Dlaczego mój noworodek nie śpi w nocy?

Baby, Ach Te Baby

Jeśli Twoje dziecko od jakiegoś czasu nie śpi w nocy, możliwe, że jest kilka powodów. Często jest to spowodowane tym, że budzi się na krótko w nocy i nie jest w stanie samodzielnie wrócić do snu. Jeśli tak jest, spróbuj położyć go do łóżka jak najwcześniej – najlepiej rano. Gdy będzie miał szansę przyzwyczaić się do nowej rutyny, może zechce spać dłużej.

Sygnaliści i samozasobnicy śpią w nocy

Samozasobnicy są świetnymi śpiochami, a sygnaliści nie. Podczas gdy samoluby nie budzą się w całości podczas przechodzenia między cyklami snu, sygnalizatory to robią. Będą płakać i wołać, zamiast ponownie zasnąć. Zapewnienie dodatkowego wsparcia dla sygnalizatorów opłaci się w końcu. Poniżej wymieniono kilka pomocnych wskazówek, które pomogą sygnalizatorom i samoukom spać w nocy.

Korzyści płynące z trenowania samodzielnego zasypiania obejmują lepszy sen zarówno dla dziecka, jak i dla opiekuna. Badania wykazały, że opiekunowie są bardziej przygnębieni i zaniepokojeni, gdy ich niemowlęta nie mają wystarczającej ilości snu. Ponadto, trening snu sygnalizatora może zmniejszyć depresję opiekuna. Inne korzyści płynące z treningu snu to łatwiejszy sen, mniejszy płacz i możliwość wznowienia rutyny snu po chorobie, urlopie lub kamieniu milowym w rozwoju.

Dobry sen jest kluczowy dla rozwoju dziecka. Pomaga budować zdrowy system odpornościowy, pozwala odpocząć systemowi nerwowemu i wspomaga trawienie. Wielu rodziców martwi się jednak, że ich dziecko nie nauczy się spać. Chociaż będą trudne fazy w rozwoju snu, możesz wspierać dobrą rutynę snu i pomóc dziecku dostosować się do nowej rutyny. Wtedy znów będziesz mógł spać w nocy.

Stymulanty mogą stresować noworodka

Kiedy noworodek nie śpi w nocy, przyczyną może być jedna z kilku różnych rzeczy, od kwestii dietetycznych po stres związany z Twoim pracowitym dniem. Nieprzespana noc może być jedną z najczęstszych przyczyn tego problemu. Dobrą wiadomością jest to, że można go pokonać za pomocą kilku praktycznych wskazówek. Po pierwsze, powinieneś unikać kofeiny tak bardzo, jak to możliwe. Kofeina nie zapewni Twojemu dziecku snu, którego potrzebuje.

W ciągu dnia noworodek może spać do 10 godzin, chociaż większość z nich śpi tylko przez trzy do czterech godzin na raz. Ponieważ noworodki nie znają różnicy między nocą a dniem, są prawdopodobnie szeroko rozbudzone od jednej do trzech godzin w tym samym czasie. W trzecim lub czwartym miesiącu życia, noworodek może spać do 6 godzin, w zależności od wieku i wagi. Następnie, między szóstym a dziewiątym miesiącem, ich wzorce snu mogą być zaburzone przez różne etapy rozwoju. W rezultacie, może ono płakać w nocy, aby utrzymać swoich opiekunów w pobliżu lub płakać, gdy jest głodne.

Unikaj angażowania dziecka w rozmowę lub zabawę

Jedną z najważniejszych rzeczy, jakie możesz zrobić dla swojego dziecka, jest unikanie budzenia go podczas snu. Chociaż niektórzy rodzice mogą odczuwać potrzebę przytulenia się do dziecka i rozmawiania z nim przez całą noc, to tylko zakłóci to jego cykl snu. Wzorce snu noworodka wciąż się rozwijają, więc jeśli dziecko obudzi się w nocy, unikaj kontaktu wzrokowego. Pomoże to wszystkim wrócić do snu. Może to również pomóc dziecku rozwinąć bardziej dojrzałe wzorce snu.

Ponadto niemowlęta są z natury hałaśliwymi śpiochami, więc unikanie kontaktu wzrokowego i rozmów podczas nocnego karmienia może zapobiec ich płaczowi. Lepiej jest utrzymywać pokój cichy i niezagracony i starać się ich nie budzić. Umieszczenie w pokoju maszyny do białego szumu lub wentylatora może pomóc dziecku zasnąć bez przeszkadzania mu. Używanie maszyny do białego szumu przed snem może również pomóc. Maszynka do białego szumu pomoże Ci również zablokować hałas z zewnątrz.

Stwórz nowe skojarzenie snu dla swojego dziecka

Jednym z najważniejszych czynników w tworzeniu skutecznych nawyków snu dla Twojego noworodka jest jego zdolność do samouspokojenia. Rozwijanie dobrych nawyków związanych ze snem może być wyzwaniem, ale dobra wiadomość jest taka, że nie jest to niemożliwe. Pomimo faktu, że noworodki zazwyczaj karmią do snu lub zasypiają na swoich rodzicach, mogą również nauczyć się samozaspokojenia, gdy mają cztery do sześciu miesięcy. Stworzenie nowych skojarzeń związanych ze snem dla Twojego noworodka może sprawić, że przejście to będzie znacznie łatwiejsze zarówno dla Ciebie, jak i Twojego dziecka.

Celem skojarzeń dotyczących snu jest poprawa ogólnej jakości snu Twojego noworodka. Związki ze snem prowadzone przez dziecko polegają na podawaniu lub otrzymywaniu przedmiotów w celu wywołania snu. Przedmioty te mogą być wykonywane przez rodziców lub z otoczenia. Obie metody są skuteczne w łagodzeniu problemów ze snem. Rodzice mogą stosować kombinację podejść, w tym skojarzenia snu kierowane przez dziecko, „baby-led” lub środowiskowe. Najczęstszym sposobem, aby pomóc noworodkowi w nauce samouspokajania się jest danie mu swaddle, łóżeczka lub kocyka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *