Ekologia w ciąży

Ekologia w ciąży

Jeśli planujesz urodzenie dziecka, możesz rozważyć przejście na ekologię podczas ciąży. Istnieje wiele sposobów, aby to zrobić. Możesz na przykład kupować żywność organiczną i unikać stosowania pestycydów. Inne sposoby obejmują wykonywanie sobie masażu podczas porodu. Kalifornijska mama Linda Childers oferuje kilka pomysłów na to, co robić podczas ciąży.

Ciąża przyjazna środowisku

Wybieranie produktów, które są bardziej przyjazne środowisku, może być ważną częścią zdrowej ciąży. Istnieje wiele sposobów, aby to zrobić, od używania odzieży wielokrotnego użytku do unikania plastikowych opakowań. Nawet małe zmiany, które wprowadzasz, mogą zrobić ogromną różnicę. Na szczęście nie jest trudno dokonać przejścia do przyjaznej dla środowiska ciąży.

Jedną z najważniejszych rzeczy, jakie możesz zrobić, jest ograniczenie używania plastikowych produktów. Wybierz szklane sztućce i pojemniki do mikrofalówki zamiast plastikowych. Inną ważną wskazówką jest kupowanie organicznych owoców i warzyw. Są one bezpieczniejsze dla Ciebie i Twojego nienarodzonego dziecka. Możesz również wybrać drewniane meble zamiast plastikowych, jeśli chcesz być bardziej przyjazny dla środowiska.

Ostatnią rzeczą, którą chcesz jako kobieta w ciąży, jest narażenie na działanie chemikaliów i szkodliwych materiałów. Jako matka masz obowiązek chronić swoje nienarodzone dziecko przed toksynami, których używasz. Unikaj stosowania chemicznych pestycydów, gdy to możliwe i wybieraj produkty organiczne, gdy tylko jest to możliwe. Zdrowsza planeta oznacza zdrowszą Ciebie.

Żywność organiczna

Żywność organiczna jest nie tylko bardziej odżywcza, ale także lepsza dla Ciebie i Twojego dziecka. Chroni Twoje zdrowie poprzez unikanie chemikaliów stosowanych w uprawach konwencjonalnych, a także minimalizuje ekspozycję na pestycydy. Nieumyślne narażenie na pestycydy może mieć negatywny wpływ zarówno na matkę, jak i na dziecko. Ponadto, żywność ekologiczna ma być wolna od konserwantów i dodatków.

Podczas gdy żywność ekologiczna jest zazwyczaj droższa, istnieje wiele korzyści z wyboru jej do swojej diety. Po pierwsze, zawiera ona większe ilości antyoksydantów. Po drugie, żywność organiczna jest bardziej świeża. Organiczne mięso i produkty mleczne zawierają wyższe poziomy kwasów tłuszczowych Omega-3, które są ważne dla zdrowej ciąży. Po trzecie, zaleca się kupowanie sezonowych owoców i warzyw oraz kupowanie ich z rynków farmerskich.

Wybierając ekologiczną żywność na czas ciąży, należy pamiętać, że jej smak będzie się różnił od żywności nieekologicznej. Najlepiej stopniowo przechodzić na tę żywność. Jeśli od lat jesz naturalną żywność, możesz nie mieć problemów z przejściem. Jeśli jednak dopiero zaczynasz przygodę z ekologiczną żywnością lub naturalną pielęgnacją skóry, być może będziesz musiała obserwować swoją skórę, aby uniknąć reakcji alergicznych. Podczas ciąży Twoja skóra może stać się wrażliwa na wiele substancji chemicznych i składników.

Żywność organiczna jest lepsza dla środowiska, ponieważ zawiera mniej substancji chemicznych. Oznacza to mniejszą ekspozycję na pestycydy i jest zdrowsza dla Twojego dziecka. Poza tym dostarcza Twojemu organizmowi niezbędnych witamin i minerałów.

Produkty ekologiczne podczas ciąży

Wiele kobiet w ciąży zwraca się ku produktom ekologicznym z różnych powodów. Ze względu na delikatną skórę i wewnętrzne zmiany hormonalne, ważne jest, aby wybierać produkty bezpieczne dla rozwijającego się płodu. Produkty organiczne są również bezpieczne dla Twojego ciała. Kluczem do znalezienia odpowiedniego produktu dla Ciebie podczas ciąży jest zrobienie badań i szukanie produktów, które są certyfikowane organicznie.

Żywność organiczna zawiera mniej pestycydów niż żywność konwencjonalna. Zwiększają one również system odpornościowy Twojego dziecka i dlatego są lepsze dla jego zdrowia. Żywność ta jest również bezpieczniejsza dla mamy, ponieważ nie zawiera żadnych dodatków. Niezależnie od tego, czy kupujesz żywność organiczną czy nie, ważne jest, aby przestrzegać instrukcji producenta oraz myć i w pełni gotować mięso przed spożyciem.

Produkty organiczne są również korzystne dla Twojej skóry. Jeśli martwisz się o plamy lub zaczerwienienia z powodu ciąży, rozważ użycie balsamu ciążowego, który można zastosować na różnych obszarach ciała. Produkty te szybko się wchłaniają i chronią Twoją skórę przed ostrymi promieniami UV. Zawierają również olej z dzikiej róży, który jest korzystny dla gojenia tkanki bliznowatej. W przypadku twarzy rozważ zakup kremu BB o pełnym pokryciu, który zakrywa zaczerwienienia i skazy. Znajdziesz kilka kremów BB, które mają SPF 25 i są dostępne w różnych kolorach.

Naukowcy odkryli, że konsumpcja żywności organicznej jest związana z niższym BMI przed ciążą, mniejszą liczbą przypadków cukrzycy ciążowej i innych chorób przewlekłych. Stwierdzili również, że kobiety, które jadły produkty ekologiczne w czasie ciąży, miały niższy poziom niektórych biomarkerów we krwi, takich jak homocysteina. Może to wynikać z faktu, że jadły one żywność ekologiczną zanim zaszły w ciążę.

Unikanie pestycydów podczas ciąży

Unikanie pestycydów podczas ciąży jest ważną kwestią dla każdej oczekującej matki. Nadal istnieje wiele niewiadomych dotyczących ryzyka związanego z pestycydami i ciążą, ale istnieją sposoby na ograniczenie narażenia na nie. Jednym z pierwszych kroków jest dokładne umycie owoców i warzyw przed ich spożyciem. Kolejnym jest wypowiedzenie się przeciwko stosowaniu pestycydów w swojej społeczności. Edukacja to najlepszy sposób, aby wpłynąć na zmiany.

Istnieje wiele powodów, aby unikać pestycydów w czasie ciąży, a nie najmniejszym z nich jest ryzyko poronienia i wad wrodzonych. Dodatkowo, niektóre pestycydy mogą również przenikać do dziecka przez mleko matki. Aby uniknąć tych zagrożeń, przyszłe matki powinny poznać różne rodzaje pestycydów i dowiedzieć się jak ich unikać w czasie ciąży.

Toksyczne poziomy wszystkich pestycydów stanowią ryzyko dla nienarodzonego dziecka i ciężarnej matki. Ryzyko to różni się w zależności od toksyczności składników pestycydów i wielkości ekspozycji w czasie ciąży. Narażenie na pestycydy podczas ciąży jest szczególnie szkodliwe, ponieważ organy i mózg dziecka rozwijają się bardzo szybko. Może to prowadzić do wad wrodzonych, niskiej wagi urodzeniowej i trudności w uczeniu się u dziecka. Narażenie na pestycydy może również powodować długotrwałe skutki dla dziecka.

Chociaż badania są wciąż w początkowej fazie, niektóre badania pokazują, że ekspozycja na pestycydy w czasie ciąży jest związana z niekorzystnymi rezultatami u dzieci. Obejmują one nieprawidłowe odruchy u niemowląt i gorszy rozwój umysłowy do 24 miesiąca życia. Ponadto, narażenie na pestycydy w czasie ciąży zostało powiązane ze zwiększonym poziomem zachowań ADHD u dzieci.

Objawy infekcji pochwy podczas ciąży

Nie jest niczym niezwykłym, że kobieta doświadcza zwiększonej ilości wydzieliny z pochwy podczas ciąży. Upławy są zazwyczaj jasne, mleczne i białe. Czasami zawiera niewielkie ilości moczu. Jednak ten rodzaj wydzieliny może wskazywać na infekcję pochwy. Jeśli masz takie objawy, powinnaś zgłosić się do lekarza. Lekarz może pomóc Ci ustalić, czy masz infekcję i leczyć ją w razie potrzeby.

Zielona wydzielina z pochwy może być spowodowana przez wiele różnych rzeczy. Niektóre z nich to chlamydia, rzeżączka i bakteryjna waginoza. Infekcja pochwy podczas ciąży może być dość bolesna i może nawet prowadzić do poronienia lub przedwczesnego porodu. Pierwszym krokiem w leczeniu infekcji pochwy jest konsultacja z lekarzem w celu postawienia diagnozy.

Chociaż objawy infekcji pochwy mogą się różnić, leczenie tych infekcji jest generalnie takie samo. W niektórych przypadkach, kobieta może nie doświadczyć żadnych objawów w ogóle. W takich przypadkach lekarz wykona test przesiewowy na choroby przenoszone drogą płciową podczas pierwszej wizyty prenatalnej. Jeśli jednak objawy nie ustępują, kobieta powinna natychmiast zgłosić się do lekarza. Jeśli infekcja jest poważna, może być konieczny poród cesarski.

W rzadkich przypadkach, infekcja pochwy podczas ciąży może prowadzić do przedwczesnego porodu i niskiej wagi urodzeniowej. Przedwczesny poród lub niska waga urodzeniowa dziecka może prowadzić do wielu problemów zdrowotnych u matki i dziecka. Może również prowadzić do choroby zapalnej miednicy, stanu, który może prowadzić do niepłodności. Chociaż nie jest to choroba przenoszona drogą płciową, BV jest poważnym stanem, który powinien być natychmiast leczony.

Objawy chlamydii w ciąży

Chlamydia w ciąży to potencjalnie poważny stan. Może powodować wiele różnych objawów, od wydzieliny z pochwy do bólu w podbrzuszu. Jeśli nie jest leczona, infekcja może przejść na dziecko podczas porodu. Nawet u połowy dzieci urodzonych przez matki zakażone dopochwowo rozwinie się również zakażenie chlamydią podczas porodu. Jednak dzięki odpowiedniemu leczeniu w pierwszym trymestrze i okresowym badaniom przesiewowym w trzecim trymestrze, można uniknąć chlamydii i leczyć ją.

Kobiety ciężarne powinny być poddane badaniu przesiewowemu w kierunku chlamydii podczas pierwszej wizyty prenatalnej. Badanie przesiewowe tego schorzenia może być wykonane u każdej kobiety, która jest młodsza niż 25 lat, lub u kobiet ze zwiększonym ryzykiem zachorowania. Jeśli badanie przesiewowe da wynik pozytywny, kobieta powinna poddać się kuracji antybiotykowej. Jeśli leczenie jest skuteczne, kobieta powinna otrzymać test wyleczenia, aby upewnić się, że infekcja ustąpiła.

Chlamydia w czasie ciąży jest częstym problemem dla kobiet w ciąży. Ponieważ zakażenie może przejść do dziecka podczas porodu, ważne jest, aby uzyskać leczenie tak szybko, jak to możliwe. Chlamydia jest uleczalna, a leczenie zmniejszy ryzyko przedwczesnego porodu i zakażenia worka owodniowego u nienarodzonego dziecka. Nieleczona Chlamydia może również uczynić matkę podatną na HIV i inne choroby przenoszone drogą płciową.

Leczenie chlamydii w czasie ciąży jest proste i bezpieczne. Ważne jest jednak, aby unikać aktywności seksualnej, gdy jesteś na leczeniu antybiotykami. Nieleczona chlamydia w ciąży może przenieść zakażenie na nienarodzone dziecko, co może prowadzić do przedwczesnego porodu, niskiej wagi urodzeniowej i niepłodności. Najlepszym sposobem zapobiegania ciąży jest jak najszybsze podjęcie leczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *