Gdzie noworodek śpi w ciągu dnia?

Opieka nad noworodkiem z COVID-19

Gdzie noworodek śpi w ciągu dnia? Większość rodziców zakłada, że ich noworodek będzie dużo spał w ciągu dnia. Ale istnieje szeroki zakres, jeśli chodzi o długość snu, jaki noworodek dostaje w ciągu dnia. Aby uzyskać więcej informacji, możesz omówić swoje pytania z lekarzem. Poniżej wymieniono miejsca, w których można położyć noworodka spać w ciągu dnia. Pamiętaj, że Twój noworodek śpi dłużej w ciągu dnia niż w nocy jest normalne, ale dokładny czas trwania tego snu jest bardzo zmienny.

Wymagania dotyczące dobrego snu dla noworodka

Noworodki rodzą się z harmonogramem i wymagają innych wzorców snu niż dorośli. Ich spokojny sen charakteryzuje się wolniejszym oddychaniem i wydaje się bardziej spokojny niż sen aktywny. Ten rodzaj snu jest ryzykowny, ponieważ niemowlęta trudno jest obudzić. Bez wystarczającej ilości tlenu mogą stać się niespokojne i przemęczone. Aby uniknąć tych niebezpieczeństw, zarówno Ty jak i Twój noworodek musicie się odpowiednio wysypiać.

Twardy materac w łóżeczku jest niezbędny dla noworodków. Listwy powinny być oddalone od siebie o co najmniej dwa i trzy ósme cale. Nie należy używać do spania miękkich łóżek, łóżek wodnych ani kanap. A niemowlęta nigdy nie powinny spać na poduszce lub pluszowej zabawce. Główka łóżeczka powinna być utrzymywana w cieple, ale nie przykryta. Należy sprawdzić, czy nie ma oznak przegrzania, takich jak pocenie się lub uczucie gorąca przy dotyku.

Dobry sen Twojego noworodka oznacza, że możesz być pewna, że zrobiłaś wszystko, co możliwe, aby wspierać jego zdrowe nawyki dotyczące snu. Noworodki nie zapadają w głęboki sen jak większość dorosłych, a ich cykl snu składa się tylko z dwóch etapów. Pierwsze 20 minut to sen spokojny, po którym następuje sen REM. Reszta czasu spędzana jest na śnie przejściowym, który jest niespokojny i stanowi mieszankę aktywnego i spokojnego snu.

Wraz ze wzrostem dziecka rosną jego wymagania dotyczące snu. Noworodki zazwyczaj śpią około 16-18 godzin na dobę. Jednak ta ilość może się znacznie różnić. Niektóre noworodki śpią przez dziewięć godzin dziennie, podczas gdy inne mogą spać tylko sześć. Normalne etapy rozwoju mogą zakłócić rutynę snu między 6 a 9 miesiącem. Dziecko, które jest przylepne, może obudzić się z płaczem, aby utrzymać swoich opiekunów w pobliżu.

Miejsca, w których można położyć dziecko spać w ciągu dnia

Niezależnie od tego, czy kładziesz noworodka do łóżka, czy pozwalasz mu spać samodzielnie, istnieje wiele miejsc, w których można położyć dziecko do snu w ciągu dnia. Jeśli Twój noworodek nie jest w stanie zasnąć samodzielnie, możesz rozpocząć rutynę w czasie drzemki. Podczas drzemki zmieniaj pieluszkę, śpiewaj dziecku i kołysz je. Staraj się zachować prostą, ale spójną rutynę, aby dziecko kojarzyło tę czynność z drzemką.

Kiedy dziecko już śpi, należy pamiętać, że budzenie go może być niebezpieczne. Najlepiej robić to nie później niż dwie godziny po tym, jak obudzi się z drzemki. Ponadto, możesz czuć się zachęcona do zmuszania go do pozostania w stanie czuwania, ale nie jest to dobry pomysł dla zdrowia dziecka. W rezultacie powinnaś unikać usypiania go, jeśli budzi się nagle na karmienie.

Jeśli kładziesz noworodka do łóżka, pamiętaj, aby zawsze układać go na plecach. Uchroni go to przed niebezpieczeństwem zadławienia, uduszenia, a nawet SIDS. Ważne jest również, aby trzymać go z dala od pluszowych zabawek, kożuchów i innych miękkich przedmiotów. Nie przykrywaj główki dziecka w ciągu dnia. Sprawdzaj, czy dziecko nie ma oznak przegrzania, czyli nadmiernego pocenia się i uczucia gorąca.

Najbardziej oczywistymi miejscami do usypiania noworodka w ciągu dnia są kosze, łóżeczka i place zabaw. Możesz jednak wykazać się kreatywnością, kładąc go w wózku, nosidełku lub na rękach. Pamiętaj, że Twój noworodek potrzebuje dużo snu, a nie każdy z nas jest w stanie go zapewnić. Nawet jeśli mamy idealny pokój dziecinny, czasem po prostu tak się nie dzieje.

Jeśli chodzi o czas drzemki, im jaśniejszy pokój, tym lepiej. Jest to najbardziej krytyczny czas dla Twojego noworodka, ponieważ jego ciało potrzebuje więcej odpoczynku niż jakakolwiek inna część. Wykorzystanie rutyny dziecka do określenia najlepszego czasu na drzemkę da zarówno Tobie jak i dziecku największe szanse na dobry sen. Pamiętaj, że noworodki są nieprzewidywalne i podążają za swoim własnym harmonogramem, więc ważne jest, aby wejść w rutynę z nimi, aby mogły się do niej dostosować.

Inna wskazówka dotycząca usypiania noworodka w ciągu dnia to zapewnienie mu zajęcia. Pomoże im to zasnąć, a także pomoże opiekunom mieć je na oku. Z reguły, jeśli masz opiekunkę, powinna ona być w stanie zapewnić dziecku rozrywkę do czasu, aż zaśnie. Gdy dziecko już się ułoży, opiekunka powinna przenieść je do jego łóżeczka. W końcu, dziecko może potrzebować zamieszania, kiedy jest w łóżeczku.

Zarządzanie snem noworodka

Zarządzanie snem noworodka w ciągu dnia jest częstym zadaniem dla nowych rodziców. Ta nowa rutyna jest często oparta na Twoich osobistych preferencjach. Noworodki potrzebują od 14 do 17 godzin snu każdego dnia, ale ich wzorce będą się różnić. Niektóre dzieci śpią dłużej niż inne, podczas gdy inne budzą się kilka razy w ciągu dnia. Niezależnie od harmonogramu Twojego dziecka, oto kilka wskazówek dotyczących zarządzania snem noworodka w ciągu dnia.

Pierwszą wskazówką dla rodziców jest trzymanie się rutyny. Być może będziesz musiał dostosować harmonogram na chwilę, ale postaraj się wrócić na właściwe tory tak szybko, jak to możliwe. Kluczem jest uniknięcie zasypiania i budzenia się z marudzącym dzieckiem. Zarządzanie snem noworodka w ciągu dnia może być trudnym zadaniem, ale jest możliwe. Możesz również prowadzić dziennik snu swojego noworodka, aby monitorować zmiany.

Częstym błędem jest próba uspokojenia dziecka, gdy jest ono w fazie REM. To nie jest właściwy czas, aby je budzić i próbować uspokoić. Jeśli jednak Twój noworodek wciąż budzi się w ciągu dnia, może to być oznaką alergii. Wdychanie zaparowanej substancji może wywołać astmę lub inne schorzenie. Uważnie obserwując oddech dziecka, możesz zapobiec potencjalnym problemom, zanim jeszcze się pojawią.

Jednym z najtrudniejszych aspektów wychowywania dziecka jest nauczenie się, jak zarządzać snem noworodka w ciągu dnia. Ponieważ nie mają one ustalonego harmonogramu, ich sen może następować w dziwnych godzinach lub w sposób nieregularny. Aby pomóc Ci zrozumieć, jak często Twoje dziecko drzemie i ile czasu potrzebuje, aby pozostać w stanie czuwania, spróbuj prowadzić dziennik snu na temat nawyków snu Twojego dziecka. Pomoże Ci to określić, kiedy Twoje dziecko jest najbardziej rozbudzone i kiedy jest najbardziej senne.

Inną ważną częścią zarządzania snem noworodka jest określenie, jak długo śpi. Dzieci potrzebują dużo pomocy przy zasypianiu, więc bądź wyczulony i obserwuj język ciała dziecka i jego wskazówki. Język ciała noworodka może powiedzieć Ci dokładnie czego potrzebuje, więc podążaj za tymi wskazówkami. Jeśli Twoje dziecko budzi się wcześnie, nakarm je. W przeciwnym razie nie będzie wystarczająco wypoczęte.

Jeśli sen Twojego dziecka jest nieprzewidywalny i trudny do opanowania, skonsultuj się z pediatrą w celu postawienia diagnozy. Noworodki wymagają częstych karmień, więc jeśli Twoje dziecko ma problemy z zasypianiem, jak najszybciej odwiedź pediatrę. Być może będziesz musiała zmienić kilka rzeczy w domu, aby zapewnić dziecku spokojny sen. Jest jednak kilka sztuczek na zarządzanie snem noworodka w ciągu dnia, które mogą pomóc ci dobrze się wyspać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *