Domowe sposoby i zioła na zaparcia u noworodków

Domowe sposoby i zioła na zaparcia u noworodków

Oprócz środków domowych, ziołowe środki lecznicze i ćwiczenia mogą również pomóc dziecku w oddaniu stolca. Małe niemowlęta nie są jeszcze wystarczająco skoordynowane, aby koordynować swoje mięśnie, więc są skłonne do ściskania się i napinania. Kiedy dziecko się napina, delikatnie zegnij jego biodra i nogi w kierunku brzucha, aby rozluźnić mięśnie miednicy i uwolnić wypróżnienie. W ciągu kilku minut Twoje dziecko powinno mieć miękkie wypróżnienie.

Domowe sposoby

Jednym z najprostszych domowych sposobów na zaparcia u noworodków jest masowanie brzuszka dziecka. Pomoże to złagodzić ból i pobudzić pracę jelit. Możesz również dać dziecku ciepłą kąpiel, która uspokoi i pomoże w zaparciach. Możesz również spróbować dać dziecku bardziej odżywczą dietę, wprowadzając więcej owoców i warzyw. Pokarmy te są bogate w błonnik i mogą pomóc złagodzić zaparcia.

Kiedy podajesz mleko z piersi swojemu noworodkowi, podaj je dziecku z łyżeczką miodu. To również pomoże sprawić, że stolce dziecka będą luźniejsze. Inną opcją jest podawanie dziecku soków owocowych. Soki owocowe zawierają sorbitol, który jest naturalnym środkiem przeczyszczającym. Innym owocem, który może pomóc dziecku poradzić sobie z zaparciami są śliwki, gruszki lub brzoskwinie.

Środki przeczyszczające

Chociaż bardzo rzadko zdarza się, aby noworodek doświadczył długotrwałego zaparcia, środki przeczyszczające są niezbędne w leczeniu długotrwałego zabrudzenia i zaparcia u noworodków. Środki przeczyszczające są ogólnie dostępne bez recepty w aptece, ale lekarze rodzinni mogą je przepisać dziecku bez opłat. W niektórych przypadkach dziecko może potrzebować kilku środków przeczyszczających, aby uzyskać ulgę w zaparciach.

Zaparcia u noworodków są zwykle spowodowane niedoborem błonnika i wody. Kiedy to nastąpi, dziecko ma twarde wypróżnienie, które jest trudne lub niemożliwe do przejścia. Zaparciom u niemowląt może towarzyszyć ból brzuszka i wzdęcia, a także trudności w oddawaniu stolca. Konsystencja kupy może być krucha lub przypominać granulki, a dziecko może oddawać mocz tylko raz lub dwa razy w tygodniu lub kilka razy dziennie.

Chore dziecko nie może zostać same w domu. Dowiedz się niezbędnych informacji o opiece na dziecko. Kliknij: https://magazynprzedsiebiorcy.pl/opieka-na-dziecko

Inne naturalne środki na zaparcia u noworodków to dostępne bez recepty czopki glicerynowe, które wkłada się do odbytu, aby pobudzić wypróżnienie. Jednakże, powinny one być stosowane tylko okazjonalnie i powinny być podawane tylko przez lekarza. Środki przeczyszczające nie są zalecane dla niemowląt odstawionych od piersi. Aby uniknąć zaparć, należy zwiększyć spożycie błonnika i pić rozcieńczone soki owocowe.

Środki ziołowe

Jednym z najprostszych naturalnych sposobów leczenia zaparć u noworodków jest wykonywanie dziecku delikatnego masażu brzucha. Może to pobudzić ruchy jelit i sprawić, że dziecko poczuje się bardziej komfortowo. Użyj opuszków palców i kciuków, aby masować brzuszek dziecka okrężnymi ruchami. Możesz również delikatnie pocierać ich klatkę żebrową i pępek. Masaż może być wykonywany często w ciągu dnia. Wypróbuj różne sposoby na złagodzenie bólu dziecka.

Innym prostym naturalnym środkiem na zaparcia u noworodków jest sok pomidorowy. Przygotowując sok pomidorowy, możesz pomóc dziecku z łatwością oddawać stolce. Ugotuj małego pomidora i odcedź miąższ. Podawaj to dziecku co najmniej trzy lub cztery razy dziennie. Jeśli objawy nie ustępują, spróbuj dodać do soku odrobinę octu jabłkowego. Wypróbuj ten środek na swoim dziecku, jeśli nadal ma ono zaparcia.

Ćwiczenia

Jeśli Twój noworodek ma trudności z oddawaniem stolca, możesz mu pomóc, stosując delikatny masaż lub kierowane ruchy, aby napiąć mięśnie wokół okrężnicy. Często dziecko z trudnościami w wypróżnianiu potrzebuje pomocy kilka razy dziennie. Jeśli dziecko w ogóle nie robi kupki lub w stolcu jest krew, należy skonsultować się z lekarzem. Pracownik medyczny pomoże ustalić przyczynę i najlepszy sposób leczenia tego stanu.

Aby pomóc dziecku w przesuwaniu stolca, możesz spróbować ćwiczenia spirali brzuszkowej. Delikatne ściskanie nogi zachęci do ruchu, pobudzi krążenie i rozciągnie mięśnie dolnej części brzucha i bioder. To ćwiczenie może również pomóc w uwolnieniu gazu. Jeśli zaparcia Twojego dziecka stały się uporczywe, najlepiej skonsultować się z pediatrą lub innym pracownikiem służby zdrowia. Jeśli jednak nie jesteś pewna objawów u swojego dziecka, możesz spróbować tych delikatnych ćwiczeń, aby pomóc swojemu dziecku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *