Dlaczego mój noworodek płacze?

Dlaczego mój noworodek płacze?

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się dlaczego twój noworodek ciągle płacze, może to być spowodowane tym, że ma problemy z określeniem czego potrzebuje. Rozumiejąc różne rodzaje płaczu, które wydają dzieci, możesz przewidzieć, kiedy będą czegoś potrzebować. Dzieci mają małe brzuszki i bardzo intensywnie rozwijają swój mózg. Spróbuj zaoferować swoją pierś, aż dziecko odpadnie w sposób naturalny. Jeśli karmisz butelką, spróbuj rozłożyć karmienie w czasie. Tak czy inaczej, będziesz w stanie usłyszeć, kiedy dziecko czegoś potrzebuje.

Zapraszamy do lektury artykułu, który jest efektem naszej współpracy z babybloom.pl

Kofeina powoduje uporczywy płacz u niemowląt

Podczas gdy wszystkie niemowlęta mogą być podatne na reakcję na kofeinę, niemowlęta poniżej szóstego miesiąca życia, wcześniaki i te z podstawowymi problemami zdrowotnymi mogą być bardziej dotknięte. Ponieważ poziom kofeiny w mleku matki jest najwyższy od jednej do dwóch godzin po spożyciu, dzieci mogą wykazywać szeroki zakres objawów, w tym uporczywy płacz, trudności z zasypianiem i czuciem. W tym badaniu nie stwierdzono związku między kofeiną a uporczywym płaczem w wieku 3 i 12 miesięcy.

Naukowcy przeprowadzili badanie przekrojowe, w którym przeanalizowano próbę 1390 niemowląt z ciąży pojedynczej. Zmierzyli częstość występowania uporczywego płaczu u każdego dziecka oraz cechy matczyne. W regresji logistycznej badano związki między obecnością kofeiny a pozytywnymi wynikami CBCL. W modelu regresji zastosowano metodę hierarchiczną w celu dostosowania do konfundatorów. Włączono zmienne, które były związane z wynikami CBCL, gdy dzieci wykazywały uporczywy płacz.

Kierownictwo duchowe

Jednym ze sposobów rozpoznania kierownictwa duchowego w płaczu noworodka jest sam płacz. Podczas gdy płacz może nie być natychmiast widoczny lub oczywisty, symbolizuje on, że dziecko staje się nową istotą przyjętą przez Boga. Kiedy noworodek zaczyna płakać, jest to znak akceptacji i uznania roli Boga dla niego na ziemi. Noworodek oferuje również modlitwę do Boga, co może wydawać się symboliczne lub wymuszone.

Dusza dziecka czasami zdecyduje się opuścić ciało, ale ma powód, by tu zostać. Problemy fizyczne mogły zmusić do wczesnego wyjścia. Albo mogło to być konieczne doświadczenie dla tych, którzy są tutaj, aby nauczyć się cennych lekcji. W każdym przypadku dusza dziecka jest bezpieczna i pielęgnowana. Często jest kołysana w kochającym płaszczu energii lub wtulona w ramiona rodzica. Dziecko zawsze będzie w obecności miłości, ale to nie znaczy, że będzie podążać za książką.

Rozwój płuc

Pierwszy płacz noworodka jest pierwszą próbą oddychania powietrzem poza łonem matki. Będąc w łonie matki, dziecko oddycha za pomocą łożyska, które wypełnia worki powietrzne płynem owodniowym. Kiedy dziecko zaczyna samodzielnie oddychać, ciśnienie wydechu wyciska ten płyn, powodując płacz niemowlęcia.

Płuca rozwijają się powoli, zaczynając się późno w ciąży. Niemowlę nie ma jeszcze płuc do wykorzystania, a jeśli nie ma płaczu, może to oznaczać bardzo poważny problem medyczny. Płuca dziecka są wypełnione płynem i śluzem, a ich płyn zacznie wysychać po urodzeniu dziecka. Płuca muszą wydalić ten płyn, oczyścić drogi dla oddychania i wypchnąć śluz. Pierwszy płacz będzie miękki i towarzyszyć mu będzie bulgotanie. Drugi płacz będzie głośniejszy i wydobędzie się z niego więcej powietrza.

Pocieszanie płaczącego dziecka

Istnieje kilka technik pocieszania płaczącego noworodka i ważne jest, aby stosować te, które działają najlepiej. Aby pocieszyć płaczącego noworodka, zacznij od uspokojenia go poprzez delikatne kołysanie lub spacer. Spróbuj szeptać do niego lub śpiewać mu. Należy również utrzymywać otoczenie w słabym oświetleniu i ciszy. Twoje dziecko może potrzebować zmiany pieluszki, więc upewnij się, że jesteś ubrana w wygodne ubrania.

Ważne jest, aby pamiętać, że płacz jest całkowicie normalny i ważne jest, aby rozpoznać rodzaje płaczu, które przejawia Twoje dziecko. Normalny wzorzec płaczu obejmuje dwie lub trzy godziny płaczu dziennie przez pierwsze sześć tygodni życia. Aby lepiej zrozumieć płacz dziecka, zwróć uwagę na jego ton i wzór. Jeśli jest bardzo intensywny, może być oznaką kolki. Jeśli podejrzewasz, że Twoje dziecko płacze, natychmiast skonsultuj się z lekarzem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *