Czy Twój noworodek 7 tygodni nie śpi?

Czy Twój noworodek 7 tygodni nie śpi?

Czy twój noworodek 7 tygodni nie śpi? Istnieje kilka możliwych powodów. Po pierwsze, Twoje dziecko jest prawdopodobnie przemęczone i przestymulowane, albo jedno i drugie. Dobrą wiadomością jest to, że Twój noworodek wkrótce ustali harmonogram snu. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o niektórych powszechnych przyczynach bezsenności u noworodków. Jeśli nadal nie wiesz, co robić, oto kilka sugestii. Możesz również skontaktować się z amerykańską Komisją ds. Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich (CPSC) w celu uzyskania pomocy.

Ten artykuł jest owocem współpracy naszej redakcji z portalem internetowym porady-poloznej.pl

Dziecko jest przemęczone

Być może zastanawiasz się, co zrobić, gdy Twój noworodek jest przemęczony. Dziecko, które jest przemęczone, trudno uśpić. W ciągu dnia może zacząć zasypiać przypadkowo. Ale w nocy walczą ze snem i budzą się ponownie. Mogą płakać więcej niż zwykle i kręcić się wokół łóżeczka. Pomimo tych starań, dziecko może nie spać przez cały potrzebny mu czas.

Przede wszystkim należy starać się, aby noworodek nie spał jednorazowo tylko przez 90 minut. Jeśli jednak ten przedział czasowy zostanie przekroczony, dziecko będzie zbyt zmęczone, aby zasnąć. Płacz dziecka stanie się bardziej nosowy i wysoki. Może też być marudne, wyginać się w łuk do tyłu i unikać kontaktu wzrokowego. Jeśli to zauważysz, powinieneś spróbować położyć je do łóżka wcześniej.

Przemęczenie może również powodować wczesne poranne budzenie się. Problem ten jest powszechny u niemowląt chronicznie pozbawionych snu. Dług senny spowodowany przemęczeniem może wpłynąć na architekturę snu. Ponadto może zmienić naturalny rytm poziomu kortyzolu w ciągu dnia. Przemęczone niemowlęta powinny być trzymane z dala od takich sytuacji. Poniżej wymieniono kilka wskazówek dotyczących postępowania z przemęczeniem u noworodków.

Nie wszystkie niemowlęta dają sygnały ostrzegawcze o tym, że są przemęczone. Niektóre mogą zasnąć gdziekolwiek się znajdują. W rezultacie rozpoznanie, kiedy twój noworodek jest przemęczony jest łatwiejsze niż rozpoznanie oznak przemęczenia. Oprócz upewnienia się, że Twój noworodek dostaje wystarczającą ilość snu, powinieneś być również przygotowany na wszelkie zmiany w zachowaniu Twojego dziecka. Aby pomóc dziecku poczuć się bardziej komfortowo, możesz zaplanować ciepłą kąpiel i kojącą rutynę na czas snu.

Opracowanie rutyny dla Twojego dziecka pomoże przerwać cykl braku snu. Rutyny nie muszą zaczynać się o określonych godzinach. Powinny raczej stanowić rytm lub przepływ czynności obejmujących karmienie, zabawę i czas czuwania. Twoje dziecko rozpozna przewidywalność i spójność, którą oferuje regularna rutyna. Wtedy Twój noworodek zacznie się czuć bardziej zrelaksowany i pewny siebie. A kiedy to się stanie, nauczy się samodzielnie zasypiać.

Utrzymywanie rutyny dla Twojego dziecka może pomóc mu lepiej zasnąć samodzielnie. Posiadanie harmonogramu snu i spójnych nawyków sennych pomoże im szybciej zasnąć. Jeśli Twój noworodek nie chce spać sam, swaddling może być bardzo kojący. Przypomina dziecku o komforcie w łonie matki i pomaga mu czuć się bezpiecznie i przytulnie. Jeśli nie jesteś w stanie sprawić, by Twoje dziecko samo zasnęło, najlepiej poszukaj profesjonalnej pomocy, by załagodzić sytuację.

Niezależnie od przyczyny problemu, Twój noworodek w końcu stanie się przemęczony, jeśli będzie się długo budził. Jeśli nie jesteś w stanie uśpić swojego dziecka, upewnij się, że obserwujesz je uważnie, aby zauważyć jego wskazówki i odpowiednio zareagować. Po sześciu miesiącach dziecko będzie bardziej konsekwentne i będzie lepiej spało. A upewniając się, że dziecko dostaje wystarczającą ilość snu każdej nocy, możesz mieć bardziej spokojną noc.

Niektóre z innych oznak przemęczenia obejmują wyginanie pleców w łuk, ciągnięcie za uszy lub ubranie oraz drapanie twarzy. To wszystko są oznaki dyskomfortu i świadczą o przemęczeniu. Ale te objawy są trudne do rozpoznania i mogą być frustrujące zarówno dla Ciebie, jak i Twojego dziecka. Dlatego warto wiedzieć, jak rozpoznać, kiedy Twój noworodek jest przemęczony i co możesz zrobić, aby pomóc mu zasnąć.

Dziecko jest nadmiernie pobudzone

Jednym z największych wyzwań w rodzicielstwie jest rozgryzienie sygnałów dziecka. Jeśli zauważasz, że Twoje dziecko nie śpi, być może nadmiernie je stymulujesz. Nie jest to niebezpieczne dla dziecka, ale z pewnością zaburza jego harmonogram snu i komfort. Co więc powinnaś zrobić, aby rozwiązać ten problem? Oto kilka pomysłów.

Po pierwsze, spróbuj zrozumieć, dlaczego Twoje dziecko jest nadmiernie pobudzone. Dzieci mogą łatwo stać się nadmiernie pobudzone podczas karmienia i drzemki. Kiedy zauważysz te oznaki, upewnij się, że odciąłeś aktywność, która może być nadmiernie stymulująca dla Twojego dziecka. Kluczem jest utrzymanie jak najspokojniejszego otoczenia. Jeśli dziecko nie jest w stanie uspokoić się na noc, spróbuj odwrócić jego uwagę za pomocą czynności uspokajających.

Nadmierna stymulacja jest częstym zjawiskiem u niemowląt, ale nie jest to jedyna przyczyna. Układ sensoryczny Twojego dziecka wciąż się rozwija, więc częsta nadmierna stymulacja może być objawem autyzmu. Utrzymywanie regularnych wizyt well z pediatrą dziecka jest również dobrym pomysłem, ponieważ lekarz może monitorować rozwój dziecka. Lekarz może również pomóc w opanowaniu nadmiernie pobudzonego zachowania dziecka, jeśli martwisz się o jego rozwój.

Jeśli Twoje dziecko jest nadmiernie pobudzone, jest to częsty powód niewyspania w wieku 7 tygodni. Niemowlęta są podatne na nadmierną stymulację, zwłaszcza im są młodsze. Oprócz rosnącego mózgu dziecka, otoczenie jest pełne aktywności, która może przytłoczyć ich zmysły. Zaczną płakać podczas zabawy, co będzie oznaką nadmiernej stymulacji.

Uspokajający ton lub znajome przedmioty mogą pomóc dziecku zasnąć. Możesz też zabrać je w ciemne, spokojne miejsce, gdzie będzie miało zapewnione bezpieczeństwo. W tym czasie możesz zrobić sobie przerwę i odpocząć. Gdy dziecko zaczyna marudzić, spróbuj wziąć głęboki oddech, policzyć do 10, a następnie spróbuj je uspokoić.

Kiedy dziecko jest nadmiernie pobudzone, najlepszym sposobem na uspokojenie go jest usunięcie środowiska wyzwalającego. Idealnie byłoby umieścić dziecko w pokoju dziecinnym, który jest ciemnym i cichym środowiskiem. Jeśli nie możesz dostać się do pokoju dziecinnego, możesz improwizować. Swaddling i pielęgnacja mogą również uspokoić dziecko. Uspokojenie dziecka może przynieść również zawijanie w kołderkę i trzymanie go na rękach.

Innym rozwiązaniem jest użycie huśtawki. Huśtawki pomagają dziecku łatwo zasnąć. Gdy dziecko rośnie, możesz przenieść je do huśtawki, co pomoże utrzymać je w wygodnej pozycji podczas snu. Huśtawka może również pomóc Ci położyć dziecko spać po stresującym dniu. Gdy dziecko skończy sześć miesięcy, można je umieścić w huśtawce na drzemkę.

Inną możliwą przyczyną braku snu Twojego dziecka jest nadmierna stymulacja. Twoje dziecko jest zbyt pobudzone, aby zasnąć i pozostać w stanie snu. Zamiast tego będzie pocierać swoją twarz o wszystko. Dziecko jest przestymulowane, gdy ma zbyt wiele stymulujących hormonów w swoim ciele. W końcu obudzi się z krzykiem i nie będzie mogło zasnąć.

O tym, czy Twoje dziecko jest przestymulowane czy przemęczone, decydują objawy, jakie u niego występują. Twoje dziecko często będzie w jednym z dwóch różnych stanów snu: lekkim i głębokim. Zazwyczaj w ciągu tej samej godziny dziecko przechodzi na przemian z jednego do drugiego. Twoje dziecko może być w jednym lub obu tych stanach snu, w zależności od tego jak bardzo jest zmęczone lub przestymulowane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *