Czy w CMB ukryty jest Dziecięcy Wszechświat?

Czy Twój noworodek 7 tygodni nie śpi?

Istnieje coraz bardziej popularna teoria, że w kosmicznym mikrofalowym tle ukrywa się maleńki wszechświat. Ma ona fizyków podekscytowanych i zaciekawionych tym pomysłem. Punkty Hawkinga, przewidywane w CMB, mogą ukrywać 'baby universes’. Przewidywania Hawkinga wyjaśniają również możliwe wyjaśnienie czarnej dziury uranowej. Teoria Hawkinga jest zgodna z ogólną teorią względności. W 1993 r. napisał on na ten temat książkę popularnonaukową.

Fizycy eksperymentują z kosmogenezą

Teoria stojąca za kosmogenezą nie jest nowa; fizycy badają jej potencjał od kilkudziesięciu lat. Kosmolodzy symulowali różne procesy ewolucji, aby stworzyć obiekty podobne do naszych. Pytanie brzmi: jakie były procesy, które doprowadziły do powstania większych struktur? Kosmolodzy próbują odpowiedzieć na to pytanie. W swoich eksperymentach dążą do poznania dokładnych mechanizmów, które pozwoliły uformować się naszemu wszechświatowi.

Koncepcja kosmogenezy ma kilku kontrowersyjnych zwolenników i przeciwników. Koncepcja ta opiera się na założeniu, że wszechświat rozpoczął się w pierwotnej zupie, która następnie została podgrzana i rozszerzona. Koncepcja ta została zakwestionowana przez wielu fizyków, w tym Stephena Hawkinga i Dona Page’a, którzy wierzą, „e Bóg stworzył Wszechświat ex nihilo. Koncepcja ta wymagałaby niezwykle zaawansowanego laboratorium i cząstki nasiennej zwanej monopolem.

Punkty Hawkinga są przewidywane w kosmicznym tle mikrofalowym

Uważa się, że CMB, czyli kosmiczne tło mikrofalowe, przechowuje zapis poprzedniego eonu. Zaobserwowano, że zderzenia supermasywnych czarnych dziur, parujących olbrzymich czarnych dziur oraz fal grawitacyjnych powodują masywne uwolnienia energii. Energia ta jest uwięziona w falach grawitacyjnych i fotonach o niskiej częstotliwości, a Penrose nazywa te wzory „punktami Hawkinga”.

Głównym źródłem anizotropii w kosmicznym mikrofalowym tle są oscylacje akustyczne we wczesnym wszechświecie. Oscylacje te powstają w wyniku konkurencji fotonowo-baryonowej w plazmie, która sprawia, że bariony poruszają się wolniej niż światło i mają tendencję do grupowania się w gęstych halo. Wyniki eksperymentów takich jak Boomerang i Acbar wykazały istnienie punktów Hawkinga.

Uranowe czarne dziury mogą być ukrytymi „baby universes”

Według najnowszych badań istnieje możliwość, że pierwotne czarne dziury mogą czaić się w baby universes odległych gwiazd. Te czarne dziury mogłyby zniszczyć gwiazdy neutronowe lub zaatakować pozostałości gwiazdowe i uwolnić ich masę. Duże ilości neutronów są potrzebne do syntezy ciężkich pierwiastków. Dziecięcy wszechświat może zawierać taką czarną dziurę ukrytą w swoim horyzoncie zdarzeń. To mogłoby również wyjaśnić, dlaczego ma w sobie tak wiele gwiazd.

Te nowe badania pokazałyby również, czy pierwotne czarne dziury są głównym składnikiem ciemnej materii. Ciemna materia stanowi 80-90% zawartości materii we Wszechświecie. Ten rodzaj materii był w przeszłości łączony z pierwotnymi czarnymi dziurami, ale teorie te wypadły z łask. W badaniach brał udział 8,2-metrowy Teleskop Subaru, który znajduje się na Hawajach. Naukowcy badali pola grawitacyjne tych świecących obiektów za pomocą HSC.

Ogólna teoria względności

Einstein w swojej teorii ogólnej względności przewidział ewolucję wszechświata. Jego teoria została zakwestionowana przez dwóch belgijskich księży i rosyjskiego meteorologa. Twierdzili oni, że Wszechświat powinien być mały i rozszerzać się z czasem, a galaktyki oddalać się od siebie. Einstein początkowo odrzucił ten pomysł, preferując statyczny wszechświat. Jednak nowa obserwacja dokonana przez astronoma Edwina Hubble’a zmieniła jego zdanie.

Jedną z teorii, która przemawia przeciwko odwróceniu grawitacji jest „problem osobliwości”; teoria ta mówi, że nie ma osobliwości w czasoprzestrzeni. Idea ta jest jednak kontrowersyjna i została obalona przez grawitację kwantową i geometryczne rozszerzenia ogólnej teorii względności. Istnieje również kilka problemów teoretycznych z tą teorią. Jednak szersze implikacje tej teorii mogą być nadal dość intrygujące. Teoria ta nie będzie jednak w stanie uwzględnić wszystkich możliwych zjawisk we wszechświecie i do rozwiązania tej kwestii potrzebne będą dalsze badania.

Etyka tworzenia „baby universe”

Baby Universe, Inc, dawniej Everything But the Baby, Inc, jest wiodącym internetowym sprzedawcą produktów dla dzieci. Firma realizuje dostawy bezpośrednio z magazynów lub od dostawców i utrzymuje zapasy produktów dla dzieci, od małych zabawek po foteliki samochodowe. Firma sprzedaje również używane artykuły dla niemowląt i nowe samochody dla niemowląt. Firma oferuje kilka milionów produktów online, w tym zabawki, ubrania dla dzieci, foteliki samochodowe i inne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *