Czym leczyć przeziębienie u dziecka?

przeziebienie u dziecka

Przedstawiamy artykuł, który jest owocem wspólnych działań z mama24h.pl

Typowe objawy przeziębienia u dzieci: katar, który zatyka nos i zmusza do oddychania przez usta, ból gardła, kaszel i podwyższona temperatura. Jak pielęgnować dziecko z wirusową infekcją górnych dróg oddechowych potocznie nazywaną przeziębieniem? Jak złagodzić objawy przeziębienia u dziecka?

Objawy  przeziębienia u dzieci

Przeziębienie (choroba przeziębienia) to infekcja wywołana przez wirus. Rozwija się powoli i stopniowo pogarsza stan zdrowia dziecka. Może wystąpić niska lub niska gorączka. Większość dzieci tylko nieznacznie podnosi temperaturę podczas przeziębienia. Typowym objawem tej choroby jest nieżyt nosa, zwany potocznie katarem. W początkowej fazie choroby pojawia się wodnista wydzielina, która po kilku dniach zmienia się w ropną w drogach oddechowych. Może wtedy zmienić kolor na żółtawy lub zielonkawy. Jednak nie jest to wskaźnik infekcji bakteryjnej. Objawy, których doświadcza większość dzieci, obejmują również ból i swędzenie gardła, zmiany nastroju, drażliwość i kaszel. Początkowo dziecko rozwija suchy kaszel. Po kilku dniach zamienia się w mokrą postać i jest odkrztuszany wraz z wytwarzaną nadmiarem wydzieliny. 

Przeziębienie, gryba, czy alergia – jak odróżnić objawy?

Przeziębienie jest często mylone z grypą, ale są to różne infekcje wywołane przez różne wirusy. Odróżnienie przeziębienia od grypy może być trudne, ale warto wiedzieć, jakie są podstawowe różnice. Po pierwsze, przeziębienia zwykle pojawiają się powoli i z łagodnymi objawami. Objawy grypy pojawiają się szybko i mają tendencję do nasilania się. Inne typowe objawy grypy to suchy kaszel, katar, dreszcze, ból gardła, silny ból głowy i ból oczu. Grypa może również powodować dreszcze i bóle mięśni. Co ważne, przeziębienie prawie zawsze nie powoduje powikłań, podczas gdy grypa może prowadzić do innych, poważniejszych chorób i powikłań, takich jak zapalenie płuc.W przebiegu alergii nagle pojawia się katar, bardziej dokuczliwy, bardziej łzawy. Co więcej, temperatura ciała nie wzrasta, ale oczy często są zaczerwienione i łzawiące. Objawy alergii często zależą od pogody, ale nie jest to regułą.

Leki czy domowe sposoby na przeziębienie?

Możesz skorzystać z gotowych preparatów lub skorzystać z preparatów ziołowych. Jednak zawsze należy skonsultować się z lekarzem przed wyborem środka zaradczego. Fakt, że dla niemowląt dostępnych jest wiele leków dostępnych bez recepty, nie oznacza, że należy leczyć dziecko samodzielnie bez konsultacji z pediatrą. W końcu każde dziecko jest inne, a niektóre objawy przeziębienia mogą być oznaką innych chorób. Nie lekceważ także rodzinnej metody walki z infekcją, która była przekazywana z pokolenia na pokolenie. Naprawdę działają i są bezpieczne dla najmłodszych. Jeśli zaczniesz je stosować przy pierwszych objawach kataru, możesz potencjalnie zapobiec postępowi choroby. Ciepła herbata, wspomagające oddech inhalacje, bańki, a także zimne kąpiele i gorące okłady mogą złagodzić dyskomfort dziecka i znacznie przyspieszyć jego powrót do zdrowia.

Jakie leki stosować na katar?

Katar u dziecka może powodować trudności w oddychaniu lub zaczerwienienie oczu i kichanie. Utrzymujący się katar może utrudniać dziecku zasypianie. Z tego powodu oraz ponieważ zalegające wydzieliny mogą powodować podrażnienie gardła lub zatok, należy je natychmiast usunąć. Niezależnie od tego, czy Twoje dziecko może samodzielnie wydmuchać nos, czy też używasz ssania do odsysania wydzieliny, często opróżniaj nos. Na rynku dostępne są aspiratory, które wymagają od osoby dorosłej wdychania powietrza w celu wytworzenia próżni, a także urządzenia, które można podłączyć do odkurzacza. Jesli twoje dziecko jest przeziębione, a ty potrzebujesz w szybkim czasie kupić leki, skorzystaj z e-recepty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *