praktyka umieszczania niemowląt w pozycji leżącej podczas snu. Czas brzuszków jest ważny dla rozwoju mięśni szyi i zapobiegania deformacji czaszki. Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj poniższy artykuł. Poznajmy znaczenie czasu brzuszkowego dla noworodków. Oto kilka wskazówek, jak to robić. Zacznijmy od podstaw. Czas brzuszkowy to praktyka polegająca na układaniu niemowląt na brzuszkach na krótkie okresy czasu podczas czuwania.

Kiedy kładziesz niemowlę na brzuszku, staraj się być jak najdelikatniejszy. Dziecko może być dość aktywne leżąc na brzuszku. Może nawet kopać lub „pływać” rączkami. Kiedy ta aktywność jest kontynuowana przez około pięć miesięcy, może to prowadzić do lepszego rozwoju motorycznego i siły. Praktykowanie tych czynności przygotuje niemowlę do przyszłych etapów rozwoju, takich jak siedzenie i raczkowanie.

Huśtawki

Huśtawki, na których śpią noworodki, są świetne z kilku powodów. Po pierwsze, mogą sprawić, że dziecko poczuje się bezpiecznie i komfortowo. Niemowlęta, które wolą huśtawki od spania w łóżeczku, zwykle mają mało snu. Huśtawka pomaga im łatwo zasnąć. Po drugie, huśtawki są świetne, aby pomóc dziecku przejść do łóżeczka bez marudzenia i krzyków. Huśtawka może być używana do pocieszania dziecka podczas kołysania go do snu.

Ale problem z huśtawkami polega na tym, że mogą one powodować opadanie główki dziecka do przodu. Może to spowodować odcięcie dopływu tlenu do głowy, a w konsekwencji uduszenie. Dzieci potrzebują płaskiej, twardej powierzchni do spania. Huśtawki nie spełniają tych kryteriów. Huśtawki mogą być świetnym rozwiązaniem dla zapracowanej rodziny, ale AAP zaleca łóżeczko lub kojec jako najbezpieczniejsze miejsce do spania.

Fotele

Chociaż fotele mogą wydawać się wygodną opcją do spania noworodka, nie są one odpowiednie dla jego rozwoju. Po pierwsze, niemowlęta poniżej czwartego miesiąca życia powinny spać w łóżeczkach. Nie mają one jeszcze wystarczającej ilości mięśni, aby wyprowadzić się z pozycji leżącej, którą mogą przyjąć leżąc w fotelu. Ponadto sofy stwarzają dodatkowe ryzyko asfiksji. Dlatego ważne jest, aby unikać foteli, w których śpią noworodki.

Zagrożeń związanych z układaniem dziecka w fotelu jest wiele. Znacznie zwiększa się ryzyko uduszenia lub zaklinowania dziecka. Ciężar ciała osoby dorosłej może spowodować zaklinowanie się dziecka między meblem a ciałem rodzica. W rezultacie oddychanie dziecka jest zablokowane i mogą one umrzeć. Ryzyko wystąpienia zespołu nagłej śmierci niemowląt (SIDS) jest również wyższe w fotelu lub sofie.

Meble

Bezpieczeństwo mebli, na których śpią noworodki, ma ogromne znaczenie. Rośnie liczba niewinnych zgonów spowodowanych uduszeniem i uwięzieniem na sofach i krzesłach, a dzieci śpiące na kanapach i krzesłach są bardziej podatne na zaklinowanie się między poduszkami. Poza sofami, kanapami i krzesłami, zagrożeniem dla bezpieczeństwa dziecka może być miękka pościel. A ponieważ główka dziecka może uderzyć o podłogę, spanie na kanapie może być szczególnie ryzykowne.

Łóżeczko lub kołyska, które przekształca się w zwykłe łóżko, to praktyczny wybór. Podczas gdy maluch może jeszcze przez jakiś czas potrzebować łóżeczka, dziecko przerośnie łóżeczko lub łóżko. Convertible cribs i łóżeczka stają się coraz bardziej popularne i mogą trwać przez dłuższy czas niż ich odpowiedniki. Łóżeczka można przekształcić w łóżeczko dla maluchów poprzez zdjęcie obu boków, a nawet w łóżko dzienne poprzez zdjęcie jednego boku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *