Co powoduje, że dziecko płacze?

Perkembangan Bayi Dalam Hari Berusia 5 Bulan

Co powoduje, że dziecko płacze? Oto kilka najczęstszych powodów, w tym ból, nadmierna stymulacja i nuda. Jeśli żadna z nich nie brzmi znajomo, sprawdź poniższe sugestie. Sprawdź również, jakie są przyczyny choroby refluksowej przełyku. Płacz dziecka może być również spowodowany zbyt stymulującym środowiskiem, takim jak głośny pokój lub głośny odkurzacz. Kojący, naturalny dźwięk, taki jak fale oceanu lub biały szum wentylatora może pomóc uspokoić płaczące dziecko.

Zapraszamy do lektury artykułu, który jest owocem naszego partnerstwa z estelime.pl

Nadmierna stymulacja

Dlaczego dziecko płacze, gdy jest nadmiernie stymulowane? Nadmierna stymulacja może prowadzić do opóźnień w rozwoju, problemów z zachowaniem i reakcji emocjonalnych. Ogólnie rzecz biorąc, nadmierna stymulacja jest normalna dla dziecka, ale czasami reakcja emocjonalna dziecka jest wskaźnikiem stanu chorobowego, takiego jak zaburzenia ze spektrum autyzmu lub zaburzenia uwagi. Jeśli zauważysz, że Twoje dziecko częściej płacze lub wykazuje inne nietypowe zachowania, powinieneś skontaktować się z pediatrą dziecka.

Jeśli to możliwe, unikaj nadmiernej stymulacji, trzymając się regularnego harmonogramu. Ogranicz czas korzystania z ekranu – jeśli to możliwe, unikaj go u małych dzieci do ukończenia drugiego roku życia. Wyznacz cichy pokój podczas przerw i staraj się ograniczyć czas spędzany przy ekranie, jeśli to możliwe. Unikaj podawania dziecku słodyczy i staraj się ograniczyć do minimum interakcje z innymi ludźmi. Jeśli musisz wziąć udział w jakimś wydarzeniu, poinformuj gospodarza, że będziesz tam tylko przez krótki czas. Pomocne w zachowaniu spokoju dziecka jest również trzymanie się rutyny.

Ból

Dzieci płaczą, ponieważ odczuwają ból. Jednak niektóre dzieci mają mniejszą tolerancję na ból niż inne. Możesz się zastanawiać, dlaczego Twoje dziecko płacze tak długo. Najlepiej zapytać o to pracownika służby zdrowia. Ból sprawia, że dzieci płaczą z różnych powodów. Oto kilka typowych powodów. Płacz dziecka z powodu bólu może trwać kilka godzin lub dłużej. Ból powoduje również, że płaczą one bez wyraźnego powodu. Ale co tak naprawdę powoduje, że dzieci płaczą bez widocznego powodu?

Płacz dziecka z powodu bólu ma dwie główne cechy: zaczyna się bez ostrzeżenia, jest głośny i długi. Może również napinać się i trzymać ręce lub stopy. Jeśli Twoje dziecko płacze z bólu, najlepiej przyjrzyj mu się dokładnie. Ważne jest, aby upewnić się, że dziecku nie grozi żadne niebezpieczeństwo. Oprócz bólu, dziecko płaczące z bólu może być również strapione lub potrzebować uwagi.

Nuda

Twoje dziecko może płakać z nudów, ale mogłaś tego nie zauważyć. Dzieci wykazują wiele oznak znudzenia, w tym ziewanie, odwracanie wzroku, wiercenie się i płacz. Możesz mieć ochotę pocieszyć dziecko śpiewając mu piosenkę lub dając coś do zrobienia, ale powinnaś spróbować ustalić, czy nuda jest główną przyczyną jego zdenerwowania.

Chociaż prawdą jest, że dzieci nie rozumieją pojęcia nudy, należy pamiętać, że często zdarza się, że tracą zainteresowanie czymś na dłużej niż pięć minut. Jeśli zauważysz, że Twoje dziecko ziewa lub wierci się, to znak, że jest znudzone. Jeśli tak jest, spróbuj dać mu coś nowego do zrobienia. To da ich mózgom czas na nadrobienie zaległości i zrelaksowanie się.

Choroba refluksowa przełyku

Jeśli chcesz wiedzieć, dlaczego Twoje dziecko płacze, istnieje kilka możliwych przyczyn. U wielu niemowląt występuje „kolka”, czyli nadmierny płacz po jedzeniu, ale u innych przyczyną jest choroba refluksowa przełyku (GERD). W niektórych przypadkach lekarze mogą przepisać leki hamujące wydzielanie kwasu żołądkowego. Jeśli podejrzewasz, że Twoje dziecko cierpi na GERD, lekarz zaleci zmianę diety i leki zmniejszające wydzielanie kwasu.

GERD jest stanem, który może wpływać na wzrost dziecka. Jeśli nie jest leczona, może prowadzić do poważniejszych powikłań, w tym uszkodzenia przełyku. Chociaż niektóre dzieci doświadczają pełnego ataku, większość dzieci z GERD może być leczona w sposób naturalny. GERD może trwać do końca dzieciństwa dziecka, dlatego powinno ono regularnie poddawać się badaniom kontrolnym u lekarza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *