Piosenka „Baby we built this house on memories” opowiada o dwojgu ludzi, których związek opiera się na wspomnieniach. Mieli długą historię i związek, który czuł się silny i długotrwały. I choć ich związek niekoniecznie jest idealny, to ma kilka dobrych wspomnień. Tekst piosenki to odzwierciedla. Ponadto, piosenka jest świetnym przypomnieniem o tym, jak wspaniałe mogą być wspomnienia. Może trudno w to uwierzyć, ale wspomnienia naprawdę budują dom.
Prezentowana treść powstała dzięki współpracy z bookids.pl
Shake it ’til you see it
Piosenka została błędnie zinterpretowana jako dotycząca problemów małżeńskich. Malaina Pope, Shannon i Laurel dokonały poprawnej interpretacji. W rzeczywistości odnosi się do aparatu Polaroid. Użytkownik musiał potrząsnąć aparatem, aby zrobić zdjęcie. Poprawna interpretacja jest już dostępna na stronie BMG. Piosenka jest również dostępna na kanale BMG YouTube. To świetna piosenka o skomplikowanych związkach, ale błędne znaczenie może zniechęcić młodszych widzów.
Death of a Bachelor
Death of a Bachelor to piąty studyjny album zespołu Panic! at the Disco. Został wydany 15 stycznia 2016 roku. Album był ich pierwszym solowym wysiłkiem, po Fueled by Ramen i DCD2. Zawiera brzmienie podpisu zespołu, ale z ciemniejszym, bardziej refleksyjnym podejściem. Fani będą zachwyceni odkryciem melancholijnej strony albumu i odkryciem nowo odnalezionej pewności siebie zespołu. Teksty albumu oparte są na historii miłosnej pomiędzy mężczyzną i kobietą, są ponure i łamiące serce.
Podczas gdy zespół przeszedł przez szereg zmian w składzie na przestrzeni lat, główny wokalista Brendon Urie pozostał konsekwentny. Na swoim pierwszym solowym albumie wokalista demonstruje swój imponujący liryzm i prezentuje charakterystyczne dla zespołu brzmienie. „Victorious” otwiera album z porywającym chóralnym śpiewem kobiet i dudniącą perkusją. Powstały w ten sposób imprezowo-rockowy hymn ma podnoszący na duchu charakter.
Jedną z najbardziej uderzających cech Death of a Bachelor jest eklektyczna mieszanka wpływów. Tytułowy utwór brzmi, jakby mógł zostać napisany przez Panic!, co jest zaskoczeniem, biorąc pod uwagę, że debiutancki album zespołu, Hallelujah, został wydany ponad dekadę temu. Ich debiutancki album charakteryzował się bardziej uduchowionym, żywiołowym brzmieniem i łączył w sobie skrzeczące rogi z rozedrganą linią basu. Piosenka nawiązuje również do Beach Boys i Franka Sinatry, co jest kolejnym oczywistym wpływem na brzmienie zespołu.
Album jest albumem o życiu Brendona, będąc jednocześnie o jego życiu miłosnym. Za albumem stoi pewien koncept, ale sam album nie jest albumem koncepcyjnym. To raczej album o relacjach Brendona i Los Angeles. Ma świetny koncept, ale nie jest to album o euforii i smutku życia miłosnego Brendona.
Panic! at the Disco
Fani Panic! at the Disco od lat kradli rzadkie pamiątki zespołu, a teraz można je samemu obejrzeć w salonie VIP „House of Memories”. W salonie VIP znajduje się galeria ikonicznych pamiątek po Panic! at the Disco, w tym teledysków, muzyki i zdjęć. Tutaj można zobaczyć na własne oczy, jak zespół zawładnął wyobraźnią swoich fanów i uczynił z nich legendarnych fanów.