Czego się spodziewać, gdy się spodziewasz

Czego się spodziewać, gdy się spodziewasz

What to Expect When You’re Expecting to romantyczny film komediowy w reżyserii Kirka Jonesa i napisany przez Shauna Crossa. Film oparty jest na książce Heidi Murkoff z 1984 roku „What to Expect When You’re Expecting”. Śledzi doświadczenia pięciu par związane z ciążą i rodzicielstwem.

Książka Heidi Murkoff

„What to Expect When You’re Expecting” to doskonały przewodnik dla przyszłych rodziców. Stała się ona podręcznikiem „go-to” dla rodziców na całym świecie. Jest pełna przydatnych porad dla przyszłych rodziców, w tym wskazówek dotyczących zapobiegania przedwczesnemu porodowi, karmienia piersią i nadawania imion nowemu dziecku. Jest to lektura obowiązkowa dla każdej oczekującej pary.

Książka Heidi Murkoff stała się kultowym bestsellerem. Została uznana za jedną ze 100 najbardziej wpływowych osób Time’a. Jej książka zainspirowała również film What to Expect When You’re Expecting, który został wydany w 2012 roku. Heidi była producentem wykonawczym i gwiazdami są Jennifer Lopez, Chris Rock, Matthew Morrison i sama Heidi.

Ta książka zawiera wszystkie informacje, które trzeba wiedzieć w czasie ciąży. Obejmuje wszystkie dziewięć miesięcy ciąży i zawiera informacje dla tatusiów, jak również. Książka jest zorganizowana według tygodni i zawiera szczegółowe informacje na temat rozwoju dziecka. Obejmuje również zagadnienia związane z okresem przedkoncepcyjnym.

What to Expect When You’re Expecting jest jedną z najpopularniejszych książek o rodzicielstwie. Sprzedała się w ponad 19 milionach egzemplarzy i ma już piąte wydanie. W czerwcu 2015 roku stała się najdłużej utrzymującym się tytułem na liście bestsellerów The New York Times i utrzymuje ten rekord do dziś. USA Today uznał ją również za jedną z 25 najbardziej wpływowych książek ostatniego ćwierćwiecza.

Misją What to Expect Project jest pomoc potrzebującym mamom w przeprowadzeniu bezpiecznej, zdrowej ciąży i porodu. Organizacja szkoli dostawców usług medycznych i personel klinik w zakresie wskazówek i porad zawartych w książce. Książka zawiera również płytę DVD z mnóstwem praktycznych i realistycznych wskazówek. Empatyczna narracja Heidi Murkoff oferuje praktyczne porady i realistyczne spostrzeżenia.

Ciąża Jules i Evana

Serial śledzi życie pięciu par, z których wszystkie są w ciąży. Pary te to para celebrytów i trenerów fitness, a ich relacje przeplatają się. Po tym wszystkim telewizyjna guru fitness Jules dowiaduje się, że jest w ciąży, podobnie jak gwiazda tanecznego show Evan. Wendy i Gary, w międzyczasie, mają trudny czas radzenia sobie z hormonami ciążowymi, podczas gdy Gary próbuje nadążyć za Skyler, alfa-tata rodziny.

Jules i Evan mają problemy ze sobą. Evan chce, żeby Jules została, ale ona nie chce zostawić dziecka. Czuje, że chce wszystko robić sama, a to boli Evana. Tymczasem Holly urządza wielkie przyjęcie, aby uczcić wielki dzień. Nie mówi jednak Alexowi o utracie pracy, a on uważa, że nie stać ich na dziecko. Przeprasza jednak, że nie powiedziała Alexowi.

Poronienie Rosie i Marco

Rosie i Marco przenieśli swój związek na nowy poziom, gdy odkryli, że Rosie jest w ciąży. Po braku miesiączki i wykonaniu testu ciążowego, dowiedziała się, że rzeczywiście jest w ciąży. Niestety, poroniła między pierwszym a drugim trymestrem. Teraz para musi podjąć trudną decyzję, co dalej.

W odcinku Rosie budzi się w szpitalu i krwawi. Z pomocą przychodzi jej Marco. Dziewczyna próbuje zamaskować swój ból, sugerując, że to jej wina, ale że cieszy się, że wyszło to im obojgu na dobre. Jej zaprzeczenie sugeruje również, że cierpiała na depresję po poronieniu. Poronienie komplikuje jej związek z Marco, ale oboje w końcu się godzą.

Marco przybywa do Malgudi przed Rosie, mężczyzna ubrany jak odkrywca. Wygląd mężczyzny jest tym, co prowadzi do pseudonimu, Marco. Rosie jest ambitną kobietą, ale cierpi na poważny kompleks niższości. Wyszła za Marco ze względu na jego status społeczny. Jej mąż jest jednak archeologiem i jest nieczuły.

Para od dwóch lat starała się o dziecko. Mimo że nie byli biologicznie zgodni, łączy ich silna matczyna więź. W końcu zamieszkują razem i zostają rodzicami. Jednak pewnej nocy Rosie odkrywa, że krwawi i poroniła. Marco jest zszokowany i chce odejść, ale Rosie nalega, by zostali razem.

Środki ostrożności podczas trzeciego trymestru

Trzeci trymestr ciąży to czas dodatkowych środków ostrożności i wskazówek dotyczących bezpieczeństwa. W miarę zbliżania się do końca ciąży, możesz odczuwać więcej bólów i zaczynać niepokoić się o zbliżający się poród. Na tym etapie Twoje dziecko ma już prawie zakończony rozwój i w pełni uformowane kości. Zaczyna również otwierać oczy i wyczuwać światło. Jego ciało zacznie gromadzić składniki odżywcze i minerały, przygotowując je do porodu.

W tym czasie możesz rozpocząć regularne wizyty prenatalne co dwa tygodnie. Płód ma około 19 do 21 cali długości i waży około 6 do 9 funtów. Lekarz może również wykonać badanie moczu w celu wykrycia poziomu glukozy i albuminy w Twojej krwi. Wysoki poziom tych dwóch białek może sygnalizować stan przedrzucawkowy lub hiperglikemię.

W trzecim trymestrze Twój brzuch będzie się powiększał, ponieważ Twoja macica rośnie. W związku z tym unikaj spania na plecach. Może to zmniejszyć przepływ krwi do macicy i zwiększyć dyskomfort. Unikaj również podnoszenia ciężkich przedmiotów lub pracy z chemikaliami podczas ciąży. Ponadto, jeśli musisz wspinać się po drabinach, skorzystaj z pomocy. W tym czasie Twoja równowaga będzie zaburzona i możesz odczuwać zawroty głowy i zmęczenie.

Chociaż możesz nie mieć ochoty na wiele, ważne jest, aby pozostać aktywną podczas trzeciego trymestru. Jest to ważny czas, w którym możesz obserwować wzrost i rozwój dziecka. W tym czasie przyrost masy ciała będzie większy, ale zmniejszy się w miarę zbliżania się terminu porodu. Możesz nawet stracić kilogram lub dwa. Pamiętaj, aby omówić swoje postępy z lekarzem i dokonać niezbędnych zmian.

Propozycja książki Heidi w ciąży

Heidi Murkoff napisała propozycję książki będąc w ciąży. Poszło o to, aby stać się bestsellerowym przewodnikiem rodzicielskim „What to Expect When You’re Expecting”. Była w stanie wykorzystać swoje własne doświadczenia jako pierwszej matki, aby napisać książkę, która pomoże innym rodzicom przygotować się na ich nadchodzące przybycie. Heidi i jej mąż mieszkają w południowej Kalifornii.

Heidi występowała w setkach programów telewizyjnych i radiowych, w tym w Good Morning America, CNN, The Early Show, Oprah i ABC’s Good Morning Australia. Jej bestsellerowe książki są również szeroko dostępne i cieszą się uznaniem na całym świecie. Jest matką dwójki dzieci, Wyatta i Lennoxa.

Bestsellerowa autorka „What to Expect When You’re Expecting” opowiada o procesie pisania i ewolucji swojej książki. Mówi również o roli ojca i partnera w nowej rodzinie. Oprócz omówienia znaczenia rodziny i przyjaciół podczas ciąży, Heidi dzieli się również historią stojącą za jej książką i tym, jak pomogła jej ją napisać.

Pasja Heidi do zdrowia kobiet i dzieci doprowadziła ją do stworzenia What to Expect Project, organizacji non-profit, która zapewnia usługi zdrowotne i edukacyjne dla niezadłużonych matek. What to Expect Project szkoli również pracowników służby zdrowia, położne i pracowników społecznych w zakresie bezpiecznych i zdrowych ciąż. Projekt pomaga również matkom w krajach rozwijających się uzyskać opiekę, której potrzebują, aby urodzić zdrowe dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *