Co jedzą nowonarodzone ptaki?

Co jedzą nowonarodzone ptaki?

Czy zastanawiałeś się kiedyś, co jedzą nowo narodzone ptaki? Oto krótki przegląd. Owady, nasiona, zboża i owoce. To wszystko są dobre źródła białka, węglowodanów i kwasów tłuszczowych. Ptaki spożywają również materię nieorganiczną, jak martwe liście i owady. Jednak zwierzęta te preferują pokarmy roślinne, takie jak nasiona i owoce, które mogą dostarczyć im ważnych składników odżywczych i minerałów.

Owady

Co jedzą młode ptaki? Większość gatunków ptaków karmi swoje młode przez dwa i pół tygodnia, ale może się to znacznie różnić. Na przykład jerzyki karmią swoje młode do ósmego tygodnia życia. Nowonarodzone ptaki potrzebują dużo energii, aby rosnąć, więc żywią się owadami, owocami i warzywami, a czasem nawet w niewielkich ilościach ziarnem dla ptaków. Należy jednak pamiętać, aby nie podawać dziecku całych orzeszków ziemnych, gdyż może się ono udławić.

Powinieneś podawać młodym ptakom pożywne pokarmy i smakołyki przynajmniej raz na 15-20 minut, od wschodu do zachodu słońca. Należy oferować pokarm bogaty w białko, taki jak owady. Możesz również podawać jagody, nasiona lub inny wysokiej jakości pokarm dla ptaków. Karmienie małego ptaka jest łatwe, jeśli masz odpowiedni sprzęt i witaminy. Upewnij się tylko, że oferujesz mu wystarczającą ilość jedzenia i wody, aby był zadowolony.

Owoce

Pokarmy, które jedzą nowonarodzone ptaki różnią się od tych, które jedzą dorosłe ptaki. Podczas gdy dorosłe ptaki są w stanie jeść większość rzeczy, które nie byłyby szkodliwe dla ich młodych, potrzeby żywieniowe niemowląt są zupełnie inne. Owoce są świetnym wyborem w tym celu, a najbardziej dojrzałe banany są doskonałe dla ptaków. Upewnij się, że przygotowujesz ich jedzenie starannie, ponieważ małe ptaki muszą być karmione co 10 do 20 minut, i upewnij się, że pozostawiasz im wystarczająco dużo czasu na otwarcie rachunków.

Truskawka to owoc bezpieczny dla małych ptaków. Łatwo je przekąsić, a ponadto zawierają wiele składników odżywczych, które są ważne dla ich rozwoju. Truskawki są szczególnie miękkie i są bezpieczne do jedzenia dla małych ptaków. Przed podaniem ich małym ptaszkom należy je rozgnieść lub drobno posiekać. W ten sposób można zapewnić, że nie są one narażone na działanie substancji toksycznych, takich jak plastik lub chemikalia.

Nasiona

Większość nowo narodzonych ptaków, które widzisz na ziemi, to pisklęta. Nie potrafią one jeszcze latać, więc pozostają pod opieką rodziców. Siewki są bardzo małe i nie potrafią latać, ale potrafią skakać i trzepotać. Mają krótkie ogonki i potrafią złapać się za palec lub gałązkę. Najlepiej nie dotykać i nie przeszkadzać im, dopóki nie urosną na tyle, by móc latać.

Kiedy wychowujesz małego ptaszka, pamiętaj, aby karmić go nasionami. Rodzice często mieszają nasiona ptaków z mlekiem roślinnym, aby zapewnić swoim młodym potrzebne składniki odżywcze. Ludzkie mleko nie jest odpowiednie dla tych maleńkich ptaków, a ich układ pokarmowy nie jest wystarczająco rozwinięty, aby je przetworzyć. Na szczęście pokarm oferowany małym ptakom przez ich rodziców będzie bezpieczny i zdrowy. Dlaczego więc powinniśmy podawać naszym młodym ptakom ludzkie mleko? Oto kilka wskazówek:

Zboża

Jeśli jesteś właścicielem ptaków, być może zastanawiasz się, czy zboża są bezpieczne dla Twoich pierzastych przyjaciół. Podczas gdy niektórzy eksperci podnieśli kwestię bezpieczeństwa zbóż dla ptaków, wielu weterynarzy twierdzi, że są one bezpieczne i zdrowe dla ptaków. Pierwszą rzeczą, którą należy wiedzieć jest to, co zawierają zboża. Wiele z nich ma wysoką zawartość skrobi, cukru lub obu. Na szczęście na rynku dostępnych jest wiele marek, które mają różny poziom każdego z nich.

Choć może to brzmieć atrakcyjnie, należy pamiętać, że małe ptaki mają inne potrzeby żywieniowe niż dorosłe. Niektóre pokarmy dla dorosłych ptaków mogą wręcz zaszkodzić rozwijającemu się układowi pokarmowemu młodego ptaka. Z tego powodu ważne jest, aby podawać ptakom tylko najbardziej odżywcze pokarmy, które zaspokoją ich potrzeby żywieniowe. Ponadto, młode ptaki mogą spożywać większą ilość surowego mięsa niż dorośli, dzięki czemu otrzymają większą część potrzebnego im białka i wody. Nie myśl też, że mleko jest bezpieczne dla ptaków małych. Ptaki nie mogą trawić mleka, więc nie jest to dla nich idealny pokarm. Mleko jest również toksyczne dla ptaków.

Miękki pokarm

Mały ptak potrzebuje co najmniej miękkiej diety przez tydzień lub dwa, dopóki nie zacznie jeść stałych pokarmów. Zaleca się karmienie ich sześć do 10 razy dziennie, dopóki nie otworzą oczu. Pamiętaj, aby zapisywać zmiany w diecie i wadze, aby upewnić się, że dajesz swojemu ptakowi najlepszy możliwy start. Nie zapominaj również o regularnym myciu pokarmu i częstej zmianie ściółki.

Ważne jest również, aby nie podawać ptakom gruboziarnistego lub suchego pokarmu, ponieważ mogą się nim zadławić i sprawić wiele kłopotów. Jeśli chodzi o pokarm, to ptaki rodzicielskie karmią swoje pisklęta wyłącznie miękkim pokarmem, aż do osiągnięcia przez nie pewnego wieku. Co ciekawe, niektóre rodzaje pokarmu nie są dobre dla młodych ptaków, takie jak chleb i mięso, ponieważ są zbyt duże i nie pomogą w trawieniu i prawidłowej syntezie. Dlatego dobrą alternatywą jest podawanie ptakowi codziennie niewielkiej ilości mięsa.

Materiał gniazdowy

Ptaki są wszystkożerne i polegają na materiale gniazdowym w celu ich odżywiania. Ważne jest, aby zapewnić ptakom niezbędne materiały do wykonania gniazda. Często wystarczy mały koszyk. Plastikowe pojemniki z otworami w dnie działają równie dobrze. Materiał na gniazda można również łatwo zebrać w przydomowym zakątku lub na stosie kompostu. Ptaki przebierają w kompoście i znajdują odpowiedni materiał do budowy gniazda.

Utrzymuj temperaturę gniazda na poziomie 95 stopni Fahrenheita przez mniej niż tydzień. Temperatura powinna spadać o pięć stopni każdego tygodnia. Noworodki są bardziej narażone na przegrzanie lub wychłodzenie niż dorosłe ptaki. Dzieje się tak dlatego, że nie są jeszcze pokryte izolującymi piórami. Dlatego ważne jest, aby zapewnić ptakom odpowiednią temperaturę w ich gniazdach. Istotna jest również odpowiednia wilgotność powietrza. Gniazdo powinno być przykryte i zapewniać ptakom odpowiednią wilgotność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *