Dziecko w 2 miesiącu życia Kamienie milowe, których należy szukać

Holle - co powinnaś wiedzieć o preparatach dla niemowląt Holle w Polsce

Niemowlęta mogą zacząć naśladować kształty i dźwięki z ust już w wieku dwóch miesięcy. Te pierwsze dźwięki mogą być tak urocze, że możesz być nimi zafascynowana. Powszechny jest również uśmiech dziecka, które ciężko pracuje i jest nagradzane za swoje wysiłki. Oto kilka kamieni milowych dziecka w wieku 2 miesięcy, na które warto zwrócić uwagę:

Niemowlęta zaczynają gaworzyć około 6 miesięcy

Gaworzenie niemowląt to nie tylko uroczy hałas; to prekursor mówienia. Gaworzenie to forma naśladowania, pierwszy krok w rozwoju języka. Dzieci uczą się naśladować rodziców, co sprawia, że chętniej powtarzają ich czynności, a w końcu zaczynają używać prawdziwych słów. Do szóstego miesiąca gaworzenie może przejść od pojedynczych dźwięków do serii dwóch do czterech słów.

Łatwo jest rozpocząć rozmowę z dzieckiem, jeśli mówisz do niego śpiewnym głosem. Jeśli nie potrafisz mówić, możesz spróbować czytać książki z dużymi, kolorowymi obrazkami. Pomoże to dziecku nauczyć się nowych słów, podczas gdy Ty będziesz rozmawiać z dzieckiem jeden na jeden. Gdy zbliżysz się do dziecka, łatwiej będzie Ci dostrzec jego gesty.

Niemowlęta zaczynają się przewracać około 4 miesiąca

Ogólnie rzecz biorąc, dziecko potrafi przewracać się z brzuszka na plecy między 4 a 6 miesiącem życia. Jednak niektóre dzieci zaczynają przewracać się znacznie wcześniej. Te pierwsze mogą urodzić się przedwcześnie i nie osiągnąć pełnego potencjału rozwojowego przed ukończeniem sześciu miesięcy. Chociaż może to być oznaką opóźnionego rozwoju, opóźnienie w przewracaniu się nie musi wskazywać na problem z dzieckiem.

Kiedy najlepiej jest przewracać dziecko? Większość dzieci zaczyna to robić około czwartego miesiąca życia, chociaż można zachęcić dziecko do tego wcześniej. Możesz zachęcić je do tego, dając mu dużo czasu na brzuszku lub stymulując go wzrokowo i słuchowo. Jeśli dziecko zaczyna przewracać się znacznie wcześniej, najlepiej udać się do pediatry, aby wykluczyć uraz wrodzony lub zaburzenia układu nerwowego.

Niemowlęta zaczynają chwytać

Jako niemowlę, prawdopodobnie zauważysz, że ręce Twojego noworodka są przeważnie zaciśnięte. Jednak już w czwartym miesiącu życia dziecko zaczyna celowo otwierać ręce. Jeśli bawisz się z dzieckiem, możesz nawet zauważyć, że bawi się ono zabawką lub dwiema. Zauważysz, że rączka Twojego dziecka zaczyna się otwierać, co jest oznaką, że rozwija ono dobrą koordynację ręka-oko.

Twoje dziecko może zacząć chwytać przedmioty przy niewielkim wysiłku. Aby pomóc dziecku w nauce chwytania przedmiotów, możesz się z nim bawić lub spróbować trzymać dla niego łyżeczkę. Jeśli dziecko chce samo się karmić, spróbuj potrzymać łyżeczkę lub zabawkę i pozwól mu spróbować. Możesz też spróbować pobrzękiwać przedmiotami, aby stymulować ich chwytanie. W miarę jak dziecko będzie się czuło bardziej komfortowo z tymi nowymi umiejętnościami, będzie próbowało samodzielnie podnosić małe przedmioty.

Niemowlęta zaczynają zabawę na brzuszku

Zabawa na brzuszku jest ważnym krokiem rozwojowym dla niemowląt. Jest to zazwyczaj nowe doświadczenie dla dzieci, ale ważne jest, aby zapewnić dziecku komfort i szczęście podczas tych sesji. Staraj się zaplanować czas na brzuszek po każdej zmianie pieluszki lub kąpieli. Możesz również zamienić czas brzuszków w zabawę. Połóż się z dzieckiem na podłodze, oko w oko, i trzymaj je blisko siebie.

Czas na brzuszku jest ważny dla rozwoju dziecka, ponieważ pomaga wzmocnić mięśnie rdzenia i szyi. Pomaga zapobiegać płaskiej głowie i szyi. Pomaga również wzmocnić mięśnie szyi, które są ważne dla rozwoju głowy i szyi. Ponadto czas brzuszkowy pomaga dziecku rozwinąć silniejsze mięśnie i zachęca do mobilności podczas leżenia na plecach. Tak więc, jeśli zauważysz, że Twoje dziecko wykazuje oznaki opóźnienia rozwojowego na tym etapie, czas dać mu czas na brzuszek!

Pełzanie jest kluczowe dla rozwoju

Wczesny rozwój dziecka jest niezbędny, a raczkowanie pomaga niemowlętom rozwijać umiejętności motoryczne i siłę. Dzieci, które uczą się raczkować na rękach i kolanach, rozwijają umiejętności przestrzenne i zaczynają łatwiej odnajdywać przedmioty ukryte w otoczeniu. Rozwijają również lepszą równowagę i koordynację, uczą się chodzić i mówić. Chociaż raczkowanie jest wymagającym zajęciem, jest również zabawą zarówno dla dziecka, jak i dla rodziców. Pełzanie jest pierwszym krokiem na drodze do samodzielności.

Rodzice i pediatrzy zgadzają się, że raczkowanie jest ważne dla rozwoju dziecka. Ta umiejętność jest kluczowa dla rozwoju układu nerwowego i nerwowo-mięśniowego dziecka, a także dla dojrzewania społecznego. Jednak nowe badania podważają tę konwencjonalną mądrość. Nowe badanie wskazuje, że raczkowanie powinno nastąpić nie później niż w dziewiątym miesiącu życia. Ważne jest, aby zachęcać dziecko do raczkowania pomimo jego aktualnego etapu rozwoju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *