Czy szampon dla dzieci zabije trawę?

Jak przygotować się na przyjście dziecka w 30 tygodniu

Jeśli zastanawiasz się, czy szampon dla dzieci zabije trawę, możesz nie wiedzieć, że w rzeczywistości działa on na poprawę struktury gleby i trawnika. Jako środek zwilżający, szampon dla dzieci wspomaga działanie herbicydów poprzez wchłanianie wody do gleby. Jeśli jednak obawiasz się, że szampon dla dzieci jest szkodliwy dla Twojego trawnika, istnieje kilka alternatywnych rozwiązań. W tym artykule omówimy wady i zalety stosowania szamponu dla dzieci na trawniku.

Czy szampon dla dzieci zabija trawę?

Pytanie „Czy szampon dla dzieci zabija trawę?” wydaje się na początku dziwne, ale ma on kilka ważnych zastosowań. Może kontrolować różne rodzaje owadów i działać jako środek powierzchniowo czynny, dzięki czemu środek chwastobójczy może skuteczniej wnikać w glebę. Nie tylko zabija chwasty, ale może również poprawić nawilżenie gleby i pozwolić nawozom do trawników lepiej przylegać. Pomimo swoich właściwości chwastobójczych szampon dla dzieci jest całkowicie bezpieczny dla Twojej trawy.

Nie jest do końca jasne, dlaczego warto zabijać trawę szamponem dla dzieci, ale ma on właściwości grzybobójcze, które mogą pomóc utrzymać ją przy życiu. Prosta mieszanka mydła do naczyń, wody i szamponu dla dzieci może być stosowana na trawę z dobrym skutkiem. Należy jednak stosować ją tylko w ciągu dnia. Upewnij się również, że nie zawiera ona żadnego mydła antybakteryjnego. Po przygotowaniu mieszanki spryskaj nią trawę.

Aby użyć szamponu dla dzieci na trawę, wystarczy kupić butelkę ogólnego szamponu dla dzieci w Wal-Marcie i umieścić ją w rozpylaczu z końcówką na wąż. Możesz także użyć oszczędzającego wodę opryskiwacza z wbudowanym zbiornikiem na płynny nawóz. Butelka mydła może pokryć do 3.000 stóp kwadratowych trawnika. Aby nawodnić trawnik po zastosowaniu mydła, podlej go na około 1 cal. Następnie należy odczekać kilka tygodni przed ponownym podlewaniem.

Powszechnym błędnym przekonaniem na temat szamponu dla dzieci jest to, że zabija on trawę. Odpowiedź na to pytanie jest nieco bardziej skomplikowana. Mydło nie szkodzi trawie, ale może zabijać niektóre owady. Mydło do naczyń może być w rzeczywistości korzystnym środkiem owadobójczym. Jednak większość „mydeł do naczyń” to tak naprawdę nie mydło, ale detergent. Detergent zawarty w mydle do naczyń, takim jak Dawn Dish Soap czy Seventh Generation, rozkłada woski i oleje w trawie, co sprawia, że trawa więdnie i obumiera.

Komercyjne nawozy organiczne

Większość komercyjnych nawozów organicznych zawiera inne składniki odżywcze oprócz N, P i K. Są one wytwarzane ze źródeł roślinnych i zwierzęcych i powoli uwalniają te składniki do gleby. Typowe roślinne i zwierzęce źródła nawozów organicznych obejmują mączkę z lucerny, mączkę z nasion bawełny, mączkę kostną i wodorosty. Nawozy organiczne mogą być również wytwarzane z niezmienionego fosforanu skalnego. Ilość składników odżywczych w komercyjnych nawozach organicznych nie powinna być większa niż 15 procent.

Aby prawidłowo zastosować komercyjny nawóz organiczny, należy zbadać glebę. Badanie gleby może określić, jakich składników odżywczych brakuje w Twoim trawniku. Na przykład gleba uboga w wapń potrzebuje gipsu, aby poprawić jej pH. Gleba o niskiej zawartości magnezu potrzebuje langbeinitu. Aby określić poziom składników odżywczych, należy wykonać testy w kilku miejscach trawnika. Testy gleby można uzyskać w lokalnych szkółkach lub biurach uniwersyteckich. Przed rozpoczęciem pracy należy poprosić o pudełko z próbkami.

Podczas gdy komercyjne nawozy organiczne zabijają trawę, stosowanie ich na trawniku pomoże glebie zachować wilgoć i zapobiegnie szkodnikom. Ponieważ nawozy organiczne są produkowane z naturalnych składników, nie spowodują negatywnego wpływu na glebę, w tym zanieczyszczenia wód gruntowych. Mogą być jednak nieporęczne i wymagają częstszego stosowania niż nawozy syntetyczne. Możesz również użyć biopestycydów, aby zapobiec inwazji szkodników i zabić owady. Jednak naturalne nawozy organiczne są droższe niż produkty syntetyczne.

Ważna jest ilość komercyjnego nawozu organicznego, którą powinieneś stosować. Należy dokładnie przestrzegać instrukcji zawartych na etykiecie, aby uniknąć spalenia nawozu. Nieprzestrzeganie zaleceń zawartych na etykiecie może doprowadzić do przedawkowania azotu w trawie. Powinieneś również być świadomy składników używanych w każdym z naturalnych nawozów i zrozumieć, jak działają razem. Zazwyczaj należy stosować około połowy zalecanej ilości, więc upewnij się, że dokładnie czytasz instrukcje.

Wybór nawozów organicznych do trawnika jest mądrym posunięciem, ponieważ nie tylko poprawią one zdrowie Twojego trawnika, ale także uratują ekosystem. Nawozy organiczne mają taki sam skład chemiczny jak nawozy syntetyczne, ale nie są przetwarzane jak nawozy rozpuszczalne. Nawozy organiczne potrzebują kilku lat, aby osiągnąć swój pełny efekt, ale pozostawią Twój trawnik wyglądający zdrowo i żywo. Będzie to zazdrość sąsiadów, więc należy spróbować dokonać przełączenia do produktów organicznych trawnika.

Alternatywy dla szamponu dla dzieci

Szampon dla dzieci jest doskonałym nawozem dla trawy. Możesz użyć go do karmienia trawy, mocząc go w amoniaku lub kombinacji tych dwóch. Połączenie to otwiera glebę i pomaga jej wchłonąć składniki odżywcze. Amoniak jest podstawowym źródłem azotu, który jest niezbędny dla roślin i trawy. Wodorotlenek amoniaku, sól amoniaku, to bezpieczny i skuteczny sposób na naturalne nawożenie trawnika.

Na rynku dostępnych jest wiele środków zwilżających, jednak tylko nieliczne z nich ulegają biodegradacji i są korzystne dla trawnika. Popularnym wyborem jest szampon dla dzieci, który zawiera środek powierzchniowo czynny i niewiele dodatków. Można go rozpylić bezpośrednio na trawę za pomocą opryskiwacza ogrodowego. Szampon dla dzieci jest biodegradowalny i nie zawiera substancji chemicznych, które mogą zabić trawę. Zamiast tego poszukaj produktu z niejonowym środkiem powierzchniowo czynnym, który nie zawiera SLS ani siarczanów.

Domowy spray na robaki

Jednym ze sposobów na zabicie robaków bez użycia produktów chemicznych jest zrobienie domowego sprayu na robaki. Szampon dla dzieci jest świetnym składnikiem do tego celu. Zawiera on kwasy tłuszczowe, które są częstym składnikiem mydeł owadobójczych. Roztwór z 1 do 2 łyżek stołowych zawiera wystarczającą ilość pestycydów, aby zabić trawę i inne rośliny. Możesz również zastosować roztwór do roślin domowych. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, użyj roztworu na trawę przed jej skoszeniem.

Wiele domowych przepisów na spray na owady jest skutecznych przeciwko różnym owadom. Czosnek w proszku, cebula i pieprz cayenne oraz kombinacja mydła do naczyń o zapachu cytryny i amoniaku to skuteczne środki odstraszające owady. Chociaż możesz nie chcieć używać tych środków w swoim trawniku, są one prostym sposobem na ochronę roślin. Możesz także zasadzić biedronki, zielone sznurówki i modliszki, które będą żywić się niechcianymi owadami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *