Dlaczego czkawka u noworodka jest objawem GERD

Gdzie kupić sprzęt dla dziecka i inne niezbędne rzeczy w Kelowna

Czy wiesz, że czkawka u Twojego noworodka jest objawem GERD? Jeśli tak, to być może zastanawiasz się, dlaczego są one tak częste i dlaczego trwają przez dziesięć minut lub dłużej. Jeśli zastanawiasz się, dlaczego Twoje dziecko ma ciągłą czkawkę, nie jesteś sama. Większość niemowląt to robi, a przyczyna nie zawsze jest znana. Czytaj dalej, aby poznać przyczyny czkawki u noworodków i dowiedzieć się, co możesz zrobić, aby pomóc dziecku ją zatrzymać.

GERD powoduje czkawkę u noworodka

GERD, czyli choroba refluksowa przełyku, może powodować u noworodka częste ataki czkawki. Problem ten występuje, gdy częściowo strawiony pokarm lub kwaśne soki żołądkowe przepływają z powrotem do przełyku. Niemowlęta spędzają również dużą część czasu w pozycji leżącej, co sprawia, że płynne posiłki częściej powodują refluks przełykowy. Stan ten zwykle poprawia się, gdy niemowlę rośnie, spożywa więcej pokarmów stałych i częściej siedzi w pozycji pionowej.

Objawy GERD mogą uniemożliwić noworodkowi karmienie. Inne częste objawy to kaszel, zgrzytanie zębami i problemy z oddychaniem. Jest to spowodowane przez coś, co wpływa na LES (dolny zwieracz przełyku), mięsień znajdujący się na dole przewodu pokarmowego. Mięsień ten normalnie zamyka się, aby zatrzymać pokarm i kwas w żołądku, ale kiedy nie zamyka się prawidłowo, pokarm i kwas wracają do góry, powodując zgagę i wymioty.

Większość dzieci dostaje czkawki podczas jedzenia, ale częste czkawki mogą wskazywać, że dziecko cierpi na chorobę refluksową przełyku. Ważne jest, aby zgłosić się do lekarza, jeśli Twoje dziecko cierpi na czkawkę. GERD jest stanem uleczalnym, a objawy nie są poważne. Skonsultować się z lekarzem, aby ustalić, czy objawy są spowodowane przez GERD lub coś innego.

Leczenie czkawki u noworodka może zależeć od nasilenia objawów u dziecka i stopnia refluksu. Możesz spróbować karmienia naprzemiennego lub zagęszczania mleka lub preparatu dla dziecka. Rozważ również przejście na pokarmy stałe, takie jak ryż, i częstsze podawanie mniejszych ilości. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, skonsultuj się z lekarzem. Może on przepisać leki, które pomogą złagodzić objawy.

Są to odruchy

Uważa się, że odruch czkawki wyewoluował z przygotowania płodu do pomocy nowonarodzonym ssakom w usunięciu powietrza z żołądka. Kończyna aferentna odruchu wysyła sygnały do rdzenia kręgowego, powodując rozszerzenie klatki piersiowej i zamknięcie tchawicy. Gdy pęcherzyk powietrza przemieszcza się w dół przełyku, wytwarza ujemne ciśnienie wewnątrz klatki piersiowej.

Choć wiele osób uważa, że czkawka jest objawem choroby, w rzeczywistości jest ona naturalnym odruchem dziecka, mającym na celu pozbycie się połkniętego powietrza. Może być również formą bekania, które pomaga oczyścić gardło ze śluzu. Noworodki doświadczają czkawki kilka razy dziennie i rzadko kończą posiłek. Osoby, które uważają, że noworodki mają naturalną alergię na mleko, mogą rozważyć przejście na preparat laktacyjny, który nie zawiera mleka.

Odruchy są sposobem komunikowania się i uczenia się dziecka. Ruchy te nie są celowe, lecz stanowią reakcje motoryczne wywołane przez bodźce sensoryczne. Mają one swoje źródło w mózgu i rdzeniu kręgowym i pojawiają się, gdy niemowlę doświadcza określonego wrażenia. W miarę jak dziecko rośnie, celowe działania przejmuje. Nie ma jednak sposobu, aby stwierdzić, czy odruch jest zamierzony czy nie. Należy zwrócić się do lekarza, jeśli podejrzewamy, że dziecko cierpi na tę przypadłość.

Jeśli kończyna aferentna odruchu czkawki jest odpowiedzialna za odczuwanie czkawki, istnieje kilka możliwości. Czkawka patologiczna może być spowodowana nowotworem złośliwym lub infekcją w pobliżu przepony. Zmiany w mózgu mogą również wywołać czkawkę. Przepona jest najbardziej znaczącą grupą mięśniową w odruchu czkawki, natomiast przełyk znajduje się po brzusznej stronie przepony.

Trwają one 10 minut lub dłużej

Przyczyna, dla której dziecko ma czkawkę, nie jest do końca poznana. Czkawka u noworodków jest normalną częścią rozwoju dziecka, a przepona noworodka znajduje się tuż nad brzuchem i jest głównym bohaterem historii o czkawce. Pojawia się ona, gdy dziecko oddycha zbyt szybko lub ma łaskotki na przeponie, co powoduje, że struny głosowe zamykają się, wydając dźwięk czkawki. Jednak czkawka u przeciętnego dziecka trwa najwyżej kilka minut, a całe doświadczenie można traktować jako wczesny sygnał potencjalnego problemu.

Chociaż czkawka u noworodka nie powoduje żadnych fizycznych uszkodzeń, może być niepokojąca dla nowych rodziców. Chociaż czkawka trwająca 10 minut lub dłużej nie jest powodem do niepokoju, rodzice powinni nadal monitorować początek uporczywej czkawki, aby upewnić się, że nie dzieje się nic poważnego. Jeśli dziecko ma inne objawy, takie jak marudzenie, wypluwanie lub wygięcie pleców, jest to znak do niepokoju.

Jeśli dziecko ma czkawkę podczas karmienia, może to być związane z przekarmieniem, rozdęciem żołądka lub refluksem. Staraj się częściej podawać mniejsze porcje i często bekać. Inną możliwością jest to, że dziecko połyka powietrze, co może podrażniać przeponę. Poza tym powinnaś sprawdzić, czy dziecko ma prawidłowy zatrzask, który powinien szczelnie otaczać brodawkę i otoczkę.

Kiedy karmisz butelką noworodka, możesz uniknąć czkawki poprzez bekanie dziecka podczas karmienia. Możesz również spowolnić karmienie dając dziecku beknięcie lub chowając butelkę pod plecy dziecka. Robienie przerw również zapobiegnie dłuższemu trwaniu czkawki. Jeśli czkawka trwa dłużej niż 10 minut, możesz skonsultować się z pediatrą.

Są nieszkodliwe

Wbrew powszechnym przekonaniom, czkawka u noworodków nie jest szkodliwa i jest całkowicie normalna dla niemowląt. Zazwyczaj trwają one tylko kilka minut i rozwiązują się same, więc rodzice nie powinni się zbytnio martwić czkawką. Jednak rodzice powinni uważać na przedłużające się ataki, ponieważ są one objawem potencjalnie niebezpiecznego stanu. W tym artykule omówimy, co powoduje czkawkę u noworodka i co można zrobić, aby zapobiec lub zmniejszyć jej występowanie.

Czkawka jest nieszkodliwa, a jej częstotliwość u Twojego dziecka powinna się zmniejszać wraz z jego wzrostem. Częstotliwość zmniejszy się ostatecznie po pierwszym miesiącu życia. Badanie przeprowadzone na Uniwersytecie w Londynie wykazało, że czkawka u noworodków może pomóc w rozwoju mózgu, ponieważ wykorzystuje ona mięśnie oddechowe do wytwarzania wyraźnego dźwięku „czkawki”. To zachowanie jest powszechne wśród niemowląt i dorosłych, a wielu rodziców zastanawia się, czy powinni się martwić.

Jedną z częstych przyczyn czkawki u niemowląt jest przekarmienie. Unikaj przekarmienia, podając dziecku małe, częste posiłki. Pamiętaj o beknięciu dziecka, aby zapobiec gromadzeniu się powietrza w brzuchu. Siorbiący dźwięk wskazuje, że dziecko połknęło powietrze wraz z pokarmem. Jeśli dźwięk utrzymuje się dłużej niż kilka minut, poszukaj pomocy medycznej. Możesz być zaskoczona tym, jak szybko czkawka może się pojawić.

Co powoduje czkawkę? Istnieje wiele czynników, które je wywołują. Jednym z prostych sposobów na zmniejszenie liczby czkawek jest ułożenie dziecka w pozycji pionowej podczas karmienia. Taka pozycja wymusza naturalne ułożenie mięśni przepony i zmniejsza ryzyko skurczów. Dodatkowo pomocne jest masowanie pleców dziecka, aby zachęcić je do bekania i złagodzić ilość powietrza przyjmowanego podczas karmienia.

Nie ma lekarstwa

Wiele domowych sposobów na czkawkę u dziecka może być niebezpiecznych dla noworodka. Nie dość, że te metody są nieskuteczne, to jeszcze mogą zaszkodzić delikatnemu przełykowi i żołądkowi noworodka. Co więcej, niektóre z tych środków mogą zaszkodzić rozwijającemu się mózgowi dziecka. Tak więc, najlepiej jest skonsultować się z pediatrą przed wypróbowaniem któregokolwiek z tych środków. Jeśli Twoje dziecko cierpi na czkawkę noworodka, nie ma potrzeby panikować! Możesz nauczyć się jak radzić sobie z nimi bezpiecznie i skutecznie.

W niektórych przypadkach, czkawka u dziecka może być związana z chorobą podstawową, taką jak GERD. Objawy GERD to między innymi dyskomfort w żołądku, zgaga i kwaśny refluks. Podczas gdy czkawka u noworodka może być nieunikniona przez kilka pierwszych miesięcy, jej częstotliwość w końcu zmniejszy się w miarę dorastania dziecka. I chociaż nie ma lekarstwa na czkawkę u noworodka, nie należy wpadać w panikę. Istnieje kilka środków zaradczych na GERD, które są znane z łagodzenia czkawki u niemowląt.

Naturalne środki zaradcze na czkawkę dla noworodków obejmują Colic Calm gripe water i bekanie. Karmienie noworodka, kiedy jest zrelaksowany, zanim się pobudza, jest najlepszym sposobem zapobiegania czkawce. Podobnie, regularne karmienie dziecka w spokojnym otoczeniu z minimalnym rozproszeniem uwagi może również pomóc zapobiec pojawieniu się czkawki u noworodka.

Najczęstszą przyczyną czkawki u noworodków jest nadmierne karmienie lub zbyt szybkie połykanie. Te dwa nawyki powodują, że żołądek dziecka rozciąga się i wypuszcza powietrze. Podczas karmienia powietrze to podrażnia przełyk i w efekcie powoduje czkawkę u dziecka. Jeśli widzisz, że Twoje dziecko staje się coraz bardziej niespokojne po karmieniu, czas poszukać profesjonalnej pomocy medycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *