Baby Zyrtec

Co się dzieje, gdy Twój noworodek ma więcej niż 8 mokrych pieluch na dobę?

Baby Zyrtec to silny lek przeciwhistaminowy, który pomaga dzieciom w częstych objawach kataru siennego i alergii. Zawiera 5 miligramów chlorowodorku cetyryzyny w butelce 5 ml i zapewnia do 24 godzin ulgi w typowych objawach kataru siennego i alergii. Pomaga dzieciom z katarem, swędzącymi wodnistymi oczami i kichaniem.

Przedstawiamy materiał opracowany na zlecenie sklepbabyland.pl

Cetyryzyna jest lekiem przeciwhistaminowym

Najczęściej stosowana dawka cetyryzyny w leku Zyrtec dla dzieci to 5 mg przyjmowane dwa razy na dobę. Średnia dawka dla dzieci w wieku od dwóch do 11 lat wynosi 2,5mg dwa razy na dobę, natomiast dla młodszych dzieci dawka może być zmniejszona do połowy tej ilości. Lekarze obliczają dawkę na podstawie masy ciała i wieku dziecka. Cetyryzynę można przyjmować z jedzeniem lub bez. Niemowlęta muszą połykać tabletki w całości.

Podczas stosowania cetyryzyny ważne jest, aby przyjmować lek zgodnie z zaleceniami. Należy jednak unikać przyjmowania cetyryzyny z niektórymi lekami. Niektóre z tych leków mogą wchodzić w interakcje z cetyryzyną, co może powodować senność. Ten lek może utrudniać siusianie i może zwiększać ryzyko wystąpienia innych działań niepożądanych. W związku z tym przed zastosowaniem cetyryzyny należy zawsze skonsultować się z lekarzem.

Cetyryzyna występuje w różnych postaciach, w tym w tabletkach, tabletkach do żucia i syropie o przedłużonym uwalnianiu. Zazwyczaj przyjmuje się ją raz dziennie z lub bez jedzenia. Ważne jest, aby przyjmować lek o tej samej porze każdego dnia. Pamiętaj, aby uważnie czytać etykietę, aby uniknąć zażycia zbyt dużej dawki. Większość ludzi potrzebuje tylko niewielkiej ilości cetyryzyny, aby doświadczyć ulgi w objawach.

Ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem przed podaniem dziecku leku przeciwhistaminowego. Istnieją pewne obawy dotyczące karmienia piersią i cetyryzyny. Niektóre z tych leków powodują senność i mogą upośledzać wytwarzanie mleka matki. Jeśli Twoje dziecko zacznie odczuwać senność po zażyciu cetyryzyny, natychmiast skontaktuj się z lekarzem. Nie chcesz, aby Twoje dziecko było rozdrażnione i odczuwało dyskomfort.

Jest to lek przeciwhistaminowy

Jeśli Twoje dziecko ma alergię lub jest przeziębione, może potrzebować leku przeciwhistaminowego. Lek ten występuje w dwóch postaciach: syropu doustnego i tabletki o przedłużonym uwalnianiu. Te ostatnie uwalniają lek stopniowo do organizmu dziecka w ciągu 12 godzin. Pamiętaj, aby podawać dziecku jedną tabletkę dziennie lub dwie oddzielne dawki, jeśli dziecko jest starsze.

Podczas gdy dorośli mogą przyjmować lek Zyrtec bez recepty lekarskiej, dzieci poniżej dwóch lat powinny przyjmować tylko płynne tabletki. Dzieci nie powinny brać Zyrtecu, jeśli mają choroby wątroby lub nerek, więc najlepiej porozmawiać z lekarzem przed podaniem im leku. Istnieje niewiele skutków ubocznych tego leku, które zazwyczaj trwają tylko kilka godzin lub dni. Chociaż lek może pomóc w objawach alergii, nie może zapobiec zagrażającej życiu anafilaksji, która może być śmiertelna. W takim przypadku do podania dziecku leku potrzebny jest epipen.

Leki przeciwhistaminowe działają poprzez blokowanie wpływu histaminy na organizm. Istnieją dwa główne podtypy leków przeciwhistaminowych: Antagoniści receptorów H-1 i H-2. Leki przeciwhistaminowe H-1 są stosowane w leczeniu alergii, natomiast leki przeciwhistaminowe H-2 są powszechnie stosowane w leczeniu problemów żołądkowych i innych schorzeń przewodu pokarmowego. Ich struktura nazewnicza mówi również lekarzom i naukowcom, na jaki typ komórek są ukierunkowane podczas stosowania leku przeciwhistaminowego.

Chociaż leki przeciwhistaminowe są dostępne bez recepty, rodzice powinni skonsultować się z pediatrą swojego dziecka przed podaniem leku, aby zapobiec komplikacjom. Będą oni znali prawidłowe dawkowanie i upewnią się, że lek nie wywołuje żadnych działań niepożądanych. Wiele leków przeciwhistaminowych nie powoduje senności, co oznacza, że są bezpieczne do podania dziecku. W przypadku dziecka, które ma mniej niż dwa lata, najlepiej wybrać formę nie powodującą senności.

Może powodować senność

Leki przeciwhistaminowe Benadryl i Zyrtec mogą powodować senność u dziecka, ale mogą też zwiększać pobudliwość. Oba produkty zawierają cetyryzynę, lek przeciwhistaminowy drugiej generacji. Zyrtec jest również dostępny w formie generycznej. Jednoczesne przyjmowanie obu leków może powodować senność. Jeśli Twoje dziecko odczuwa senność po zażyciu któregokolwiek z tych leków, rozważ skonsultowanie się z lekarzem.

Przyjmowanie leków przeciwhistaminowych może powodować senność. Leki te nie są przeznaczone do długotrwałego stosowania. Osoby przyjmujące lek Zyrtec powinny zachować ostrożność podczas prowadzenia pojazdów lub obsługiwania maszyn. Powinny one jednak przerwać przyjmowanie leku Zyrtec i skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpi u nich pokrzywka lub jakiekolwiek inne objawy anafilaksji. Objawy anafilaksji obejmują trudności w oddychaniu oraz obrzęk warg i ust.

Dzieciom należy podawać Zyrtec tylko w przypadku łagodnej reakcji. Jeśli dziecko ma ciężką reakcję alergiczną, lekarz powinien podać epinefrynę. Leku Zyrtec nie należy podawać dziecku w wieku poniżej 2 lat. Zyrtec dla dzieci powinien być podawany w postaci płynnej. Należy pamiętać, aby odmierzać płynny Zyrtec za pomocą dołączonej miarki.

Może przechodzić do mleka matki

Lek na alergię Zyrtec może przechodzić do mleka matki. Chociaż lek jest ogólnie bezpieczny do stosowania podczas karmienia piersią, ważne jest, aby mamy uważnie monitorowały swoje dzieci. Jeśli lek przechodzi do mleka, może mieć wpływ na wzrost dziecka. Ważne jest, aby omówić ryzyko i korzyści z farmaceutą przed podaniem go dziecku. Istnieje kilka działań niepożądanych, które mogą mieć wpływ na matkę i dziecko.

Kilka matek martwi się o przekazywanie leków swoim niemowlętom. Chociaż nie ma dowodów na to, że Zyrtec może mieć wpływ na dziecko karmione piersią, dobrze jest wiedzieć, że nie wpływa on na produkcję mleka. Co więcej, mamy karmiące piersią nie zgłaszają problemów z lekiem. Zyrtec jest częstym wyborem dla mam, które chcą uniknąć skutków ubocznych leków. Niemniej jednak, mamy powinny skonsultować się z lekarzem przed przyjęciem tego leku dla dziecka.

Podczas karmienia piersią każdy lek, który dostanie się do krwiobiegu matki, przejdzie do mleka dziecka. Podczas gdy większość leków przechodzi do mleka matki tylko w bardzo niskich stężeniach, niektóre mogą ulec koncentracji i przejść do mleka matki w wyższych stężeniach. Wcześniaki, noworodki i dzieci słabe medycznie są najbardziej narażone na przechodzenie leków przez mleko matki. Na szczęście matki karmiące piersią mogą ograniczyć ryzyko przechodzenia leków przez mleko matki, karmiąc dziecko piersią przed ich przyjęciem.

Niektóre leki, które mogą zaszkodzić dziecku karmionemu piersią, to leki przeciwgrypowe, takie jak Benadryl i Allegra-D. Podczas gdy niektóre leki przeciwhistaminowe są zgodne z karmieniem piersią, inne mogą powodować problemy. Na przykład, niektóre leki przeciwhistaminowe mogą zmniejszać podaż mleka i powodować nadmierny płacz. Ponadto alkohol może przechodzić do mleka matki, więc matka powinna skonsultować się z lekarzem przed jego zażyciem.

Nie jest szkodliwy dla nienarodzonego dziecka

Przyjmując leki w czasie ciąży, należy starannie rozważyć ryzyko i korzyści przed wyborem leku na daną dolegliwość. Większość leków jest bezpieczna w czasie ciąży i przekracza łożysko, ale niektóre mogą wpływać na normalny rozwój Twojego nienarodzonego dziecka. Wpływ leków na nienarodzone dziecko zależy od etapu ciąży, w którym są one przyjmowane. Ważne jest również, aby przed rozpoczęciem przyjmowania nowych leków omówić je z lekarzem prowadzącym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *