Co zrobić, gdy Twoje dziecko uderzy kogoś innego

Co zrobić, gdy Twoje dziecko uderzy kogoś innego

Jeśli Twoje dziecko zostało uderzone przez inne dziecko, prawdopodobnie zastanawiałeś się, co zrobić. Możesz dowiedzieć się więcej o oznakach wstrząsu mózgu, oznakach problemów rozwojowych i co zrobić, jeśli Twoje dziecko zostało uderzone. Istnieje kilka ważnych czynników, które należy rozważyć przed zabraniem dziecka do lekarza. Poniżej znajduje się kilka pomocnych wskazówek. Warto również przeczytać ten artykuł, aby poznać najczęstsze powody, dla których dzieci się uderzają i jak je zauważyć.

Wstrząs mózgu

Jeśli podejrzewasz, że Twoje dziecko doznało wstrząsu mózgu, powinieneś zabrać je do lekarza. Pediatra jest dobrym źródłem fachowej porady i może przeprowadzić ocenę medyczną oraz udokumentować uraz. Lekarz zapyta o szczegóły urazu, w tym co się stało i jakie objawy wystąpiły u dziecka po urazie. Mogą również przeprowadzić badanie neurologiczne i ogólne badanie fizyczne.

Objawy wstrząsu mózgu obejmują zmiany w pamięci i ocenie sytuacji, zmiany w równowadze oraz zwiększoną wrażliwość na dźwięk i światło. Dzieci ze wstrząśnieniem mózgu powinny zostać usunięte z miejsca zabawy i zabrane na pogotowie w celu zbadania. Niektóre wstrząsy mogą nawet zagrażać życiu. Ważne jest, aby wiedzieć, czego szukać u dziecka, jeśli podejrzewamy, że zostało potrącone przez samochód.

Objawy wstrząsu mózgu

Objawy wstrząsu mózgu po uderzeniu dziecka różnią się intensywnością, czasem trwania i natężeniem. Objawy wstrząsu mózgu zależą od tego, jak poważnie został on uszkodzony i mogą trwać minuty lub tygodnie. Jednak lekarz dziecka może pomóc określić odpowiednie ramy czasowe dla powrotu do normalnych działań. W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji należy udać się do lekarza. W tym artykule omówiono typowe objawy i co należy zrobić, jeśli u dziecka wystąpią.

Chociaż objawy wstrząsu mózgu mogą być różne w różnym wieku i na różnych etapach, ogólny schemat jest taki sam. Jeśli nie jesteś pewien, odwiedź pediatrę. Kiedy Twoje dziecko upadnie na głowę, naturalne jest, że martwisz się o możliwość wystąpienia wstrząsu mózgu. Jednak możesz nie być w stanie rozpoznać objawów na własną rękę. Oto kilka powszechnych objawów, które mogą wskazywać na wstrząs mózgu.

Opcje leczenia

Istnieje kilka opcji leczenia dostępnych dla dzieci, które zostały uderzone w głowę. Upadek, wypadek lub sytuacja, w której dziecko było maltretowane, może spowodować uderzenia w głowę. Łagodne obrażenia mogą obejmować niewielkie krwawienie i guzek. Poważne urazy mogą obejmować wstrząs mózgu, który obejmuje wstrząs mózgu wewnątrz czaszki. Chociaż objawy wstrząsu mózgu u dzieci mogą być trudne do wykrycia u niemowlęcia, powinno ono zostać natychmiast zbadane przez lekarza.

Lekarz może pomóc dziecku zrozumieć przyczynę urazu i ustalić najlepszy sposób leczenia. Ponieważ istnieje wiele różnych rodzajów urazów urodzeniowych, leczenie Twojego dziecka będzie zależało od jego specyficznych okoliczności. Ważne jest, aby szukać pomocy medycznej dla dziecka uderzonego w głowę tak szybko, jak to możliwe, ponieważ poważne urazy mózgu są trudniejsze do leczenia. Ponadto, im szybciej uraz zostanie wykryty, tym większe są szanse na zapobieżenie poważnym, długoterminowym problemom.

Oznaki problemu rozwojowego

Kiedy Twoje dziecko uderza się w głowę, możesz się zastanawiać, czy mamy do czynienia z problemem rozwojowym. Chociaż zachowanie to jest dość powszechne wśród noworodków, może ono również wskazywać na coś poważniejszego. Dzieci często uderzają się, aby zwrócić na siebie uwagę lub zastąpić aktywność. Jednak rzeczywistość jest taka, że wyobraźnia dzieci jest nieograniczona, a to zachowanie jest zazwyczaj normalne i wyrasta z niego z czasem. Jeśli Twoje dziecko uderza się regularnie przez miesiące lub lata, możesz chcieć rozważyć problemy rozwojowe Twojego dziecka.

Istnieje wiele przyczyn uderzeń w głowę, w tym upadki, wypadki i sytuacje związane z nadużyciami. Drobne uderzenia mogą wiązać się z obrzękiem lub guzkiem. Łagodne urazy mogą być spowodowane wstrząsem mózgu, natomiast poważniejsze mogą spowodować trwałe uszkodzenie głowy. Poważne urazy mogą spowodować utratę przytomności, wymioty i znaczną zmianę w zachowaniu dziecka. Jeśli podejrzewasz, że Twoje dziecko cierpi na problem rozwojowy, pierwszym krokiem jest zasięgnięcie pomocy lekarskiej.

Profilaktyka

Większość niemowląt w pewnym momencie w pierwszym roku życia dostaje uderzenia w głowę. Wynika to z faktu, że ich mięśnie szyi nie są w pełni rozwinięte, a środek ciężkości znajduje się bliżej głowy niż tułowia. Podczas gdy większość uderzeń w głowę jest niewielka i goi się wraz z pocałunkiem, niektóre urazy głowy są bardziej poważne. Jeśli Twoje dziecko zostało uderzone, oto kilka środków ostrożności, które możesz podjąć, aby pomóc zapobiec przyszłym urazom głowy.

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić jest upewnienie się, że podłoga Twojego dziecka jest antypoślizgowa. Jeśli Twoja podłoga jest twarda, upewnij się, że Twoje dziecko nie stoi lub nie bryka po śliskiej powierzchni. Jeśli możesz, użyj mat antypoślizgowych lub dywaników w miejscach, gdzie dziecko będzie się bawić. Należy również unikać pozostawiania dziecka samego na niebezpiecznym przedmiocie, takim jak stół czy kanapa. Należy również upewnić się, że dziecko nie korzysta z chodzików z kółkami. Unikaj placów zabaw z nierównymi podłogami i upewnij się, że dziecko nigdy nie jest pozostawione samo na takich powierzchniach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *