Finansowa rzeczywistość ciąży

Finansowa rzeczywistość ciąży

Jeśli chodzi o ciążę, istnieje wiele problemów finansowych, o które należy się martwić. Radość z ciąży może być złagodzona przez rzeczywistość tysięcy dolarów w rachunkach medycznych. Jeśli wystąpią komplikacje, obciążenie finansowe może być jeszcze trudniejsze. Możliwe jest również doświadczenie poronienia. Na szczęście istnieje kilka sposobów na zmniejszenie wydatków medycznych.

Koszty opieki prenatalnej

Koszty opieki prenatalnej podczas ciąży mogą być wysokie, ale nie jesteś sama. Medicaid jest dostępny dla kobiet w ciąży, a niektóre stany oferują bezpłatne ubezpieczenie zdrowotne dla przyszłych matek. Niezależnie od kosztów, powinnaś skorzystać z opieki prenatalnej. W rzeczywistości dzieci urodzone przez nieubezpieczone matki mają od pięciu do czterech razy wyższy wskaźnik śmiertelności niż ich ubezpieczone odpowiedniki.

Kobiety mają około siedmiu do 12 wizyt z położnikiem w czasie ciąży, w zależności od historii ciąży i czynników ryzyka. Każda wizyta może kosztować od 90 do 500 dolarów. Niektóre testy i procedury, takie jak amniopunkcja, mogą kosztować kilkaset dolarów. Podczas gdy większość opieki prenatalnej jest pokrywana przez ubezpieczenie zdrowotne, niektóre kobiety muszą płacić z własnej kieszeni za niektóre usługi.

Dobrym pomysłem może być udanie się do sieciowego OB i centrum porodowego, co oznacza, że Państwa deductible i co-pay będą niższe. Dodatkowo, możesz pozostać w szpitalu w sieci tak długo, jak długo twój plan to pokrywa. Możesz również zmniejszyć swoje koszty kupując witaminy prenatalne, które są powszechnie dostępne bez recepty.

Koszty opieki prenatalnej podczas ciąży różnią się znacznie w zależności od rodzaju porodu. Jeśli dziecko urodzi się przez cesarskie cięcie, koszty będą znacznie wyższe niż w przypadku nieskomplikowanego porodu. Dobry dostawca opieki prenatalnej może pomóc Ci przewidzieć, jaki rodzaj porodu będziesz miała. W Stanach Zjednoczonych prawie połowa wszystkich porodów odbywa się drogą pochwową. Cięcie cesarskie stanowi trzy procent porodów, ale odsetek ten wzrasta w przypadku ciąż wysokiego ryzyka.

Koszt poronienia

Koszt poronienia w czasie ciąży może być zaporowo wysoki. Chociaż istnieje wiele sposobów radzenia sobie z tym traumatycznym wydarzeniem, postępowanie medyczne może zaoszczędzić kobietom pieniędzy. Medyczne postępowanie w przypadku poronienia jest zazwyczaj tańsze niż leczenie chirurgiczne. Jednakże ustawodawstwo antyaborcyjne powoduje zamykanie klinik w całym kraju. Jest to szczególnie szkodliwe dla grup o niskich dochodach i mniejszości. Z tych powodów jest niezwykle ważne, aby zaoferować kobietom niedrogie opcje leczenia. Niestety, niektóre kobiety nie są w stanie tego zrobić z powodu braku ubezpieczenia, co dodatkowo zwiększa obciążenie finansowe.

Najczęstszą operacją poronienia jest D&C. Polega ona na usunięciu dziecka poprzez operację i może kosztować od 2 000 do 9 000 dolarów bez ubezpieczenia. Jednak większość planów ubezpieczeniowych obejmuje D&C. Niestety, procedury te nie są tanie i mogą być ciągłym przypomnieniem o utracie ciąży. W niektórych przypadkach taniej jest przeczekać ciążę i spróbować zaoszczędzić pieniądze, ale emocjonalne żniwo może być niszczące.

Dla niektórych kobiet koszt leczenia poronienia może być jeszcze wyższy. Oprócz procedury chirurgicznej, niektórzy położnicy lub farmaceuci mogą również potrzebować przepisać leki przeciwbólowe i antybiotyki, aby uniknąć infekcji. Ponadto, niektóre kobiety potrzebują wizyt kontrolnych u swoich lekarzy i mogą być zmuszone do uiszczenia dodatkowej opłaty za tę usługę.

Koszt masażu prenatalnego

Masaż prenatalny może być korzystny zarówno dla Ciebie, jak i Twojego dziecka. Może pomóc w bólu pleców i zmniejszyć stres, który może być powszechny podczas ciąży. Jest to również świetny sposób na stworzenie więzi z partnerem. Wiele kobiet w ciąży uważa masaż prenatalny za relaksujący i może to być świetny sposób na złagodzenie obaw związanych z ciążą. Wiele kobiet, które miały masaż prenatalny zgłaszają ból dolnej części pleców i nóg oraz poprawę nastroju i snu. Jeśli rozważasz masaż prenatalny, należy skonsultować się z lekarzem przed zaplanowaniem jednego.

Koszt masaży prenatalnych może wahać się od około 60 do 150 dolarów za godzinę, w zależności od miejsca zamieszkania i jakości usługi. Niektóre firmy oferują specjalne oferty dla przyszłych matek i są skłonne zapewnić prenatalne masaże po obniżonej cenie. Niektóre plany ubezpieczeń zdrowotnych pokrywają koszty masaży prenatalnych, jeśli pokażesz receptę na tę usługę.

Większość masaży prenatalnych w Nowym Jorku wykonywana jest w pozycji leżącej na boku z użyciem poduszek. Jeśli czujesz się niekomfortowo w tej pozycji, zawsze możesz opuścić sesję, aby skorzystać z toalety. Wielu masażystów w Nowym Jorku stosuje bezpieczne praktyki, aby zapewnić wszystkim bezpieczeństwo i dobre samopoczucie. Możesz również szukać specjalistycznych ośrodków leczenia w Nowym Jorku.

Masaż prenatalny nie jest czymś, co musisz rezerwować co tydzień. Jednak powinieneś spróbować zaplanować kilka sesji podczas ciąży. Niektóre firmy ubezpieczeniowe pokrywają koszty masażu prenatalnego, ale zawsze należy najpierw sprawdzić w swojej firmie ubezpieczeniowej. Istnieje kilka korzyści z uzyskania masażu podczas ciąży.

Koszt opieki prenatalnej w Massachusetts

Przepisy dotyczące ubezpieczenia zdrowotnego w Massachusetts mają na celu pomoc kobietom o niskich dochodach w pokryciu rachunków za leczenie związane z ciążą. W zależności od planu, możesz kwalifikować się do bezpłatnej lub zniżkowej opieki prenatalnej. Jeśli jednak nie masz ubezpieczenia, możesz być zmuszona do zapłacenia z własnej kieszeni za opiekę prenatalną. Niektóre plany pokrywają do 100% kosztów, podczas gdy inne pokrywają tylko część. W każdym przypadku ważne jest, aby zrozumieć, co obejmuje Twój plan i co będziesz musiała zrobić, aby uzyskać potrzebną opiekę.

Nieubezpieczone kobiety często nie są świadome swoich opcji pokrycia lub uważają je za zbyt skomplikowane. Wtedy mogą po prostu zrezygnować z prób znalezienia pokrycia. Programy ACA nie mają wystarczającej liczby pracowników i są bardzo potrzebne, więc nie są w stanie pomóc wszystkim. Jedna na cztery kobiety w stanie jest zależna od planów ubezpieczeń zdrowotnych swoich rodziców. Mogą one pozostać na ubezpieczeniu rodziców do ukończenia 26 roku życia, ale po tym czasie mogą być zmuszone do płacenia za opiekę prenatalną z własnej kieszeni. Ponadto kobiety, które nie mają ubezpieczenia lub mają małego pracodawcę, mogą nie kwalifikować się do objęcia ich ubezpieczeniem na opiekę prenatalną.

Kobiety nie powinny odkładać opieki prenatalnej z powodu obawy przed wydatkami. Kobiety mogą również nie być świadome oznak ciąży lub gdzie znaleźć niedrogie badania diagnostyczne. Prowadzi to do niechcianych ciąż, które mogą mieć wpływ zarówno na matkę jak i dziecko. Chociaż te sytuacje mogą być niefortunne, można im zapobiec. Szukając opieki prenatalnej tak wcześnie jak to możliwe, pomożesz poprawić zdrowie zarówno matki jak i dziecka.

Koszty opieki prenatalnej w innych stanach

Jeśli rozważasz skorzystanie z opieki prenatalnej w innym stanie, ważne jest, aby zrozumieć związane z tym koszty. Chociaż polisy ubezpieczeniowe mogą się różnić, wiele planów zdrowotnych obejmuje opiekę nad matką i noworodkiem. W innych stanach możesz być zobowiązana do zapłacenia udziału własnego, który może być znaczny. Niektóre plany oferują zniżki na pewne usługi, w tym na prywatne pokoje. Aby uzyskać najlepszą ofertę, rozejrzyj się. W niektórych stanach można nawet skorzystać z elastycznego konta wydatków. Możesz odłożyć do $2,650 lub $5,300 na osobę rocznie. Korzyści płynące z tego planu ułatwiają oszczędzanie na koszt opieki prenatalnej.

W zależności od planu ubezpieczenia zdrowotnego, może być konieczne zapłacenie copay za wizyty diagnostyczne i wizyty prenatalne. Być może trzeba będzie również zapłacić za badania ultrasonograficzne, ale większość badań profilaktycznych jest pokrywana przez ubezpieczenie. Jeśli nie jesteś pewna kosztów opieki prenatalnej w swoim stanie, sprawdź plany medyczne z rabatem.

Opieka prenatalna jest niezbędna dla zdrowej ciąży. Niektóre stany zapewniają pokrycie poprzez Medicaid lub kliniki środowiskowe. Wiele programów sponsorowanych przez państwo może również zrezygnować z wymagań dotyczących dochodów kobiet w ciąży. Jeśli nie masz ubezpieczenia zdrowotnego, powinnaś szukać pomocy. Statystyki pokazują, że niemowlęta urodzone przez nieubezpieczone matki mają wyższy wskaźnik śmiertelności niż te urodzone przez ubezpieczone matki.

Koszty opieki prenatalnej w USA należą do najwyższych wśród krajów uprzemysłowionych, ale koszty dla kobiet o niskich dochodach i nieubezpieczonych są szczególnie wysokie. Wysokie koszty opieki prenatalnej wynikają z wielu czynników społecznych i środowiskowych, w tym z faktu, że kobiety w ciąży są często starsze i wymagają droższych badań. Ponadto koszt opieki prenatalnej jest często napędzany przez błędy medyczne, a położnicy są najczęściej pozywanymi lekarzami.

Koszt poronienia w innych stanach

Koszt poronienia może być astronomiczny. Może kosztować tysiące dolarów, w zależności od wybranej metody. Może być również niesamowicie emocjonalnie obciążający. Chociaż większość poronień jest pokrywana przez ubezpieczenie, nie jest to tania procedura. Na przykład procedura dilation and curettage może kosztować od 2,400 do 7,500 dolarów przed ubezpieczeniem.

Ponadto, podróżowanie do kliniki oferującej aborcje w innych stanach może być kosztowne. Koszty podróży mogą się szybko zsumować – być może będziesz musiała kupić bilet lotniczy lub wynająć samochód. Trzeba będzie również zapłacić za opiekę nad dzieckiem i wziąć wolne w pracy. Koszty te mogą być zaporowe, zwłaszcza dla osób żyjących od wypłaty do wypłaty. Niestety, lekarze, którzy specjalizują się w opiece nad zdrowiem reprodukcyjnym, nie śledzą tych kosztów poza systemem medycznym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *