Czy czkawka u noworodka jest normalna?

5 wyjątkowych pomysłów na prezent dla noworodka

Jeśli Twój noworodek doświadcza czkawki, nie wpadaj w panikę! Są one całkowicie normalne i prawdopodobnie wkrótce ustąpią. Czytaj dalej, aby poznać przyczyny, objawy, sposoby leczenia i zapobiegania. Możesz pomóc swojemu dziecku uniknąć tego problemu, rozumiejąc, co może je powodować i jak im zapobiegać. Oto kilka wskazówek dla rodziców, jak łagodzić czkawkę u dziecka:

Symptomy

Wiele osób zastanawia się, czy ich nowe dziecko cierpi na czkawkę, czy nie. Istnieją pewne dowody, które sugerują, że jest ona związana z przekarmieniem, rozciągnięciem brzucha lub refluksem. Aby złagodzić czkawkę u noworodka, możesz ograniczyć szybkość karmienia i często bekać. Dziecko może mieć ten problem również z powodu słabego zatrzasku, więc upewnij się, że dziecko dobrze przylega do otoczki piersi i sutka.

Regularna czkawka powinna ustąpić, gdy Twój noworodek skończy rok. Jeśli trwa ona dłużej lub towarzyszą jej inne nieprawidłowe zachowania, czas odwiedzić lekarza. Zwieracz przełyku Twojego dziecka nie jest w pełni rozwinięty u noworodka, więc długotrwała czkawka może być oznaką GERD lub choroby refluksowej.

Przyczyny

Niektórzy ludzie przysięgają na domowe środki na czkawkę u noworodków, ale to podejście nie jest naukowo udowodnione. Ponadto, środki te nie są bezpieczne dla noworodków, ponieważ ich rozwój neurologiczny nie jest jeszcze zakończony. Środki, które znajdziesz w Internecie mogą zaszkodzić Twojemu dziecku. Dlatego pamiętaj, aby przestrzegać wszystkich środków ostrożności podczas radzenia sobie z czkawką u noworodków. Możesz również spróbować złagodzić dyskomfort dziecka, oferując mu butelkę z mlekiem lub smoczek.

Jedną z częstych przyczyn czkawki są problemy z karmieniem. Jeśli Twoje dziecko ma problemy z pewnym rodzajem pokarmu, to może to być infekcja lub zaburzenie trawienia. Na szczęście większość noworodków wyrasta z czkawki samodzielnie. Jeśli jednak zauważysz, że Twoje dziecko często ma czkawkę, wtedy powinnaś skonsultować się z lekarzem. Lekarz będzie mógł przepisać odpowiednie leki dla Twojego dziecka.

Leczenie

Jednym ze sposobów na powstrzymanie dziecka przed czkawką jest regularne bekanie. W przeciwieństwie do czkawki dorosłych, czkawka u noworodków zazwyczaj ustępuje sama po krótkim czasie. Jednak podczas karmienia może być konieczne zrobienie czegoś więcej niż tylko beknięcie. Podczas gdy najbardziej oczywistym rozwiązaniem jest karmienie piersią, powinnaś również trzymać dziecko w pozycji pionowej, aby zachęcić przeponę do rozluźnienia.

Istnieje wiele naturalnych środków zaradczych na czkawkę u noworodków. Chociaż nie udowodniono skuteczności smoczków, mogą one pomóc rozluźnić przeponę, co może zmniejszyć nasilenie czkawki. Niektórzy ludzie wierzą, że łączenie ziół z wodą pomaga złagodzić kolkę i inne dyskomforty jelitowe. Chociaż nie ma dowodów na poparcie tej praktyki, może to być opcja, jeśli Twoje dziecko jest nieugięte w kwestii pacyfikacji.

Zapobieganie

Co powoduje czkawkę u noworodka? Istnieje kilka powodów, dla których noworodki doświadczają tej dolegliwości, a Ty możesz pomóc im zapobiegać, obserwując, co dzieje się przed jej wystąpieniem. Nowe badanie przeprowadzone przez University College London sugeruje, że czkawka może być niezbędna do zdrowego rozwoju mózgu. Nie można jednak całkowicie wyeliminować potrzeby czkawki, dlatego należy starać się unikać sytuacji, które ją wywołują.

Jedną z przyczyn czkawki u niemowląt jest przekarmianie, które może wywołać jej objawy. Aby zapobiec temu problemowi, karm dziecko regularnie małymi posiłkami i często bekaj. Siorbanie przez dziecko oznacza, że połyka ono powietrze wraz z pokarmem. Stosowanie prawidłowych technik może pomóc w zapobieganiu czkawce. Następnym razem, gdy zauważysz, że Twoje dziecko ma czkawkę, pamiętaj, aby w miarę możliwości unikać tej sytuacji!

Naturalne środki zaradcze

Zioła są znane z łagodzenia czkawki u niemowląt. Różne zioła, w tym rumianek, imbir i koper włoski, są stosowane od wieków w celu uspokojenia niemowląt i ukojenia nerwu błędnego. Co ciekawe, zioła te nie są regulowane przez Food and Drug Administration, więc rodzice powinni omówić swój wybór suplementów ziołowych z lekarzem. Niektóre wody z grilla zawierają alkohol, który może być szkodliwy dla niemowląt.

Kilka powodów może przyczynić się do częstej czkawki u niemowląt. Częsta czkawka może być wskaźnikiem refluksu, który powoduje obecność dodatkowego powietrza w żołądku. Oprócz dyskomfortu, stała czkawka może powodować wyczerpanie, rozdrażnienie i bezsenność. W ciężkich przypadkach, mogą one powodować aspiracyjne zapalenie płuc. Większość czkawek jest nieszkodliwa i w końcu ustąpi wraz z wiekiem dziecka i dojrzewaniem narządów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *